×
Aktualności

Nowy żuraw o dużym udźwigu w ofercie COMANSA

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Comansa, producent żurawi wieżowych, dodał nowy model żurawia do szerokiej oferty żurawi wieżowych z poziomym wysięgnikiem - 21LC1400. Występuje on w dwóch wersjach, z udźwigiem wynoszącym 50 lub 66 ton. Żuraw dostępny jest w sprzedaży od września 2019 r.

Żuraw 21LC1400 zaprojektowany został do zastosowania głównie w projektach infrastrukturalnych i PPVC (montażu modułów prefabrykowanych). Nowy model zapewni również lepszą wydajność w każdym innym projekcie, który obejmuje podnoszenie bardzo ciężkich ładunków w sektorach takich jak: stocznie, górnictwo i inne obiekty przemysłowe.

Podobnie jak pozostałe nowe żurawie COMANSA w rodzinie 21LC, model 21LC1400 jest wyposażony w wysięgnik przeciwwagi o modułowej konstrukcji, która znacznie zmniejszy promień działania w ciasnych miejscach pracy i na niewielkich placach budowy. Z uwagi na fakt, że nowy żuraw będzie pracował głównie w projektach, w których wymagany jest maksymalny udźwig dla prawie każdej operacji podnoszenia, dla pojedynczego 21LC1400 zaprojektowano również nowy i bardzo kompaktowy pojedynczy hak do wózka zamiast systemu zmiennego zalinowania wózka COMANSA, który jest standardem w innych modelach.

Nowy 21LC1400 standardowo wyposażony jest w wysięgnik o długości 85 metrów, z możliwością przedłużenia do 90 metrów i nową klatkę, zaprojektowaną jako rozszerzenie zakresu, które obejmuje najnowsze aktualizacje klatek dostępnych wcześniej tylko dla mniejszych żurawi.

Ponadto COMANSA wprowadza tzw. Quick Set, pokazany po raz pierwszy podczas tegorocznej Baumy w Monachium. Jest to elektroniczny system ograniczający, który skraca czas ustawiania żurawia z 3 godzin do 45 minut. Nowa technologia zmniejszy również liczbę pracowników zaangażowanych w przeprowadzanie takiej operacji.

Nowy model żurawia standardowo wyposażony jest w kabinę CUBE, po raz pierwszy zaprezentowaną pod koniec 2017 roku. Kabina CUBE oferuje nie tylko innowacyjny estetyczny wygląd, ale także całkowicie nowe wrażenia użytkownika; dużą przestrzeń i wielki komfort, wydajność i nowe funkcje, przyczyniły się do zdobycia nagrody IF design, jednej z najbardziej prestiżowych międzynarodowych nagród w sektorze przemysłowym.

Pozostałe aktualności

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Plan prac Komisji Europejskiej na 2020 r., został zmieniony zgodnie z regeneracją gospodarki po COVID-19. Wychodzenie z kryzysu skoncentruje...

Żródło: FEM

wszystkie aktualności

BLOG