×
Aktualności

Nowy żuraw wieżowy Raimondi z wysięgnikiem wychylnym o największym udźwigu

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Raimondi Cranes zaprezentował najnowszy żuraw „wagi ciężkiej” z serii żurawi z wysięgnikiem wychylnym LR372. Wyposażony we wciągarki nowej generacji o wysokiej wydajności, żuraw Raimondi LR372 jest żurawiem wieżowym klasy 370 tonometrów, o maksymalnej długości wysięgnika 60 metrów i maksymalnym udźwigu wynoszącym 20 000 kilogrmaów w konfiguracji z podwójnym przewleczeniem. Przy maksymalnym promieniu LR372 może podnieść 3,795 kilograma przy użyciu trybu Ultralift, co czyni go najmocniejszym żurawiem jaki do tej pory wypuściła na rynek firma Raimondi.

Po przeprowadzeniu wewnętrznych testów i procedur sprawdzających, LR372 był w fazie testów przez trzy miesiące. Tak krótki okres możliwy był dzięki temu, że główne aspekty konstrukcyjne oparte zostały na projekcie żurawia z wysięgnikiem wychylnym LR330, który został wprowadzony w zeszłym roku, powiedział inż. Domenico Ciano, dyrektor generalny, Raimondi Cranes.

Bardzo ważną cechą LR372 jest to, że można go zainstalować na dwóch różnych typach wież: do wewnętrznego systemu wspinaczkowego, nowej wieży GR5H o szerokości 2,0 metrów lub do wież serii GR6 o szerokości 2,3 metra (GR6B, GR6 i GR6L włącznie), dla standardowych, zewnętrznych i wewnętrznych konfiguracji wspinaczkowych, kontynuował Ciano.

Wszystkie wyżej wymienione wieże są dostępne w różnych długościach, co ułatwia konfigurację żurawia. Wieże GR6L mogą być instalowane na osadzonych nogach i na podstawie krzyżakowej 8 x 8 metrów w połączeniu z nową podstawą poprzeczną 6 x 6 metrów z systemem jezdnym lub bez. Wieże GR5H mogą być instalowane na elementach osadzonych i na podstawie krzyżakowej o wymiarach 6 x 6 metrów.

Ciano dodał, że aby sprostać technicznym aspektom udoskonalonej konstrukcji żurawia, Raimondi ściśle współpracował ze swoim dostawcą w celu opracowania nowego silnika, który zoptymalizowałby wydajność wciągarki przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii, wprowadzonego obecnie zarówno w LR372, jak i LR330. Zespół inżynierów Raimondi ukończył projekt naszego nowego LR372 w ciągu sześciu miesięcy, w tym zainstalował nowe wciągarki na LR372. Zainwestowaliśmy ponad 2000 godzin w projekty mechaniczne i systemy sterowania, koncentrując się głównie na łatwości użytkowania, dostępności konserwacji i wytrzymałości konstrukcyjnej.

Ruch wysięgnika wychylnego LR372, przy użyciu nowej wciągarki 75 kW, jest wspomagany hamulcem awaryjnym, który jest standardowym wyposażeniem. Podniesienie wysięgnika z 14,5 ° do 85 ° trwa około 2,1 minuty przy pełnym obciążeniu.

Jeśli chodzi o mechanizm podnoszenia , LR372 jest napędzany przez wciągarkę 110 kW o pojemności liny 880 metrów i jest standardowo wyposażony w hydrauliczny hamulec awaryjny. Dzięki wyjątkowej pojemności bębna LR372 może podnosić do 380 metrów przy podwójnym przewleczeniu i do 820 metrów z pojedynczym przewleczeniem. LR372 może osiągnąć maksymalną prędkość podnoszenia  wynoszącą około 256 metrów na minutę, powiedział Ciano. Podkreślił, że nowy mechanizm  obrotu tego żurawia jest napędzany przez dwa silniki 15 kW, w pełni sterowane przez falowniki, co pozwala osiągnąć prędkość obrotową 0,8 rpm.

Pierwsze dwa żurawie LR372 zostaną natychmiast dostarczone do oficjalnego południowokoreańskiego agenta Raimondi, Hansung Prime Co. Ltd., w celu znaczącego rozwoju na dużą skalę w Pusanie. Nowe żurawie zostaną zainstalowane z wysokością odpowiednio 222 metrów i 228 metrów, dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu wspinaczkowego EC6L firmy Raimondi, powiedział inż. Mauro Masetti, dyrektor ds. Handlowych w Raimondi Cranes.

Jeśli chodzi o znaczenie rynkowe, nowy LR372 reprezentuje szereg korzyści, ponieważ dzieli wiele komponentów najnowszymi modelami Raimondi. To pozwala naszym klientom budować swoje floty na istniejącym sprzęcie, zapewniając jednocześnie wspólnotę części i obsługę zaznajomioną z najnowszymi technologiami Raimondi, kontynuuje Masetti. Oprócz naszych pierwszych sukcesów w Korei Południowej, spodziewamy się, że klienci w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Królestwie Arabii Saudyjskiej odkryją, że LR372 spełnia ich potrzeby.

W ostatnim czasie (podczas targów Bauma 2019) Raimondi Cranes zaprezentował żuraw hydrauliczny LRH174, nowy żuraw z wysięgnikiem wychylnym LR273, i zapowiedział żuraw wieżowy z poziomym wysięgnikiem MRT573.Pozostałe aktualności

dzwignice.info ma już 4 lata

dzwignice.info ma już 4 lata

Już od 4 lat jesteśmy obecni na polskim rynku. W tym czasie zdołaliśmy zgromadzić ogromne zasoby informacji branżowych, które przekładają się na...

Żródło: redakcja dzwignice.info

wszystkie aktualności

BLOG