×
Aktualności

PALFINGER prezentuje nowe modele podestów roboczych w klasie Light NX

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Podesty ruchome PALFINGER oferują gamę platform o wysokościach roboczych od 10 do 103 metrów dla podwozi od 3,5 do 60 ton. Podczas targów bauma 2019 PALFINGER zaprezentował najnowsze osiągnięcia i innowacje oraz - po raz pierwszy w historii platform dostępowych PALFINGER - wybór modeli z całej globalnej palety.

 

Cechą charakterystyczną klasy Light NX, prezentowanej podczas baumy przez dwa nowe modele: P 220 BK i P 280 CK jest łatwość obsługi. Dwa nowe podnośniki zostały zaprojektowane do użytku w aplikacjach miejskich i mogą być obsługiwane przez każdego posiadacza standardowego prawa jazdy.

Imponujący zakres systemów wspomagania operatora umożliwia elastyczne obliczanie zasięgu (ograniczenie momentu obciążenia) i łatwe sterowanie stabilizacją w podstawie pojazdu. System sterowania obsługiwany przez znany panel sterowania Light NX i funkcje takie jak pamięć i funkcja domowa sprawiają, że korzystanie z podestów roboczych PALFINGER jest bardzo łatwe.

Płaska i solidna podstawa pod koszem roboczym pozwala platformom zbliżyć się do przeszkód tak bardzo, jak to możliwe. Podesty P 220 BK i P 280 CK idealnie nadają się do wynajmu, a także dla zakładów miejskich oraz utrzymania zieleni.

Podest P 220 BK osiąga wysokość roboczą 22 metry, wysięg wynosi 17 metrów, a obciążenie kosza do 300 kilogramów. Klatka dla pracowników może być obracana o 2 x 90 stopni i dzięki płaskiej konstrukcji może zbliżyć się do przeszkód. P 220 BK można zamontować na podwoziu dwuosiowym o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t oraz do podwozia dwuosiowego o masie 7,5 t.

Podnośnik P 280 CK jest przeznaczony dla pojazdów o masie 7,5 t lub większej. Osiąga wysokość roboczą 28 metrów i ma solidny aluminiowy kosz roboczy o udźwigu 300 kilogramów oraz zintegrowaną ochronę przed zgnieceniem. Duża powierzchnia ładunkowa z dużą rezerwą ładunku, np. do ładowania narzędzi, oraz hydrauliczne urządzenie do obracania kosza z automatycznym centrowaniem zapewnia wygodną obsługę. Kompaktowe stabilizatory pionowe umożliwiają pracę w ograniczonych przestrzeniach z maksymalnym zasięgiem 18,8 metra. Dodatkowo, jego niska wysokość konstrukcyjna (3,30 metra) sprawiają, że podnośnik P 280 CK idealnie nadaje się do pracy w obszarach śródmiejskich.


Pozostałe aktualności

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Ponad 100 uczestników, 5 merytorycznych stref tematycznych, polska prapremiera wózka RX 60 Li-Ion oraz prelekcja gen. Hermaszewskiego na temat...

Żródło: STILL

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Liebherr-MCCtec Rostock GmbH uruchomił nowy żuraw TCC 78000 w porcie morskim w Rostocku. Urządzenie będzie wspierać nie tylko rodzimy biznes...

Żródło: Liebherr-MCCtec Rostock GmbH

wszystkie aktualności

BLOG