×
Aktualności

PALFINGER prezentuje swój pierwszy żuraw gąsienicowy

Podczas targów IAA Commercial Vehicles, które odbędą się we wrześniu br. w Hanowerze, PALFINGER zaprezentuje pierwszy żuraw gąsienicowy PALFINGER PCC. Wszechstronne urządzenie na podwoziu gąsienicowym początkowo będzie dostępne w trzech wariantach od około 50 do 115 tonometrów.

Pionierski PALFINGER PCC to pierwszy żuraw PALFINGER zamontowany na podwoziu gąsienicowym – oferowany jest jako koncepcja holistyczna.

W trudnym terenie - na przykład podczas budowy linii energetycznych lub wyciągów kabinowych – zazwyczaj jedyną alternatywą dla żurawia samochodowego jest transport helikopterem, mówi Michael Hagenauer, kierownik działu żurawi gąsienicowych, powołując się na jeden z typowych obszarów, w których zastosowano nową serię modeli. Dzięki PCC takie zadania można wykonać bezpiecznie, sprawnie i niedrogo.

 

Maksymalna elastyczność przy maksymalnej mocy

Żuraw gąsienicowy osiąga swój pełny potencjał nie tylko w trudnym terenie. Jest on o 40 centymetrów węższy od typowej ciężarówki, co może przynieść szczególne korzyści w ciasnych przestrzeniach, gdzie znaczenie ma każdy dodatkowy centymetr.

Wysięgnik przegubowy, który może być przechylny w górę, duża siła podnoszenia i kompaktowe wymiary to cechy decydujące o tym, że PALFINGER PCC jest doskonałym żurawiem do zastosowania w obszarach miejskich, jak również w sektorze przemysłowym oraz wewnątrz pomieszczeń. Gąsienice sprawiają, że żuraw może zostać szybko przetransportowany na plac budowy. Kolejną zaletą jest to, że gąsienice i żuraw mogą być sterowane, transportowane i obsługiwane osobno, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, w których obowiązują ograniczenia transportowe. Moduł żurawia może się również poruszać na własnych podporach stabilizacyjnych bez gąsienic - proces ten znany jest jako "przesuwanie" (ang. shifting), wyjaśnia Hagenauer. W razie potrzeby PCC można również zamontować na ciężarówce transportowej. Oznacza to większe wykorzystanie i maksymalną elastyczność dla użytkownika.

 

Wszystko z jednego źródła

PALFINGER jest pierwszym producentem, który oferuje żuraw i gąsienice z jednego źródła. Trzy moduły (gąsienica, żuraw i przeciwwaga) mogą być indywidualnie łączone i optymalnie obsługiwane w różnorodnym spektrum zadań. Moduły są idealnie dopasowane, a interfejsy i funkcje zostały przemyślane aż do najdrobniejszego szczegółu. W przypadku serwisowania, konserwacji i szkoleń dla całego urządzenia została wyznaczona jedna osoba kontaktowa. Wstępne szkolenie przeprowadzane jest przez personel fabryczny po przekazaniu urządzenia i, w razie potrzeby, firma oferuje pomoc podczas realizacji pierwszych zadań. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie kosztów.

 

Zwarta konstrukcja

Żuraw gąsienicowy PALFINGER PCC oferuje imponująco kompaktowe wymiary: szerokość prześwitu wynosi od 2 do 2,2 metra i - bez gąsienic - wysokość transportowa żurawia od 2,2 do 2,5 metra. „Przesuwanie” (za pomocą tylko podpór stabilizacyjnych) umożliwia przemieszczanie urządzenia w wyjątkowo niskich i ograniczonych przestrzeniach i ładowanie do kontenera bez gąsienic.

 

Mobilność w każdym terenie

Żuraw PALFINGER PCC osiąga wyjątkowo wysokie udźwigi nawet w trudnych warunkach. Podwozie gąsienicowe jest idealne do jazdy w terenie, ma wysoki prześwit i może wspinać się na stoki o nachyleniu do 60%. Gdy żuraw jest używany w terenie, w zależności od szerokości podparcia, można uzyskać wyrównanie nachylenia od 8 ° do 20 ° dzięki długim i szczególnie wytrzymałym podporom.

 

Wysoki udźwig i wysięg

Żuraw gąsienicowy PALFINGER PCC jest dostępny w trzech wariantach: PCC 57.002 ma maksymalny wysięg 29,5 metra, maksymalną wysokość podnoszenia 32 metrów i maksymalny udźwig 17 900 kg. Nieco mocniejszy model PCC 71.002, ma wysięg 31,6 metra, maksymalną wysokość podnoszenia 34 metry oraz maksymalny udźwig 19 100 kg. Najmocniejszy model to PCC 115.002 o wysięgu 33,3 metra, maksymalnej wysokości podnoszenia 35,8 metra i udźwigu do 30 000 kg. Dla wszystkich modeli dostępne są liczne elementy wyposażenia dodatkowego, takie jak kosze robocze, podnośniki próżniowe, manipulatory i chwytaki do rur.

Modele PCC 71.002 i PCC 115.002 są już dostępne do sprzedaży, natomiast model PCC 57.002 będzie dostępny wiosną 2019 r.

 

Galeria

Pozostałe aktualności