×
Aktualności

Pięciokrotne zwycięstwo Jungheinrich w German Design Award 2019

Wózek wysokiego składowania Jungheinrich ETV 216i został uhonorowany złotem w kategorii Industry w konkursie German Design Awards 2019. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się również elektryczny wózek paletowy EJE 116, reorientacja marki Jungheinrich oraz udany występ firmy na targach LogiMAT. Specjalne wyróżnienie jury nadało nowemu intranetowi Jungheinrich.

Co roku niemiecka Rada Wzornictwa przyznaje nagrodę German Design Award dla wybitnych produktów i pionierskich projektów. W tym roku Jungheinrich otrzymał łącznie aż 5 nagród.

Wielkim zwycięzcą jest wózek wysokiego składowania ETV 216i - jego całkowicie nowy projekt został nagrodzony złotem w kategorii Industry. Sekretem innowacyjnego wózka jest w pełni zintegrowana bateria litowo-jonowa harmonijnie wkomponowana w ogólną koncepcję wózka, która sprawia, że model ETV 216i jest wybitny pod względem ergonomii. Operator ma znacznie więcej miejsca do poruszania się i lepszą widoczność. W rezultacie zwiększona została łatwość obsługi i bezpieczeństwo w magazynie.

Elektryczny wózek paletowy EJE 116 to ekspert w zakresie ekonomicznego transportu palet na krótkich dystansach. Jest on kolejnym zwycięzcą w kategorii Industry. Pojazd przede wszystkim imponuje kompaktową, spójną konstrukcją i innowacyjnym wielofunkcyjnym ramieniem sterującym z zaawansowaną technologią czujników, zapewniającą niezawodną i ergonomiczną obsługę.

Strategiczna reorientacja marki Jungheinrich wygrała w kategorii Brand Identity. Jungheinrich postrzegany jest jako płynne, holistyczne doświadczenie we wszystkich punktach kontaktowych. Odzwierciedla to również nagroda w kategorii Fair and Exhibition za udaną prezentację podczas targów LogiMAT.

Michael Niebuhr, dyrektor ds. Wzornictwa przemysłowego Jungheinrich AG, wyjaśnia: Jesteśmy dumni, że innowacyjne podejście Jungheinricha do projektowania zostało nagrodzone w sumie pięcioma nagrodami w 2019 roku. To świetny wynik, który motywuje nas do kontynuowania naszego wizjonerskiego myślenia i do pozostania otwartym na nowe technologie i trendy w projektowaniu. Dla nas projektowanie to coś więcej niż zwykły wygląd produktu. To twarz naszej firmy, kluczowy element naszego sukcesu i wizualna ekspresja jakości i innowacji.

German Design Award to międzynarodowe wyróżnienie premium niemieckiej Rady Wzornictwa. Jego celem jest odkrywanie, prezentacja i honorowanie unikalnych trendów w projektowaniu. Od 2012 roku German Design Award jest jednym z najbardziej uznanych konkursów projektowych na całym świecie, cieszących się renomą daleko poza specjalistycznymi kręgami. Nagrodę przyznaje Niemiecka Rada Wzornictwa - wiodący niemiecki autorytet w zakresie brandingu i projektowania.

Galeria

Pozostałe aktualności