×
Aktualności

Pierwsze żurawie wieżowe z poziomym wysięgnikiem JASO

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

JASO rozszerza ofertę żurawi wieżowych o pierwsze modele z poziomym wysięgnikiem (Flat Top). Są nimi J200.10 i J200.12, o udźwigu odpowiednio 10 ton i 12 ton oraz maksymalnym wysięgu 67,5 metra.

Nowe modele żurawi z poziomym wysięgnikiem mają na celu odnowienie serii T z gamy Top Line, która do tej pory składała się wyłącznie z żurawi w wysoką wieżyczką (ang. High-Top). JASO, jako jeden z nieliczonych producentów, jest obecnie zwolennikiem konstrukcji żurawia z niską wieżyczką (ang. Low Top), która łączy w sobie zalety konstrukcji z wieżyczką (ang. High Top i konstrukcji z poziomym wysięgnikiem i (ang. Flat Top).

Nowe żurawie J200 wypełniają niszę pomiędzy niskimi i wyższymi udźwigami żurawi z niską wieżyczką. Zostały opracowane głównie na rynek europejski i amerykański, aby zaspokoić zapotrzebowanie na lekkie żurawie budowlane, które mogą podnosić mniejsze prefabrykowane moduły betonowe do 10 albo12 ton lub pracować podczas wykonywania wylewek betonowych.

Żuraw wieżowy JASO J200.12 zapewnia udźwig 1,7 tony na końcu wysięgnika przy pojedynczym wózku w trybie podwójnego przewleczenia (ST-SR) i 1,5 tony na 67,5 metra wysięgu w trybie poczwórnego przewleczenia (ST-DR). Dodatkowo, ze specjalnym dwuczęściowym wózkiem linowym, maksymalne udźwig na końcu wynosi 1,9 tony.

Model JASO J200.10 wyposażony został również w wózek SR-DR, zarówno z pojedynczym, jak i podwójnym przewleczeniem. W związku z tym żuraw ten ma 2 tony obciążenia na końcu wysięgnika w trybie przewleczenia ST-SR i 1,8 tony w trybie przewleczenia ST-DR w promieniu 67,5 metra.

Oba modele mogą być montowane przy minimalnej długości wysięgnika wynoszącej 30 metrów. Z odstępami odcinków 2,5 metra, co daje maksymalną długość 67,5 metra. Promień obrotu z pełnym wysięgnikiem wynosi 14,9 metra, natomiast w przypadku wysięgników o długości 52,5 metra i niższych promień obrotu można zmniejszyć do 12,9 metra.

Jak zwykle w przypadku nowych żurawi zaprojektowanych przez JASO, zarówno płyty przeciwwagi, jak i obciążniki balastu bazowego są płasko ułożone, co ułatwia obsługę, ponieważ nie trzeba ich odwracać. Opcjonalnie, górne przeciwwagi, w celu zwiększenia bezpieczeństwa mogą mieć stalową ramę.

 

Innowacyjne wyposażenie nowych modeli żurawi wieżowych JASO 

Model żurawia wieżowego JASO J200.12 jest standardowo wyposażony we wciągnik o mocy 60 KM, zapewniający maksymalną prędkość 152 metry na minutę. Opcjonalnie jednostka o mocy 88 KM może zapewnić prędkość do 225 metrów na minutę. Pojemność liny dla tego żurawia wynosi 1378 metrów, a bębny wciągarki mogą być wyposażone w rowkowanie Lebus. Standardowo wciągniki dla modelu J200.10 mają 33 KM, z opcją 60 KM.

Oba modele wykorzystują standardowy system wieżowy 1,75 x 1,75 metra z sekcjami o długości 12,6 metra lub sekcjami o długości 3 metrów.

Maksymalna wysokość wolnostojąca wynosi 50,1 metra. Aby to zwiększyć, JASO opracowuje żuraw, który będzie pasował do systemu wieżowego 2,16 metra, aby osiągnąć wysokość pod hakiem wynoszącą prawie 83 metry.

W celu łatwiejszego montażu najcięższy zespół nie przekracza 6,7 ​​tony. W rezultacie transport został zoptymalizowany poprzez zmniejszenie liczby potrzebnych jednostek transportowych.

Jedną z największych innowacji jest system ECO Mode, który umożliwia pracę żurawia w trzech trybach:

  • pełna moc,
  • tryb ECO (wykorzystuje 75% normalnego zużycia energii),
  • tryb SUPER-ECO (używa 50% normalnego zużycia energii).

Zarówno tryb ECO, jak i tryb SUPER-ECO nie wpływają na prędkość żurawia podczas opuszczania.

Podsumowując, kluczowe cechy nowych modeli żurawi wieżowych z poziomym wysięgnikiem obejmują wszechstronność w wielu zastosowaniach, optymalizację wagi elementów oraz szybki i łatwy montaż w zatłoczonych obszarach miejskich. Dostępny jest szeroki zakres charakterystyk, od mikro prędkości i proporcjonalnych ruchów obrotowych do wysokiej prędkości roboczej i minimalnego zużycia energii.

Film prezentujący nowy żuraw JASO:

Pozostałe aktualności

Żurawie wieżowe Zoomlion już w Polsce

Żurawie wieżowe Zoomlion już w Polsce

Firma Maukran została autoryzowanym dealerem chińskiej marki ZOOMLION w styczniu br. Pierwsze maszyny zostały już zmontowane na trójmiejskich...

Żródło: Maukran

wszystkie aktualności

BLOG