×
Aktualności

Pierwszy polski mini żuraw BEFARD TB

Bielska Fabryka Dźwigów BEFARD wprowadziła na rynek pierwszy w całości zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce mini żuraw gąsienicowy typu pająk BEFARD TB4000. Urządzenie jest odpowiedzią na potrzeby polskiego rynku, na którym rośnie zapotrzebowanie na urządzenia przyśpieszające pracę w budownictwie i zwiększające bezpieczeństwo.

Nowa seria mini żurawi BEFARD TB składać się będzie z trzech urządzeń. Pierwszym żurawiem w nowej serii TB jest mini żuraw BEFARD TB4000, o udźwigu maksymalnym wynoszącym 1600 kilogramów i zasięgu w poziomie - ponad 9 metrów. W standardowym wyposażeniu urządzenie posiada podwójne zasilanie spalinowe i elektryczne 400V oraz układ zabezpieczający przed przeciążeniem. Dzięki sterowaniu radiowemu operator sprawniej i bezpieczniej może wykonywać swoją pracę z miejsca o najlepszej widoczności.

Bardzo istotnym elementem mini żurawi z serii BEFARD TB jest aktywne ramię, które pozwala na zwiększenie zakresu pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można z łatwością montować okna pod zadaszeniami, balkonami oraz wszędzie tam, gdzie inne żurawie nie byłyby w stanie wykonać tego typu montażu.

Pierwszym klientem, który zakupił żuraw, jest firma Thomas Group, specjalizująca się w montażach okien i realizująca montaże szyb o wadze ponad 400 kilogramów. Firma dotychczas wynajmowała urządzenia, jednak rosnąca liczba zleceń, również na duże i nietypowe montaże, skłoniła właściciela do zakupu dedykowanego urządzenia. Mini żuraw gąsienicowy BEFARD TB4000, został wyposażony w chwytak próżniowy do szkła BEFARD XP600 i przyczynił się nie tylko do skrócenia czasu realizacji zleceń, ale także do zwiększenia komfortu, bezpieczeństwa i tempa pracy. Wysokość robocza ramienia wynosi prawie 12 metrów. 

Do zakupu mini żurawia gąsienicowego BEFARD TB 4000 skłoniła nas nie tylko dobra cena, ale również fakt, że w całości jest to polska produkcja, a parametry urządzenia zostały idealnie dostosowane do potrzeb naszej firmy, powiedział Artur Thomas, właściciel Thomas Group.

Mini żuraw gąsienicowy typu pająk BEFARD TB4000 po raz pierwszy zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności podczas zbliżających targów STONE, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 14-17 listopada br.

Galeria

Pozostałe aktualności

UDT coraz bliżej klienta

UDT coraz bliżej klienta

UDT wprowadził kolejne ułatwienie dla użytkowników portalu eUDT. Otrzymywanie decyzji i protokołów jest teraz możliwe w formie dokumentu...

Żródło: UDT