×
Aktualności

Pierwszy polski żuraw wieżowy KR 90-5

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Firma Krupinski Cranes zaprezentowała koncepcję pierwszego polskiego żurawia wieżowego produkowanego w Polsce i dedykowanego na polski rynek. Jest to pierwszy od prawie 30 lat polski żuraw wieżowy. Z rozwiązaniem można zapoznać się po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Infrastruktury BISFAIR, które odbywają się w Nadarzynie w dniach 26-28 września br. w międzynarodowym centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo na stoisku portalu dzwignice.info.

Żuraw Krupinski KR 90-5 to pierwszy od 27 lat żuraw wieżowy zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Jego projektantem i producentem jest działająca od 2017 roku firma Krupiński Cranes Sp. z o. o.

Jest to pierwszy z gamy naszych żurawi, najmniejszy, mówi Jacek Krupiński, współwłaściciel firmy Krupinski Cranes i główny konstruktor żurawia. Będziemy oferować żuraw bardzo wysokiej jakości, ze sprawdzonymi i niezawodnymi podzespołami, jak napędy SEW Eurodrive, falowniki ABB, aparatura sterująca Beckhoff. Żuraw będzie spełniał wszelkie najnowsze normy. Został obliczony i zaprojektowany na potrzeby „polskiej budowy” czyli dla ciężkiego budownictwa, z często wydłużonym czasem pracy.

Udźwig żurawia KR 90-5 wynosi 5 ton, a wysięg 50 metrów. Żuraw ma przemyślane rozwiązania każdego najmniejszego szczegółu. Począwszy od montowania sworzni, poprzez ich zamocowanie po demontażu, aż po uchwyty do oświetlenia przeszkodowego. Wciągarka posiada olinowanie 2/1 dla udźwigu 5 ton oraz jedną z najwyższych w swojej klasie wysokość podnoszenia wynoszącą 49,2 metra (na standardowej wieży). Żuraw może być montowany na kotwie lub krzyżu dla wersji standardowych. Wieża skręcana jest na śruby. Podstawa krzyżowa jest rozkładana z jednego elementu.

Urządzenie oferuje szybki i łatwy montaż w miejscu pracy oraz ekonomiczny transport. Żuraw wyposażony będzie w komfortową i przestronną kabinę z klimatyzacją i stanowiskiem sterowniczym firmy Gessmann. Dodatkowe ogrzewanie i nawiew na szyby ważne są zwłaszcza w warunkach zimowej eksploatacji. W kabinie znajdować się będzie ponadto wyświetlacz parametrów oraz wszystkie niezbędne urządzenia decydujące o bezpieczeństwie eksploatacji. Centralny zbieracz prądu umożliwia obrót żurawia n x 360 stopni.

Żuraw wieżowy KR 90-5 w standardzie objęty będzie dwuletnią gwarancją.

Aktualnie żuraw jest w trakcie produkcji. Pierwsze dostawy rozpoczną się pod koniec 2018 roku.

Prezentacja pierwszych egzemplarzy żurawia odbędzie się w listopadzie br. jednocześnie w Katowicach i Gdańsku. Bliższe informacje i zaproszenia na pokazy dostępne będą za pośrednictwem portalu dzwignice.info.

Pozostałe aktualności

BUDMA 2020 - wyższy poziom budownictwa

BUDMA 2020 - wyższy poziom budownictwa

W pierwszym tygodniu lutego 2020 Poznań stanie się międzynarodowym centrum branży budowlanej. Na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury...

Żródło: MPT

wszystkie aktualności

BLOG