×
Aktualności

Pierwszy polski żuraw wieżowy KR 90-5

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Firma Krupinski Cranes zaprezentowała koncepcję pierwszego polskiego żurawia wieżowego produkowanego w Polsce i dedykowanego na polski rynek. Jest to pierwszy od prawie 30 lat polski żuraw wieżowy. Z rozwiązaniem można zapoznać się po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Infrastruktury BISFAIR, które odbywają się w Nadarzynie w dniach 26-28 września br. w międzynarodowym centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo na stoisku portalu dzwignice.info.

Żuraw Krupinski KR 90-5 to pierwszy od 27 lat żuraw wieżowy zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Jego projektantem i producentem jest działająca od 2017 roku firma Krupiński Cranes Sp. z o. o.

Jest to pierwszy z gamy naszych żurawi, najmniejszy, mówi Jacek Krupiński, współwłaściciel firmy Krupinski Cranes i główny konstruktor żurawia. Będziemy oferować żuraw bardzo wysokiej jakości, ze sprawdzonymi i niezawodnymi podzespołami, jak napędy SEW Eurodrive, falowniki ABB, aparatura sterująca Beckhoff. Żuraw będzie spełniał wszelkie najnowsze normy. Został obliczony i zaprojektowany na potrzeby „polskiej budowy” czyli dla ciężkiego budownictwa, z często wydłużonym czasem pracy.

Udźwig żurawia KR 90-5 wynosi 5 ton, a wysięg 50 metrów. Żuraw ma przemyślane rozwiązania każdego najmniejszego szczegółu. Począwszy od montowania sworzni, poprzez ich zamocowanie po demontażu, aż po uchwyty do oświetlenia przeszkodowego. Wciągarka posiada olinowanie 2/1 dla udźwigu 5 ton oraz jedną z najwyższych w swojej klasie wysokość podnoszenia wynoszącą 49,2 metra (na standardowej wieży). Żuraw może być montowany na kotwie lub krzyżu dla wersji standardowych. Wieża skręcana jest na śruby. Podstawa krzyżowa jest rozkładana z jednego elementu.

Urządzenie oferuje szybki i łatwy montaż w miejscu pracy oraz ekonomiczny transport. Żuraw wyposażony będzie w komfortową i przestronną kabinę z klimatyzacją i stanowiskiem sterowniczym firmy Gessmann. Dodatkowe ogrzewanie i nawiew na szyby ważne są zwłaszcza w warunkach zimowej eksploatacji. W kabinie znajdować się będzie ponadto wyświetlacz parametrów oraz wszystkie niezbędne urządzenia decydujące o bezpieczeństwie eksploatacji. Centralny zbieracz prądu umożliwia obrót żurawia n x 360 stopni.

Żuraw wieżowy KR 90-5 w standardzie objęty będzie dwuletnią gwarancją.

Aktualnie żuraw jest w trakcie produkcji. Pierwsze dostawy rozpoczną się pod koniec 2018 roku.

Prezentacja pierwszych egzemplarzy żurawia odbędzie się w listopadzie br. jednocześnie w Katowicach i Gdańsku. Bliższe informacje i zaproszenia na pokazy dostępne będą za pośrednictwem portalu dzwignice.info.

Pozostałe aktualności

HiConnect połączy większość urządzeń Hiab

HiConnect połączy większość urządzeń Hiab

Hiab połączy większość swoich urządzeń (wszystkie urządzenia sterowane elektronicznie), co będzie standardową funkcją dla urządzeń wychodzących z...

Żródło: Hiab, Cargotec

BLOG