×
Aktualności

Pierwszy polski żuraw wieżowy KR 90-5 zmontowany i przygotowany do akcji

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Zapowiadany w naszym portalu oraz prezentowany w postaci koncepcji podczas targów BISFAIR, które odbyły się w Nadarzynie we wrześniu ubiegłego roku, pierwszy polski górnoobrotowy żuraw wieżowy KR 90-5, firmy KRUPINSKI Cranes, trafił do pierwszego klienta. Pierwszy, z czterech zamówionych latem ubiegłego roku modeli został dostarczony firmy Mazur Żurawie z Katowic.

Jestem dumny, że mogę brać udział w tworzeniu historii. KR 90-5 jest pierwszym polskim górnoobrotowym żurawiem wieżowym, zaprojektowanym przez Polaka, wyprodukowanym w Polsce, a pierwszy egzemplarz został zmontowany u nas na placu, powiedział Krzysztof Mazur, właściciel firmy MAZUR ŻURAWIE.

KR 90-5 to typowy żuraw klasy średniej, kompaktowy, łatwy w transporcie, potrzebujący niewielkiej ilości samochodów do transportu i, jak na urządzenie w swojej klasie, mogący poszczycić się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, tj. udźwigiem 5 ton oraz 1400 kilogramów na 50-metrowym wysięgu. Nowy żuraw jest przedstawicielem klasy żurawi bardzo chętnie wykorzystywanych na polskich budowach.

Nowy żuraw firmy KRUPINSKI Cranes rozwiązaniami technicznymi dorównuje produktom z rynku niemieckiego, natomiast konkurować będzie przede wszystkim ceną transportu i montażu. Żuraw KR 90-5 to jeden z wyższych modeli żurawia wieżowego, zaprojektowany w taki sposób, aby postawić go na wieży o przekroju 1,2 metra, co z pewnością docenią firmy wynajmujące. Stosunkowo cienka wieża jest bardzo wygodna podczas transportu, gdyż na jednym samochodzie można przewieźć sekcje o długości aż 48 metrów, a cześć obrotowa jest mniejsza i lżejsza od porównywalnych urządzeń konkurencyjnych marek.

Operatorzy odczują luksus pracy z nowym KR 90-5 dzięki nowoczesnej i przestronnej kabinie, która wyposażona jest w szereg udogodnień. W pełni regulowany, komfortowy fotel oraz joystick zapewniający komfort pracy. Wbudowane ogrzewanie i klimatyzacja będą utrzymywać stała temperaturę w kabinie, niezależnie od warunków zewnętrznych. Duży, kolorowy wyświetlacz Simatic, o przekątnej ekranu wynoszącej 7 cali, przedstawi operatorowi dane operacyjne oraz umożliwi diagnostykę żurawia. Ponadto w kabinie znajdują się dodatkowy fotel dla konserwatora, radio, złącze USB itp.

Jestem pewny jakości tego sprzętu, gdyż zaprojektowany został przez Pana Jacka Krupińskiego, a to oznacza doskonałe wykonanie i gwarancję najnowszych rozwiązań technicznych w branży, zapewnia Krzysztof Mazur.

Żuraw górnoobrotowy KR 90-5 będzie w pierwszej kolejności testowany na terenie firmy Mazur Żurawie.

Już mamy zlecenie z pierwszej budowy na nowy żuraw, ale w związku z tym, że jest to pierwszy egzemplarz, chcemy wykonać nim wiele ruchów i operacji podnoszenia, opuszczania, obrotu, jazdy wózkiem, żeby sprawdzić urządzenie na miejscu i zyskać pewność, że nie zawiedzie na pierwszej budowie, wyjaśnia Krzysztof Mazur.

Kolejnym modelem nowego polskiego żurawia będzie żuraw górnoobrotowy KR 160, który producent planuje ulokować na rynku jeszcze w tym roku.

W najbliższym czasie planowana jest oficjalna prezentacja pierwszego żurawia KR 90-5, o której terminie będziemy Państwa informować.

Pozostałe aktualności

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi organizuje w dniu 11 września 2019 spotkanie w sprawie...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Scaglia INDEVA, światowy lider w segmencie inteligentnych manipulatorów przemysłowych, przeznaczonych do podnoszenia, przenoszenia i manipulacji...

Żródło: DHC Systems

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal, lider w branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, stworzył bibliotekę BIM swoich maszyn dostępną online....

Żródło: Riwal Poland

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Hyster Europe wprowadził na rynek nową, kompaktową serię wózków wysokiego składowania z przechylanym masztem, doskonale dostosowaną do magazynów,...

Żródło: Hyster-Yale Group

wszystkie aktualności

BLOG