×
Aktualności

Pierwszy żuraw Grove GRT8100 wyprodukowany w Europie

Pierwszy Grove GRT8100 wyprodukowany poza USA opuścił linię produkcyjną w Niella Tanaro we Włoszech. Do tej pory ten model żurawia produkowany był wyłącznie w fabryce Manitowoc w Shady Grove w Pensylwanii, USA.

Od 2005 r. fabryka Manitowoc Niella Tanaro produkuje inne popularne modele żurawi terenowych, jak: RT530E-2, RT540E i RT550E. Grove GRT880 o udźwigu 80 ton, będzie do końca rok produkowany w obu lokalizacjach we Włoszech i Shady Grove.

Strategiczna decyzja o zwiększeniu zdolności produkcyjnych Włoch jest bezpośrednim wynikiem wypowiedzi Voice of the Customer. Jak wyjaśnił Jens Ennen, starszy wiceprezes ds. Żurawi Mobilnych w Europie i Afryce: Jesteśmy przekonani, że nasi klienci w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w rejonie Azji i Pacyfiku odniosą duże korzyści z tej decyzji. Korzyści będą obejmować krótszy czas realizacji zamówienia, niższe koszty wysyłki i preferencyjne cła importowe w niektórych krajach, które uznają świadectwo pochodzenia EUR1, a specyfikacje i poziom jakości urządzeń są tak wysokie, jak tych produkowanych w USA.

Dzięki uruchomieniu produkcji GRT8100 we Włoszech skróceniu ulegną czasy dostaw oraz koszty wysyłki dla klientów z Europy.

Projekt ten był możliwy dzięki udanej współpracy między zespołami w Shady Grove i Niella Tanaro. Zespół w Niella Tanaro wykonał ogromną pracę. Udało im się przystosować fabrykę do produkcji GRT8100 w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Przypomina to kolejny przykład Manitowoc Way w praktyce. Manitowoc zatrudnia pełnych pasji i utalentowanych ludzi, a także wykwalifikowanych pracowników na linii produkcyjnej. Ponadto firma może polegać na ugruntowanej sieci kwalifikowanych dostawców w Europie. Warunki te przyczyniły się do sukcesu tego projektu, powiedział Jens Ennen.

GRT8100 to żuraw o udźwigu 100 ton, z 47-metrowym wysięgnikiem składającym się z 5 sekcji. Żuraw oferuje wiodące w swojej klasie możliwości i system sterowania żurawiem Manitowoc (CCS). Żuraw ma najlepszy w swojej klasie wysięg do 77 metrów, osiągany dzięki zarówno ręcznie jak i hydraulicznie wysuwanym przedłużeniom o długości 10 i 17 metrów oraz 3-metrowemi wysięgnikowi pomocniczemu o dużej wytrzymałości, który można wychylać do 40°.

Modele GRT8100 i GRT880 zadebiutowały na targach Bauma 2016 jako pierwsze żurawie Grove o nazwie GRT. Skrót ten pochodzi od angielskiej nazwy Grove rough-terrain (terenowy żuraw Grove). Wyposażone są one w najnowsze ulepszenia wprowadzone przez Centrum Weryfikacji Produktu (PVC), gdzie komponenty, w celu zapewnienia ich wysokiej jakości i trwałości, są testowane znacznie dłużej niż trwa cykl ich życia.

Pierwszy wyprodukowany we Włoszech GRT8100 został wysłany na Bliski Wschód pod koniec czerwca br.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing