×
Aktualności

Pierwszy żuraw Grove GRT8100 wyprodukowany w Europie

Pierwszy Grove GRT8100 wyprodukowany poza USA opuścił linię produkcyjną w Niella Tanaro we Włoszech. Do tej pory ten model żurawia produkowany był wyłącznie w fabryce Manitowoc w Shady Grove w Pensylwanii, USA.

Od 2005 r. fabryka Manitowoc Niella Tanaro produkuje inne popularne modele żurawi terenowych, jak: RT530E-2, RT540E i RT550E. Grove GRT880 o udźwigu 80 ton, będzie do końca rok produkowany w obu lokalizacjach we Włoszech i Shady Grove.

Strategiczna decyzja o zwiększeniu zdolności produkcyjnych Włoch jest bezpośrednim wynikiem wypowiedzi Voice of the Customer. Jak wyjaśnił Jens Ennen, starszy wiceprezes ds. Żurawi Mobilnych w Europie i Afryce: Jesteśmy przekonani, że nasi klienci w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w rejonie Azji i Pacyfiku odniosą duże korzyści z tej decyzji. Korzyści będą obejmować krótszy czas realizacji zamówienia, niższe koszty wysyłki i preferencyjne cła importowe w niektórych krajach, które uznają świadectwo pochodzenia EUR1, a specyfikacje i poziom jakości urządzeń są tak wysokie, jak tych produkowanych w USA.

Dzięki uruchomieniu produkcji GRT8100 we Włoszech skróceniu ulegną czasy dostaw oraz koszty wysyłki dla klientów z Europy.

Projekt ten był możliwy dzięki udanej współpracy między zespołami w Shady Grove i Niella Tanaro. Zespół w Niella Tanaro wykonał ogromną pracę. Udało im się przystosować fabrykę do produkcji GRT8100 w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Przypomina to kolejny przykład Manitowoc Way w praktyce. Manitowoc zatrudnia pełnych pasji i utalentowanych ludzi, a także wykwalifikowanych pracowników na linii produkcyjnej. Ponadto firma może polegać na ugruntowanej sieci kwalifikowanych dostawców w Europie. Warunki te przyczyniły się do sukcesu tego projektu, powiedział Jens Ennen.

GRT8100 to żuraw o udźwigu 100 ton, z 47-metrowym wysięgnikiem składającym się z 5 sekcji. Żuraw oferuje wiodące w swojej klasie możliwości i system sterowania żurawiem Manitowoc (CCS). Żuraw ma najlepszy w swojej klasie wysięg do 77 metrów, osiągany dzięki zarówno ręcznie jak i hydraulicznie wysuwanym przedłużeniom o długości 10 i 17 metrów oraz 3-metrowemi wysięgnikowi pomocniczemu o dużej wytrzymałości, który można wychylać do 40°.

Modele GRT8100 i GRT880 zadebiutowały na targach Bauma 2016 jako pierwsze żurawie Grove o nazwie GRT. Skrót ten pochodzi od angielskiej nazwy Grove rough-terrain (terenowy żuraw Grove). Wyposażone są one w najnowsze ulepszenia wprowadzone przez Centrum Weryfikacji Produktu (PVC), gdzie komponenty, w celu zapewnienia ich wysokiej jakości i trwałości, są testowane znacznie dłużej niż trwa cykl ich życia.

Pierwszy wyprodukowany we Włoszech GRT8100 został wysłany na Bliski Wschód pod koniec czerwca br.

Galeria

Pozostałe aktualności