×
Aktualności

Pierwszy żuraw wieżowy WOLFF z poziomym wysięgnikiem w klasie 800 tonometrów

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Co trzeci projekt budowlany w Europie wykorzystuje elementy prefabrykowane. Trend ten ma znaczące implikacje dla branży żurawi wieżowych, oznaczające rosnące zapotrzebowanie na żurawie o coraz większym udźwigu. Odpowiedzią WOLFFKRAN na to jest nowy WOLFF 8076 Compact. Żuraw ma maksymalny promień wysięgnika 80 metrów i jest pierwszym żurawiem wózkowym WOLFFKRAN w zakresie 800 tonometrów. Jednak jego wysoki udźwig nie jest jedyną przekonującą cechą.

Chcieliśmy zaprojektować duży, ale ekonomiczny żuraw i uzyskać maksymalny udźwig  stalowej konstrukcji. Dlatego zdecydowaliśmy się na konstrukcję o niskiej wieży, którą nazywamy Compact, mówi Wouter van Loon, Product Manager w WOLFFKRAN. Pomimo wieży niższej o około 10 metrów niż w modelu WOLFF Cross, żuraw WOLFF 8076 Compact oferuje maksymalny udźwig 40 ton i udźwig na końcu 80-metrowego wysięgnika wynoszący 8,4 tony.

Żuraw z podwójnym przewleczeniem sprawia, że ​​jest nie tylko najmocniejszym żurawiem z poziomym wysięgnikiem w naszej ofercie, a także najlepszym w swojej klasie w porównaniu z konkurencją, mówi van Loon.

Nowością jest również projekt – trzy pierwsze sekcje wysięgnika mają przekrój czworokątny, zamiast tradycyjnego trójkątnego.

Pozwoliło to na zoptymalizowanie sił wzdłuż wysięgnika i zmniejszenie masy poszczególnych elementów, co dało udźwig o około 40% wyższy niż w przypadku konstrukcji o przekroju trójkątnym, wyjaśnia van Loon.

 

Żuraw o wysokości do 100 metrów

WOLFF 8076 Compact łączy się z systemem wieży TV 29 o wymiarach 2,9 x 2,9 metra. W połączeniu z kolejnym co do wielkości systemem wieżowym WOLFF TV 33 można osiągnąć wysokość wolnostojącą do 100 metrów – oszczędzające czas i ekonomiczne rozwiązanie dla wysokich budynków lub projektów mostowych, w których nie można wykonać połączeń wspierających. Sprawdzona, potężna wciągarka HW 40132 FU o mocy 132 kW pozwala osiągnąć prędkość roboczą do 95 m/min, zapewniając szybki czas realizacji nawet przy dużych wysokościach. Nawet maksymalny ładunek 40 ton jest nadal podnoszony z prędkością 17 m/min.

 

WOLFF 8076 Compact – w symbiozie z innymi żurawiami na placu budowy

Wysięgnik żurawia WOLFF 8076 Compact można wydłużyć od 30 do 80 metrów w odcinkach co 5 metrów. Wspornik liny wciągnika na wysięgniku zmniejsza luz liny z 10 do zaledwie 1,5 metra, zmniejszając ryzyko zaczepienia się innego żurawia o linę wciągnika podczas obrotu. Wysięgnik przeciwwagi można również skrócić z 30,3 do 22,3 metra, w zależności od maksymalnego promienia wysięgnika. W połączeniu z kompaktową wieżą nowy żuraw XXL doskonale nadaje się zatem również na place budowy, na których żurawie pracują blisko siebie, a ogólna koncepcja żurawia musi być utrzymywana nisko. Na przykład, gdy jest wyposażony w 55-metrowy wysięgnik i skrócony wysięgnik przeciwwagi, oferuje udźwig wynoszący 16,6 tony, co czyni go idealnym żurawiem nawet w miejscach pracy z wieloma żurawiami, które wymagają dużych udźwigów.

 

Łatwy montaż oraz wysokiej klasy standardowe funkcje zwiększają bezpieczeństwo żurawia

Dzięki kompaktowej konstrukcji wieży i konstrukcji wysięgnika z przekrojem czworokątnym WOLFF 8076 Compact może być wzniesiony przy użyciu standardowego 350-tonowego żurawia samojezdnego. Urządzenie pomocnicze na szczycie wieży umożliwia ekipie montażowej wyrównanie drążków kierowniczych wysięgnika i wysięgnika przeciwwagi bez użycia żurawia samojezdnego. Szerszy dostęp do kabiny, platforma konserwacyjna dla napędu obrotu oraz ocynkowany dostęp klasy 1 do napędu wózka i wciągarki dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i komfort podczas montażu i konserwacji.

Pakiet funkcji standardowych również został rozbudowany. Obejmuje elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem - WOLFF Boost, interfejs antykolizyjny, tryby precyzyjnej jazdy wózka, automatyczną optymalizację mocy wózka i podnoszenia oraz system zdalnej konserwacji WOLFF Link z podglądem w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu żurawia.

 

Wzorcowy żuraw dla przyszłych modeli XXL

Rozważamy cięższą wersję tego modelu, a także wersję o większym zasięgu, wyjaśnia van Loon, dając wgląd w przyszłość. Oba modele nowej serii XXL zostaną zaprojektowane w oparciu o te same podstawowe komponenty nowego WOLFF 8076 Compact.

Pozostałe aktualności

Automatyczny wózek AGV - zobacz na żywo!

Automatyczny wózek AGV - zobacz na żywo!

Innowacyjne rozwiązanie firmy Inovatica AGV – autonomiczny wózek widłowy – oglądać można w ciągu najbliższych trzech dni. Wózek prezentowany jest...

Żródło: Inovatica AGV

wszystkie aktualności

BLOG