×
Aktualności

Pierwszy żuraw wieżowy z liną z włókien w Polsce

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Pierwszy w historii żuraw wieżowy z liną z włókna dla Polski: Liebherr 240 EC-B 10 Fibre został wysłany i dostarczony do polskiej firmy Mazur Żurawie Sp. z o. o. Mazur i przedstawiciele firmy udali się do Zakładu Biberach GmbH w Niemczech specjalnie na to oczekiwane wydarzenie.

Właściciel polskiej firmy wynajmującej żurawie podpisał umowę zakupu nowego żurawia wieżowego z poziomym wysięgnikiem z liną z włókna szklanego podczas zeszłorocznej Baumy w Monachium. Kiedy nadszedł uzgodniony termin dostawy w – tj. styczniu br, właściciel Krzysztof Mazur i jego dyrektorzy zarządzający Bogusław Salwinski i Damian Oleś udali się do Biberach, aby osobiście dopilnować załadunku.

Zapytany, dlaczego wybrał wersję żurawia z liną z włókna, Mazur odpowiada: Ponieważ chciałem być jednym z pierwszych posiadaczy żurawia z liną z włókien, i dodaje: Jego wydajność dobrze pasuje do naszej floty.

Nowy żuraw wieżowy EC-B doskonale uzupełnia istniejące maszyny: 240 EC-B 10 Fibre imponuje dziesięciotonowym maksymalnym udźwigiem i udźwigiem na końcu 65-metrowego wysięgnika wynoszącym 2850 kg. Za pomocą dodatkowego przedłużenia wysięgnika żuraw może osiągnąć promień 68 metrów. Mazur już wcześniej zaplanował różne prace dla nowego żurawia z serii Fibre.

Założona w 2002 roku polska firma Mazur Żurawie Sp. z o. o jest największym prywatnym dostawcą żurawi w Polsce z flotą obejmującą około 190 urządzeń. W ubiegłym roku Mazur żurawia nabyła żuraw Liebherr 230 HC-L 8/16 Litronic - pierwszy w Polsce nowy żuraw w segmencie żurawi z wysięgnikiem wychylnym.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG