×
Aktualności

Podnośnik Genie S-80 J - nowy standard pracy na wysokości

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Genie S-80 J to nowy członek kolejnej generacji podnośników z wysięgnikiem teleskopowym Genie S. Nowy produkt oferuje wyższy zasięg niż niedawno wprowadzony model Genie S-60 J. Nowe urządzenia Genie są odpowiednie do wykonywania prac na wysokości i zapewniają niezbędną wydajność, której operatorzy potrzebują do wykonywania pracy na wysokości z podnośnika wysięgnikowego.

Model Genie S-80 J ma udźwig 300 kg w obszarze nieograniczonym, dzięki czemu na platformie mogą pracować dwie osoby wraz z narzędziami oraz wysięgnik o długości 1,8 m - typowej długości i udźwigu dla wysięgników o niskiej wadze. Wysokość robocza wynosząca 26,4 m i wysięg poziomy 16,8 m zapewniają operatorom dostęp u góry koperty.

 

Wysoka produktywność w miejscu pracy

Nowy podnośnik Genie S-80 J jest relatywnie lekki, dzięki czemu może być wyposażony w ekskluzywny opatentowany system gąsienic i osi oraz Genie 4-punktowy TraX - pierwszy i jedyny model wysięgnika w kategorii 24,4 m oferujący opcję śledzenia. System Genie TraX zapewnia wyjątkową zdolność pokonywania terenu i mniejszy nacisk, co zmniejsza uszkodzenia podczas pracy na wrażliwych nawierzchniach, takich jak mokra trawa, błoto, piasek i śnieg, a także na twardszych, nierównych żwirach, skałach, betonie lub asfalcie.

Wprowadzenie tego drugiego modelu do linii wysięgników Genie Essential Performance oferuje firmom wynajmującym możliwość zwiększenia zwrotu z zainwestowanego kapitału (ROIC) poprzez połączenie ich flot z różnymi podnośnikami Genie, co pozwala dopasować odpowiedni sprzęt do odpowiedniej aplikacji, mówi Sean Larin, menedżer produktu Genie, Terex AWP.

W ramach wynajmowanej floty, model Genie S-80 J stanowi uzupełnienie popularnego ciężkiego modelu Genie S-85 XC (Xtra Capacity), który doskonale nadaje się do ciężkich prac. Na przykład podnośniki ręczne Genie S-80 J są idealne do wykonywania prac na wysokości, takich jak prace ogólnobudowlane, konserwacja, inspekcje czy malowanie.

Ponadto platformy robocze Genie S-85 XC doskonale nadają się do wykonywania ciężkich prac, takich jak: budownictwo komercyjne, przemysłowe, strukturalne, elektryczne i hydrauliczne oraz aplikacje specjalne.

 

Funkcje produktywności w standardzie

Nowy Genie S-80 J wyposażony jest w napęd na 4 koła i aktywne osie wahliwe, które zapewniają operatorom prawdziwe osiągi w trudnym terenie, w tym brak blokady osi podczas jazdy na wzniesieniu, na niewykończonych miejscach pracy i na nierównym terenie.

Bardzo niska masa tego modelu wynosząca 10 433 kg zapewnia niski nacisk na podłoże dla maszyny tej klasy, a duży prześwit umożliwia łatwe pokonywanie kamieni, krawężników czy innych przeszkód, które operatorzy spotykają wokół miejsc pracy. Kompaktowa konstrukcja, niska waga maszyny i pozycja wysuwania wysięgnika zapewniają również firmom wynajmującym elastyczność załadunku tego urządzenia z innymi maszynami na jednej przyczepie, co pozwala uzyskać maksymalne oszczędności kosztów transportu.

Wyposażony w silnik wysokoprężny Kubota D1803 o mocy 37 kW (49 KM), dostępny w wersjach Stage V lub Tier 4f, Genie S-80 J oferuje odpowiednią wydajność podczas pracy w połączeniu z prostą obsługą i konserwacją.

Wychodząc naprzeciw potrzebom firm wynajmujących konstrukcja masztowa z jedną kopertą w wysięgniku teleskopowym Genie S-80 J przyspiesza kontrole, konserwację i naprawy przy mniejszej liczbie punktów kontroli ogólnej i części zamiennych, co zmniejsza kosztowne przestoje. Oprócz tego Genie S-80 J ma wspólne cechy konstrukcyjne, części i akcesoria z innymi produktami Genie we flotach wynajmujących.

 

Maszyna do kompleksowego zastosowania

Prototypowy model Genie S-80 J został zaprojektowany, aby sprostać globalnym potrzebom w miejscu pracy. Jest standardowo wyposażony w cyfrową technologię wykrywania obciążenia Genie do dokładnego ważenia ładunku i kalibracji pola zerowego obciążenia, co oznacza, że jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi przeciążenia w europejskich normach EN280, amerykańskich ANSI A92, kanadyjskich CSA B354 i australijskich AS 1418.10. Ponadto praca z jedną kopertą zapewnia prostą kalibrację i rozwiązywanie problemów dzięki zastosowaniu prostych i niezawodnych komponentów i czujników.

Nowoczesny system sterowania oparty na systemie CAN sprawia, że układ sterowania Genie S-80 J jest intuicyjny i spójny z innymi podnośnikami Genie, dzięki czemu obsługa jest łatwa i przyjemna. Jest standardowo wyposażony w cyfrowy wyświetlacz LCD na naziemnych elementach sterujących, który zapewnia dane w czasie rzeczywistym i rozwiązywanie problemów bezpośrednio na maszynie.

Model ten jest kompatybilny z podręcznym narzędziem diagnostycznym Genie Tech Pro Link, co zapewnia większą elastyczność podczas aktualizacji maszyny, kalibracji i rozwiązywania problemów, nawet z platformy wysięgnika bez potrzeby korzystania z laptopa lub jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów.

Najnowocześniejszy, oparty na systemie CAN, system sterowania tego podnośnika umożliwia także zdalne monitorowanie większej ilości danych, dostarczając szczegółowych informacji o maszynie za pośrednictwem systemu telematycznego Genie Lift Connect.

System alarmowy Genie Lift Guard zapewnia spełnienie typowych wymogów bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Pozostałe aktualności

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Firma Usługi Dźwigowe Jerzy Szczurowski nabyła nowy żuraw samojezdny, marki Grove model GMK4100L-1, od Zeppelin Polska Sp. z o.o. To kolejne...

Żródło: Zeppelin Polska

wszystkie aktualności

BLOG