×
Aktualności

Podnośnik teleskopowy Genie S-60 rozszerza ofertę urządzeń elektrycznych / hybrydowych

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Genie rozszerza ofertę podestów z wysięgnikiem teleskopowym o pierwszy w branży hybrydowy podnośnik teleskopowy oraz pierwszy w branży lekki, elektryczny, teleskopowy podnośnik w klasie wysokości podnoszenia 20 metrów. Dzięki wysokości roboczej 20,6 metra i wysokości platformy 18,6 metra podnośniki Genie S-60 DC i S-60 FE swój sukces zawdzięczają zasilaniu w 100% elektrycznemu oraz hybrydowej technologii FE, które zapewniają czyste, ciche działanie w miejscu pracy. Jednocześnie wszechstronna maszyna wymaga mniej konserwacji i zapewnia niższy całkowity koszt posiadania.

Nowoczesne miejsca pracy wymagają wytrzymałego, niezawodnego, wydajnego sprzętu, który jest cichy, czysty i wydajny. Nowe podnośniki teleskopowe Genie S-60 DC i S-60 FE spełniają te potrzeby dzięki wszechstronnemu podestowi, który ma najlepszą w swojej klasie długość wysięgnika i zapewnia jakość, niezawodność i niższy całkowity koszt posiadania, których poszukują właściciele sprzętu, mówi Corrado Gentile, menedżer produktu Genie w regionie EMEARI (Europa, Bliski Wschód, Afryka, Rosja i Indie) z siedzibą w Umbertide we Włoszech, gdzie produkowane są modele S-60 DC i S-60 FE.

 

Czysta, cicha technologia i wszechstronność

Na dużych placach budowy rośnie zapotrzebowanie na czysty, cichy i wszechstronny sprzęt, który może pracować zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz, w tym w trudnym terenie. Wersje DC i FE wypróbowanego i sprawdzonego wysięgnika teleskopowego Genie S-60 rozwiązują ten problem dzięki maszynie, która może pracować w trudnym terenie i zapewnia czystą emisję.

Zarówno podnośnik koszowy Genie S-60 DC, jak i S-60 FE mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, i zapewniają całodniowy w 100% elektryczny napęd na cztery koła na jednym ładowaniu akumulatora. Dzięki technologii hybrydowej Genie S-60 FE może pracować przez cały tydzień na jednym zbiorniku paliwa. Ponadto inteligentny system sterowania podnośnika FE utrzymuje akumulatory w stanie naładowania i gotowość maszyny do pracy, wykorzystując zarówno technologię hamowania regeneracyjnego, jak i automatycznego uruchamiania i zatrzymywania silnika. Ładując akumulatory podczas pracy, S-60 FE może pomóc w wyeliminowaniu przestojów spowodowanych ładowaniem przez wtyczkę.

Jest to podest, na którym firmy wynajmujące mogą zarabiać, ponieważ rozwiązuje wiele potrzeb użytkowników końcowych za pomocą jednej maszyny, przyczyniając się do 10% wyższego wskaźnika wykorzystania, mówi Gentile.

Model S-60 DC oferuje niską wagę 7983 kilogramów i cichą pracę dla użytkowników końcowych poszukujących potężnego, całkowicie elektrycznego podnośnika. Wersja FE waży 8051 kilogramów, nieco więcej niż wersja DC, dzięki czemu każdy podnośnik jest idealny do zastosowań, w których należy zwracać uwagę na obciążenie podłogi.

Wysokowydajne silniki napędowe prądu przemiennego na wszystkich czterech kołach zapewniają podobny moment obrotowy jak hydrauliczne silniki napędowe, zużywając o 30-40% mniej energii. Napęd na cztery koła oraz elektroniczne zarządzanie trakcją i aktywne osie oscylacyjne umożliwiają jazdę z prędkością 6,44 km/h i pokonywaniem wzniesień 45% w trudnym terenie.

 

Mniejsza konserwacja zapewnia niższy całkowity koszt posiadania podnośnika

Silnik Stage V bez filtrów DPF eliminuje potrzebę oczyszczania spalin lub paliwa o niskiej zawartości siarki, redukując czas i koszty konserwacji i napraw, jednocześnie oferując natychmiastową wydajność.

Uruchomienie silnika zajmuje tylko kilka sekund, zapewniając natychmiastową moc i moment obrotowy w razie potrzeby, mówi Gentile. A ponieważ S-60 DC i S-60 FE mają o 70% mniej elementów hydraulicznych w podwoziu napędowym niż porównywalne dostępne na rynku podnośniki wykorzystujące układy hydrauliczne, koszty konserwacji są zmniejszone o 10%, a na serwisowanie sprzętu w terenie poświęca się mniej czasu.

 

Kluczowe parametry techniczne nowych podestów roboczych Genie

Najważniejsze specyfikacje modelu S-60 DC/FE obejmują maksymalną wysokość platformy 18,6 metra, maksymalną wysokość roboczą 20,6 metra oraz maksymalny wysięg 12,3 metra. Nieograniczony udźwig platformy wynosi 300 kilogramów na wysięgniku 1,83 metra zapewnia zakres roboczy 130 stopni.

Szeroka gama opcji i akcesoriów zwiększa wszechstronność S-60 DC lub FE w zastosowaniach związanych z wynajmem. Podnośnik z wysięgnikiem teleskopowym można skonfigurować z jedną z dwóch konfiguracji platformy. Brama dwuskrzydłowa o długości 2,44 metra z boczną bramą skrzydłową jest standardem, natomiast brama dwuskrzydłowa o długości 1,83 metra z boczną bramą skrzydłową jest opcjonalna. Dostępne są również panele platformy z połówkową i pełną siatką Genie Lift Guard™, przewód powietrzny i zasilanie platformy, światła robocze i inne akcesoria. Ponadto w określonych zastosowaniach przydatne są zestawy do stosowania w nieprzyjaznym środowisku lub pakiety na zimną pogodę.

Nowe modele S-60 DC i S-60 FE to najnowsze maszyny, które dołączyły do zelektryfikowanej linii Genie. Około 70% linii produktów Genie wykorzystuje technologię całkowicie elektryczną lub hybrydową — liczba, która prawdopodobnie będzie nadal rosła. Uzupełniają one również pełną gamę produktów firmy Genie do podnoszenia, która obejmuje podnośnik S-60 J zapewniającą niezbędną wydajność w prostej maszynie oraz gamę S-65 XC (Xtra Capacity) do zastosowań wymagających podnoszenia ciężkich przedmiotów o pojemności dwóch kopert.

Dzięki tym wyborom firmy wynajmujące mogą zaoferować swoim klientom odpowiednią opcję podnoszenia wysięgnika dla każdego miejsca pracy.

Genie S-60 FE zostanie zaprezentowany jako prototyp podczas Vertikal Days, które odbywają się 11 i 12 maja w Peterborough w Wielkiej Brytanii.

Pozostałe aktualności

Innowacje Hyva na targach IFAT 2022

Innowacje Hyva na targach IFAT 2022

Podczas zbliżających się targów gospodarki wodno-ściekowej oraz gospodarki odpadami i surowcami IFAT, które odbędą się w Monachium w Niemczech w...

Żródło: Hyva

STILL idzie w 5G

STILL idzie w 5G

Chcąc jeszcze pełniej uczestniczyć w czwartej rewolucji przemysłowej, firma STILL zainwestowała w nowoczesne technologie telekomunikacyjne. W...

Żródło: STILL

wszystkie aktualności

BLOG