×
Aktualności

Podnośniki koszowe RUTHMANN STEIGER w technologii hybrydowej

Hybrydowa wersja podnośnika STEIGER - TB 270 Hybrid i całkowicie elektryczny STEIGER AMPERO TBR 250 E to odpowiedź firmy RUTHMANN na rosnące zapotrzebowanie rynku na alternatywne (bezemisyjne) podesty robocze.

Niemal bezgłośny i bezemisyjny RUTHMANN TB 270 Hybrid może być eksploatowany w centrach miast, strefach dla pieszych lub obszarach mieszkalnych również w krytycznych momentach, jak np. wcześnie rano lub wieczorem, bez powodowania zakłóceń, a bezemisyjne operacje pozwalają również na wykonywanie prac w zamkniętych halach.

Ponadto TB 270 w wersji hybrydowej zachowuje niezmiennie dobrą wydajność, tj. wysokość roboczą wnoszącą 27 metrów, zasięg boczny - 16,4 metra oraz udźwig górnego kosza - 230 kilogramów. Wszystko to sprawia, że TB 270 Hybrid jest doskonałym, przyjaznym dla środowiska narzędziem do szerokiej gamy zastosowań, jak malowanie i czyszczenie budynków, instalacje lub prace związane z cięciem drzew.

Podnośniki BLUELIFT typu pająk firmy RUTHMANN są znane od wielu lat ze względu na ich bezemisyjną pracę. Sprawdzona technologia hybrydowa BLUELIFT po raz pierwszy stosowana w samochodowych podnośnikach koszowych w modelach ECOLINE 160 i 180 Hybrid z wielkim powodzeniem. Dlatego naturalne było również przekształcenie serii STEIGER na podnośniki z technologią napędu hybrydowego.

 

Jak działa technologia hybrydowa w podnośnikach RUTHMANN

Dodatkowy system akumulatorów litowych jest zainstalowany obok silnika spalinowego na podwoziu. Opcjonalnie, technologia sterowania może zapewnić automatyczne przełączanie między akumulatorem a silnikiem spalinowym, bez utraty wydajności lub prędkości w trybie akumulatora. Aby zrekompensować ciężar akumulatora, TB 270 Hybrid jest instalowany na podwoziu Mercedes Sprinter 3,5t z zawieszeniem GRP-RA (resory piórowe z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym) i 45-litrowym zbiornikiem. Ponadto siedzenie pasażera zostało usunięte. Jeśli klient potrzebuje podwozia o większej ładowności lub siedzenia pasażera, wówczas stosuje się podwozie Mercedes Sprinter klasy 5t.

Niezależnie od tego, czy podnośniki są montowane na podwoziu 3,5t, czy 5t w wersji HV 5 RUTHMANN oferuje prawdziwy napęd hybrydowy dla modeli STEIGER. Opcjonalnie, ten ostatni może być ładowany podczas jazdy i zasilany za pomocą połączenia kablowego lub przy użyciu akumulatora podczas pracy STEIGER. Czas ładowania zależy od podwozia i wynosi dwie godziny (3,5 t) lub cztery godziny (HV5).

W zależności od potrzeb dla hybrydy TB 270 stosuje się następujące pojemności: do 200 km można stosować 45-litrowy zbiorniki na podwoziu 3,5 t, a do 350 km z 70-litrowy zbiornik dla HV5. Akumulator wystarcza na 1,5 godziny ciągłej pracy dla modeli 3,5 t oraz trzy godziny dla wersji HV5.

 

Nowe logo dla technologii hybrydowej

Ochrona zasobów, obniżenie poziomu zanieczyszczeń, to wartości, które firma RUTHMANN rozwija od wielu lat. Firma stworzyła nawet oddzielne logo z mottem: „pomarańczowy to nowa zieleń”, które sygnalizuje innym graczom rynkowym, że firma łączy w sobie produkty, które jednocześnie charakteryzują się dobrze znaną wydajnością RUTHMANN (kolor pomarańczowy) i aspektami przyjazności dla środowiska (kolor zielony).

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu oraz możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa oraz innych...

Żródło: MTP