×
Aktualności

Polski żuraw terenowy REX 20

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

ZBUD Sp. z o.o. z Dąbrowy Tarnowskiej, polska firma z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji urządzeń dźwignicowych, zaprezentowała pierwszy samojezdny żuraw terenowy rodzimej produkcji pod nazwą REX 20. Żuraw o udźwigu 20 t i wysięgu wynoszącym 24 m.

Ten 20-tonowy żuraw wychodzi naprzeciw powracającemu trendowi do stosowania żurawi typu rough terrain w ciężkich warunkach pracy terenowej, tam gdzie przez ostatnie 20 lat nie zdały egzaminu żurawie samojezdne typu all terain. Po dwudziestu latach firmy wynajmujące wymusiły na producentach żurawi samojezdnych powrót do zaniechanej  produkcji żurawi terenowych dedykowanych do ciężkich warunków terenowych

Żuraw terenowy REX 20 wyposażony jest w 4 sekcyjny, wysięgnik o długości 24m teleskopowany napędem hydrauliczno-linowym. Zwarta konstrukcja i niewielkie wymiary maszyny zapewniają łatwy transport na duże odległości przy wykorzystaniu standardowej naczepy niskopodwoziowej. Bogate wyposażenie standardowe oraz opcjonalne kwalifikuje żuraw jako efektywne narzędzie pracy firm z branży budowlanej, energetycznej oraz przemysłu, infrastruktury i logistyki.

 

Bardzo zwarta budowa

REX 20 charakteryzuje się zwartą, przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach konstrukcją, wykonaną ze stali wysokiej jakości. Wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy sterowania i napędu : hydrauliczne, elektryczne i elektroniczne.

 

Doskonałe możliwości jezdne w terenie

Własny hydrauliczny układ jezdny, wyposażony we wszystkie koła skrętne, umożliwia bezproblemową jazdę w terenie, po placu budowy oraz przemieszczanie na niewielkie odległości. Ponadto żuraw może pracować w trybie podnieś i jedź – tj przemieszczać się z ładunkiem zawieszonym na haku o masie do 3 ton. Bardzo mały promień skrętu, wynoszący 2850 mm, ułatwia pracę w ciasnych, ograniczonych przestrzeniach w tym miejskich.

 

Wsparcie pracy operatora / Bezpieczeństwo w standardzie

Żuraw REX 20 jest wyposażony w mikroprocesorowy system SCS Gemini, który zabezpiecza urządzenie przed przeciążeniem oraz gwarantuje stabilność. System kamer z obrazem wyświetlanym na panelu w kabinie operatora, nowoczesne oświetlenie LED oraz oświetlenie w podczerwieni pola widzenia kamer zapewniają doskonałą widoczność pola pracy i pozytywnie wpływają na komfort pracy operatora oraz bezpieczeństwo.

 

Opcjonalne wyposażenie - zwiększa możliwości zastosowania żurawia REX 20

Żuraw wyposażony jest w opony pneumatyczne o szerokim profilu i terenowym bieżniku i oferuje duży prześwit pod podwoziem. REX 20 może zostać opcjonalnie wyposażony w kosz montażowy, wskaźnik obecności pola elektromagnetycznego przesyłowych linii wysokiego napięcia. Z powodzeniem sprawdza się jako narzędzie realizujące prace przy liniach energetycznych, rurociągach, sieciach wodnokanalizacyjnych i innych pracach wykonywanych w najcięższych warunkach terenowych.

Wkrótce więcej szczegółów i danych technicznych o pierwszym polskim żurawiu terenowym.

Poniższy film prezentuje żuraw terenowy REX 20

Pliki do pobrania

Pozostałe aktualności

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

Firma TK Elevator podpisał nowy 3-letni kontrakt z SOS Wioski Dziecięce w celu zwiększenia szans na zatrudnienie młodzieży bez wsparcia...

Żródło: TK Elevator

wszystkie aktualności

BLOG