×
Aktualności

Powstaje pierwszy polski żuraw wieżowy KR 90-5

Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Infrastruktury BISFAIR, które odbyły się we wrześniu br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie firma Krupinski Cranes zaprezentowała koncepcję żurawia KR 90-5. Jest to pierwszy rodzimy żuraw wieżowy, zaprojektowany i produkowany w Polsce. Trwa produkcja pierwszych podzespołów żurawia.

Firma Krupinski Cranes jest pierwszym producentem polskich żurawi wieżowych górnoobrotowych i pierwszym producentem żurawi w Polsce od prawie 30 lat. Będący aktualnie w trakcie produkcji pierwszy żuraw KR 90-5 spełnia wszystkie europejskie standardy dla żurawi wieżowych. Najnowsze rozwiązania techniczne, trwałość i wygoda użytkownika były głównym celem w trakcie projektowania i konstruowania modelu.

Konstrukcja żurawia KR 90-5 pozwala na jego łatwy montaż oraz sprawny transport.

W ofercie Krupinski Cranes dostępne są różne opcje posadowienia żurawia. Standardowo dostępne są kotwy tracone oraz krzyżak z nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, ułatwiającymi montaż, transport i składowanie. Krzyżak można ustawić bezpośrednio na balastach fundamentowych, na podporach regulowanych oraz na podporach stałych w dwóch wielkościach.

KR 90-5 posiada 6 różnych długości wysięgnika od 23 do 50 m. Maksymalny udźwig to 5 ton. Wysokość podnoszenia na krzyżaku to 42,8 m a na kotwach traconych wysokości wynosi 49 m. Nowoczesne napędy zapewniają komfortową i wydajną pracę żurawia.

Wygodna, przestronna kabina operatora jest ergonomicznie zaprojektowana i zapewnia operatorowi bardzo duży komfort pracy. Posiada panel z 7 calowym ekranem dotykowym, który udostępnia wszystkie istotne dane, instrukcję obsługi oraz krok po kroku prowadzi operatora przez funkcje codziennych kontroli sprawności żurawia. Specjalne szyby atermiczne odbijają promienie słoneczne, ograniczając nagrzewanie się wnętrza kabiny. W standardzie jest również klimatyzacja oraz wydajne ogrzewanie, dodatkowy nawiew na szybę, wycieraczki, oświetlenie, gniazdka, rolety, dodatkowe krzesełko dla serwisanta oraz szuflada z narzędziami. Nowoczesny fotel umożliwia ustawienie wygodnej pozycji pracy.

Na każdym etapie produkcji urządzenie poddawane jest ścisłej kontroli w celu zapewnienia klientom produktu wysokiej jakości, spełniającego swoje funkcje i wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Jacek Krupiński, współwłaściciel firmy Krupinski Cranes i główny konstruktor żurawia powiedział: Żuraw KR 90-5 zaprojektowany został na potrzeby „polskiej budowy” czyli dla ciężkiego budownictwa, z często wydłużonym czasem pracy.

Obecnie firma rozpoczyna proces montażu żurawi, z którego pierwsze egzemplarze dostępne będą już w najbliższych tygodniach podczas specjalnych pokazów w Gdańsku i Katowicach. Scalone podzespoły przygotowane do montażu końcowego widoczne są na poniższych zdjęciach. W portalu dzwignice.info będziemy Państwu relacjonować następne etapy montażu końcowego pierwszych egzemplarzy.

 

Galeria

Pozostałe aktualności