×
Aktualności

Prestiżowa nagroda Red Dot Design Award dla Combilift, po raz drugi

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Combilift znalazł się wśród zwycięzców nagrody Red Dot Design 2020 za swój niedawno wprowadzony na rynek model Combi-CBE4 - pierwszy na świecie kompaktowy wielokierunkowy wózek widłowy z napędem elektrycznym z przeciwwagą i opatentowaną przyczepnością na wszystkie koła.

Wyróżnienie Red Dot jest obecnie uznawane na całym świecie jako jedno z najbardziej cenionych znaków jakości za dobry projekt i jako jeden z największych na świecie konkursów produktowych, co roku przyciąga zgłoszenia z ponad 50 krajów. Jest to  nagroda, którą Combilift otrzymał już po raz drugi.

Wózek Combi-CBE o udźwigu 4 ton posiada opatentowaną na całym świecie niezależną trakcję elektryczną, która zapewnia wszystkim przednim i tylnym kołom napędowym 100% kontrolę trakcji, eliminując tym samym potrzebę blokady mechanizmu różnicowego na śliskich nawierzchniach. Poprzez wprowadzenie parametrów rozstawu osi, polecenia dotyczące trakcji są obliczane przez system sterowania. Podczas jazdy wózka prędkość i kierunek obrotów kół są kontrolowane niezależnie, a ciasne zakręty można pokonywać bez zużycia opon. Zapewnia to również precyzyjną kontrolę przyspieszania i zwalniania dla operatora, znacznie zmniejszając skręcanie się długiego ładunku podczas jazdy na boki.

Jury Red Dot skomentowało: Ten kompaktowy, wielokierunkowy wózek widłowy charakteryzuje się niezwykłą zwrotnością i dobrą trakcją oraz bezemisyjną pracą.

Jesteśmy bardzo dumni, że jeden z naszych produktów ponownie został uznany przez jury za godnego zwycięzcę, powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Combilift, Martin McVicar. Oba te wyróżnienia są dowodem wysokiego poziomu  naszych projektantów produktów i działu badawczo-rozwojowego, a także korzyści osiągniętych we współpracy z naszymi klientami podczas projektowania nowego modelu.

Seria CB to najmniejszy wózek widłowy z przeciwwagą na świecie, którego wymiar od tyłu do przodu wideł wynosi zaledwie 1,85 metra. W porównaniu z innymi tradycyjnymi wózkami widłowymi z przeciwwagą, zmniejsza to korytarze robocze do mniej niż 3,5 metra. To rozwiązanie 3 w 1 firmy Combilift umożliwia operatorowi obsługę palet na mniejszej przestrzeni niż wszystkie inne wózki widłowe na rynku, a naciśnięcie przełącznika umożliwia przejście do trybu bocznego w mniej niż 3 sekundy w celu obsługi długich ładunków - w tym samym przejściu , z tą samą maszyną.


Nagroda Red Dot Design 2020 to druga nagroda przyznana przez jury za produkt Combilift. W 2014 roku firma znalazła się w gronie zwycięzców za wielokierunkowy wózek wielofunkcyjny wysokiego składowania obsługiwany przez operatora pieszego Combi-WR4. Było to również drugie wyróżnienie dla tego modelu w tym samym roku, w którym poprzednio zdobył nagrodę Ergonomics Award 2014 w konkursie UK Fork Lift Truck Association Awards for Excellence.

Pozostałe aktualności

Mini żuraw Jekko SPX650

Mini żuraw Jekko SPX650

Pod koniec lipca, podczas transmisji na żywo, firma Jekko zaprezentowała najnowszy model w ofercie – zapowiadany kilka tygodni temu mini żuraw...

Żródło: Jekko

wszystkie aktualności

BLOG