×
Aktualności

Przyszłościowe technologie thyssenkrupp Elevator zapewnią wygodę i bezpieczeństwo

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Ponieważ miasta na całym świecie łagodzą ograniczenia związane z koronawirusem, ważne jest, aby windy używane na co dzień przez miliony ludzi pozostawały wygodnym, wydajnym i bezpiecznym środkiem transportu. thyssenkrupp Elevator oferuje kilka opcji, które stworzą czyste i zdrowe środowisko, mające na celu zmniejszenie ryzyka przenoszenia wirusów.

Firma koncentruje się na trzech filarach: technologiach związanych z higieną, dystansem społecznym i technologiach bezdotykowych, aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo i zapobiec infekcji podczas korzystania z wind i schodów ruchomych w miejscach publicznych. Wiele wynikających z tego innowacji pozostanie aktualnych nawet po okresie pandemii.

Pandemia zdecydowanie przyspiesza niektóre interesujące trendy w branży dźwigowej. thyssenkrupp Elevator jest dobrze przygotowany na bieżące wyzwania. W ostatnich latach badaliśmy kilka technologii, takich jak inteligentne monitorowanie przestrzeni, zdalna obsługa, roboty do dezynfekcji przestrzeni i wiele innych. Dziś mamy odpowiednie rozwiązania, aby chronić pasażerów podczas pandemii. Ponadto zapewniamy innowacyjne technologie na przyszłość, które wykraczają poza dzisiejszą mobilność w mieście, mówi Peter Walker, dyrektor generalny thyssenkrupp Elevator.

Jeśli chodzi o „czyste technologie” pierwszego filaru, oferta obejmuje odkażanie poręczy po kamery termiczne do wykrywania zainfekowanych pasażerów. Aby skutecznie oczyszczać powietrze w kabinach, thyssenkrupp Elevator wykorzystuje oczyszczanie powietrza za pomocą specjalnych filtrów, a także rozwiązań opartych na promieniowaniu UV.

Równie istotne są technologie bezdotykowe. Za pomocą specjalnego przycisku nożnego (ang. kick button) pasażer może przywołać kabinę za pomocą prostego uderzenia palcem stopy lub końcówką buta zamiast dotykać przycisk ręką. Eksperci przewidują, że technologie bezdotykowe osiągną wysoką adaptację w wielu obszarach. Technologie powstałe z myślą o spedycji, takie jak przyciski nożne, są zatem rozwiązaniami, które pozostaną.

Dystans społeczny jako trzeci filar strategii thyssenkrupp w walce z pandemią doprowadził do opracowania specjalnej usługi dystansowania społecznego obejmującej monitorowanie ruchu dla systemów wind. Ta usługa pomaga najemcom zachować bezpieczeństwo, ograniczając liczbę pasażerów przypadających na kabinę, dzięki czemu można zachować fizyczną odległość. Dzięki usłudze Social Distancing thyssenkrupp Elevator ocenia ruch w windzie, aby pomóc zrównoważyć ryzyko związane z zatłoczeniem. W zależności od potrzeb firma zmienia oprogramowanie dyspozytorskie, aby ograniczyć liczbę pasażerów przypisanych do każdej kabiny. Wykorzystując dane przechwycone przez rozwiązanie IoT do konserwacji predykcyjnej MAX, thyssenkrupp zapewnia również dane i informacje o zmianach ruchu w budynku, dzięki czemu czas oczekiwania pasażerów i potrzeby związane z dystansem społecznym mogą być zrównoważone.

Pozostałe aktualności

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Wraz z rozwojem narzędzia do zdalnej obsługi Liebherr rozszerza ofertę produktów cyfrowych dla żurawi gąsienicowych, sprzętu do głębokiego...

Żródło: Liebherr

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Firma Usługi Dźwigowe Jerzy Szczurowski nabyła nowy żuraw samojezdny, marki Grove model GMK4100L-1, od Zeppelin Polska Sp. z o.o. To kolejne...

Żródło: Zeppelin Polska

wszystkie aktualności

BLOG