×
Aktualności

Raimondi przedstawia żuraw z wysięgnikiem wychylnym LR273

Podczas targów Bauma w Monachium producent z Włoch Raimondi Cranes SPA zaprezentował nowy żuraw z wysięgnikiem wychylnym LR273, po raz pierwszy pokazał żuraw z hydraulicznym wysięgnikiem wychylnym LRH174 oraz największy dotychczas w ofercie firmy żuraw wieżowy MRT573.

 

Największy żuraw wieżowy Raimodni - MRT573

Domenico Ciano, Dyrektor Operacyjny, Raimondi Cranes, wypowiedział się na temat prezentacji potężnego żurawia MRT573: Jest to największy w historii żuraw Raimondi, dlatego było dla nas ważne, aby nasi klienci mogli doświadczyć siły i imponujących wymiarów maszyny. MRT573 może być zamontowany na wieży GR5H ze złączem pionowym lub na wieży GR6L z połączeniem śrubowym, ta ostatnia pokazana została jako część w pełni wzniesionego LR273. Odwiedzający naszą wystawę uzyskali dostęp do platformy obrotowej i mogli zbadać architekturę panelu elektrycznego.

I dodał: Warto wspomnieć, że LR273 i MRT573 mogą być używane w wyżej wymienionych wieżach bez masztu transferowego, co jest opłacalnym i prostym rozwiązaniem, które wdrożyliśmy jako jeszcze nie popularne na rynku żurawi wieżowych.

Raimondi Cranes zastosowało to rozwiązanie do wszystkich produktów o udźwigu powyżej 300 ton.

 

Nowy żuraw z wysięgnikiem wychylnym LR273

Najnowszy produkt firmy - żuraw z wysięgnikiem wychylnym LR273, zoptymalizowany pod względem masy, jest idealny dla klientów, którzy wymagają maszyny, która jest łatwa w instalacji i oferuje doskonałą krzywą obciążenia oraz dużą pojemność bębna linowego. Urządzenie stanowi doskonałą opcję dla klientów, którzy potrzebują 18-tonowego udźwigu z długim wysięgnikiem - osiągającym 60 metrów, ale nie wymagającego najwyższego maksymalnego obciążenia końcówki.

Nowy żuraw to doskonały kompromis między maksymalnym udźwigiem, a maksymalnym obciążeniem końcówki. Jego promień parkowania jest głównym atutem dla klientów pracujących w zatłoczonych i mocno zabudowanych obszarach, powiedział inż. Mauro Masetti. I dodał, że segment komercyjny popiera ciągły rozwój nowych modeli Raimondi. Rozpoczęliśmy doskonalenie naszego systemu produktów ukierunkowanych na klienta - co oznacza, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na kliencie niż kiedykolwiek i że nadal ulepszamy i rozwijamy naszą ofertę produktów i gamę żurawi w oparciu o potrzeby klientów, kontynuował Masetti.

LR273 w standardowej konfiguracji może pracować z podwójnym, potrójnym i poczwórnym przewleczeniem, a rozszerzenie jednej liny będzie oferowane jako opcjonalny dodatek. Główna wciągarka żurawia jest dostępna w dwóch wersjach, z opcjonalnym hamulcem awaryjnym: 67 kW i 86 kW. Główną cechą charakterystyczną jest płynny ruch wychylania dzięki silnikowi o mocy 75 kW, natomiast użytkownicy końcowi docenią możliwość sterowania i personalizacji funkcji obracania i manewrowania przeciwwagą za pomocą falownika.

 

Żuraw z hydraulicznym wysięgnikiem wychylnym LRH174

Żuraw hydrauliczny Raimondi LRH174, to 10-tonowy żuraw z wysięgnikiem wychylnym, udźwigu na końcu wysięgnika wynoszącym 2225 kilogramów, w trybie Ultra Lift z dwoma przewleczeniami. Żuraw może być również wykorzystany z jednym przewleczeniem, co pozwala na maksymalny udźwig 5 ton oraz udźwig na końcu wysięgnika 2475 kilogramów.

X

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu oraz możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa oraz innych...

Żródło: MTP