×
Aktualności

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi organizuje w dniu 11 września 2019 spotkanie w sprawie rewizji dyrektyw: maszynowej, niskonapięciowej i hałasowej. Spotkanie jest kierowane do przedsiębiorców i przedstawicieli stowarzyszeń zainteresowanych przedmiotową tematyką. Redakcja portalu dzwignice.info weźmie w nim udział.

Przedmiotem spotkania w Ministerstwie będą dyrektywy:

  • 2006/42/WE – dyrektywa maszynowa,
  • 2014/35/UE – dyrektywa niskonapięciowa,
  • 2000/14/WE – dyrektywa dotycząca emisji hałasu.

W wielu ankietach i mailach do redakcji wypowiadali się Państwo negatywnie w temacie zawartości niektórych zapisów dyrektyw, zwłaszcza dyrektywy maszynowej. Wielokrotnie docierały do nas sygnały, że niektóre zapisy, zawarte w przewodniku do dyrektyw, winny się znaleźć w samej dyrektywie. Skarżyliście się Państwo, że sprawa resursu z racji jej wpływu na bezpieczeństwo eksploatacji, winna być uregulowana wprost w dyrektywie, a nie pośrednio w przewodnikach do dyrektywy i normach. Docierały do nas sygnały o sprzecznościach w zapisach pomiędzy dyrektywą a normami zharmonizowanymi.

Pojawiła się szansa, aby zgłosić propozycje tematów i zapisów, które Państwa zdaniem powinny zostać zmienione. Jest to jedyna okazja, aby uwagi polskich przedsiębiorców zostały wzięte pod uwagę podczas rewizji w/w dyrektyw przez Komisję Europejską.

Wszystkich zainteresowanych problematyką zapraszamy i gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich uwag do w/w dyrektyw. Uwagi można przesyłać na adres redakcja@dzwignice.info w terminie do 30 sierpnia 2019.

Wszystkie firmy i osoby zajmujące się problematyką w branży dźwignicowej prosimy o aktywny udział. Drugiej szansy nie będzie!

Pozostałe aktualności

BUDMA 2020 - wyższy poziom budownictwa

BUDMA 2020 - wyższy poziom budownictwa

W pierwszym tygodniu lutego 2020 Poznań stanie się międzynarodowym centrum branży budowlanej. Na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury...

Żródło: MPT

wszystkie aktualności

BLOG