×
Aktualności

Rozszerzona rzeczywistość Liebherr

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Zaawansowane technologie, takie jak rzeczywistość rozszerzona (AR – augmented reality), zyskują popularność w przemyśle 4.0. Korzystając z aplikacji AR Experience firmy Liebherr, w zabawny sposób można ożywić wirtualne place budowy. Wszystko czego potrzeba to smartfon lub tablet z aplikacją AR. Po udanej instalacji aplikacji na urządzeniu mobilnym wirtualne światy można oglądać w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu i z dowolnej perspektywy.

Liebherr AR Experience, aplikacja którą można bezpłatnie pobrać na smartfony i tablety, wyświetla cyfrowe dane 3D w otoczeniu użytkownika za pomocą rzeczywistości rozszerzonej. Na dowolnej poziomej powierzchni w pomieszczeniu można zakotwiczyć trzy różne wirtualne place budowy i oglądać je ze wszystkich możliwych stron. Każde biurko, parapet czy podłoga może stać się sceną dla Liebherr AR Experience. Różne scenariusze, które działają jak trójwymiarowy film, można odtwarzać na każdym placu budowy. Obserwator stają się operatorem kamer. Odkrywanie pełnej gamy produktów Liebherr, które dotyczą transportu materiałów, podnoszenia i głębokich prac fundamentowych, staje się doświadczeniem, które można powtarzać wielokrotnie z różnych perspektyw.

Żuraw gąsienicowy, maszyna do głębokiego fundamentowania i ciężki żuraw gąsienicowy (dragline crane) oraz rozwiązania inżynierskie i technologie może doświadczyć w zupełnie nowy sposób. W centrum uwagi znajdują się nie tylko maszyny, ale także różne systemy wspomagające i rozwiązania cyfrowe Liebherr. Trudne, złożone operacje są przedstawione i wyjaśnione w prosty i zrozumiały sposób. Aplikacja zawiera sceny i treści dotyczące ciężkich żurawi, przeładunku materiałów i głębokich prac fundamentowych.

 

Planowanie podnoszenia ciężkich ładunków przy użyciu żurawia LR 1300.1

Podnoszenie ciężkich ładunków to dyscyplina, która wymaga niezwykle precyzyjnego przygotowania. Planowanie ma tutaj kluczowe znaczenie, aby zapewnić prawidłową konfigurację od samego początku. Aplikacja pokazuje, co może osiągnąć żuraw gąsienicowy LR 1300.1 Liebherr, a także jak bezpiecznie może przenosić nawet najcięższe ładunki.

 

Manipulacja ładunkiem z użyciem żurawia HS 8200 – LiSIM

Obrót, przeładunek, udźwig wciągarki, czasy ustawiania, transport - wydajność mierzy się na wiele sposobów, jeśli chodzi o operacje wykonywane żurawiem linowym. Wszystkie parametry żurawia wydajności. Korzystając z aplikacji rozszerzonej rzeczywistości, możesz doświadczyć w dowolnym miejscu i czasie, w jaki sposób żuraw linowy radzi sobie z wyjątkowo ciężkimi operacjami.

 

Urządzenie do głębokiego fundamentu - LRB 16 - LIPOS

Za pomocą aplikacji Liebherr można zobaczyć więcej niż w rzeczywistości. Ujawnia nie tylko to, co dzieje się powyżej, ale także to, co dzieje się pod powierzchnią, w czasie pracy platformy do palowania i wiercenia Liebherr. To nowy sposób, aby doświadczyć rodzajów siły i precyzji, które tutaj mają miejsce.

Jedynym wymaganiem jest urządzenie z obsługą AR. Z aplikacji AR Experience można korzystać za darmo, po jednorazowym pobraniu ze sklepu Apple App Store lub Google Play Store.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG