×
Aktualności

Rozwiązania robotyki Yale zapewniają harmonijną pracę

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Czy potrafimy wyobrazić sobie pracę wykonywaną wspólnie przez roboty i ludzi? Dla wielu osób taka siła robocza to odległa przyszłość. Tymczasem w branży transportu bliskiego jest to już możliwe.

Wiele osób może wierzyć, że roboty w logistyce są w powijakach, powiedział Ron Farr, kierownik ds. Rozwiązań Magazynowych w Yale. W Yale wdrożyliśmy technologię i oprogramowanie, aby zaoferować wyrafinowane rozwiązania robotyczne, które mogą dostosowywać się do zmian w otoczeniu, zapewniając większą elastyczność niż rozwiązania wymagające dedykowanej infrastruktury nawigacyjnej.

 

Jak robot współdziała z otoczeniem

Wózek z przeciwwagą MC-10-15 firmy Yale® może wchodzić w interakcje z paletami na wysokości i uzyskiwać do nich dostęp - na przykład na przenośnikach taśmowych lub na drugiej czy trzeciej półce do wysokości 1,8 metra. Laser z przodu pozwala robotowi wykryć paletę, a skaner kodów kreskowych identyfikuje właściwą paletę do wykonania instrukcji.

Roboty Yale, napędzane technologią nawigacji geograficznej Balyo, są wyposażone w zaawansowaną technologię wykrywania przeszkód, która umożliwia im reagowanie na sytuację, powiedział Ron. Gdy robot wykryje coś przed sobą, może sterować swoją prędkością płynnym i wydajnym ruchem, aby zminimalizować przestoje i zakłócenia, zwalniając do całkowitego zatrzymania w razie potrzeby.

Dodatkowo instalowany jest skaner tylny na wypadek, gdy wózek z przeciwwagą porusza się w kierunku przeciwnym do wideł skierowanych do przodu. Laser kurtynowy wykrywa dodatkowe przeszkody naziemne, podczas gdy lasery boczne zapewniają przez cały czas pełne pokrycie 360 stopni.

Robot informuje również osoby pracujące w otoczeniu o swoim statusie, emitując ostrzeżenie dźwiękowe i wyświetlając niebieskie światło punktowe LED na ziemię, gdy jest w ruchu. Światło zamontowane na wysokości oczu miga, jeśli wózek ma zamiar skręcić, i miga szybciej, gdy wózek kończy skręt, kontynuuje Ron.

 

Łatwość komunikacji

Wszystkie wózki z serii robotów Yale, w tym zautomatyzowany ciągnik holowniczy MO50-70T i wózek do kompletacji niskiego poziomu MO10-25, są wyposażone w interfejs z ekranem dotykowym, który przekazuje instrukcje robotowi, a wszystkie można przełączyć w tryb ręczny za dotknięciem przycisku, aby wykonać zadania poza wstępnie zaprogramowanymi parametrami.

Operatorzy logistyczni mogą wchodzić w interakcje z robotem za pomocą systemu zarządzania wózkiem w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie można zintegrować z istniejącymi systemami planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i systemami zarządzania magazynem (WMS).

Oprogramowanie może służyć do przydzielania zadań poszczególnym wózkom i do sterowania płynnością ruchu. Rozwiązania zrobotyzowane mogą być połączone z innymi urządzeniami w magazynie, na przykład przenośniki mogą wezwać robota do usunięcia produktu. Alarmy przeciwpożarowe mogą nakazać wózkowi zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu, aby nie przeszkadzał pieszym w wyjściu, powiedział Ron.
Magazynierzy mogą planować ładowanie robotów, co umożliwia korzystanie z tańszych stawek nocnych. Wózki mogą jeździć na zmianę, zamiast wszystkich robotów przyjeżdżających w porze lunchu. Może to pomóc w utrzymaniu kosztów eksploatacji pojazdu oraz konserwacji, ponieważ wszystko jest bardzo przewidywalne.

 

Skrócony czas szkolenia

Szkolenie nowych pracowników może być czasochłonne, ale dzięki integracji rozwiązań robotyki z aplikacjami firmy mogą skrócić czas potrzebny nowym pracownikom na adaptację.

Zastosowanie zautomatyzowanych rozwiązań może pomóc aplikacjom uprościć zadania zarezerwowane dla pracowników i sprzyjać środowisku współpracy. Na przykład w przepływie pracy z dostawą do operatora pracownicy mogą skupić się na jak najszybszym wybieraniu i pakowaniu zamówień z zapasów, które są dostarczane do nich za pomocą zrobotyzowanego rozwiązania.

Zrobotyzowany ciągnik Yale MO50-70T oferuje poziomy transport na krótkich i długich dystansach i łączy poszczególne elementy jako jedną jednostkę dla pracowników, którzy ich potrzebują.

Łączność wewnętrzna rozszerza się również na szerszą infrastrukturę - czujniki na przenośnikach taśmowych można wykorzystać do wykrycia palet na końcu linii i wezwania urządzenia robotycznego do zabrania palety w celu przetransportowania jej do następnej lokalizacji.

Zrobotyzowane wózki są idealne do wykonywania powtarzalnych zadań, takich jak przemieszczanie palet w środowisku magazynowym oraz załadunek i rozładunek. Wózek do kompletacji niskiego poziomu MO25 oferuje ekonomiczny transfer i regularny, stały przepływ, dbając o uzupełnianie zapasów i transport towarów.

Robotyka może uwolnić pracowników od powtarzalnych zadań, aby mogli wykonywać te, które robią najlepiej, wyjaśnił Ron. Praca robotów obok ludzi pozwala wykorzystać mocne strony obu, aby powtarzalne zadania i bardziej złożone funkcje o wartości dodanej były bardziej wydajne. Może również zapewnić nowe możliwości osobom z ograniczeniami fizycznymi, aby służyć jako integralna część procesu, ponieważ roboty mogą przenosić zapasy do osób kompletujących i pomagać w ciągłym prowadzeniu operacji.

Rozwiązania autonomiczne zapewniają udowodnione oszczędności kosztów poprzez zwiększenie wydajności pracy, zmniejszenie obrotów, wydłużenie żywotności aktywów i zwiększenie przepustowości. To, co naprawdę umacnia ich pozycję jako inteligentną inwestycję, to elastyczność. Umożliwia praktyczne dostosowanie do ręcznej interwencji, minimalizuje bieżące koszty w przypadku drobnych korekt układu i potrzeby uzupełnienia przyszłych inicjatyw, takich jak Przemysł 4.0, podsumował Ron.

Działając zgodnie, wyrafinowane rozwiązania robotyki Yale są gotowe do wdrożenia w odpowiednich aplikacjach, pracując w harmonii z ludźmi, aby zwiększyć ich produktywność.

Pozostałe aktualności

2000. żuraw Jekko na 20-lecie firmy

2000. żuraw Jekko na 20-lecie firmy

Rok 2020, choć trudny pod wieloma względami, to czas kiedy firma osiągnęła podwójny kamień milowy - dokładnie 20 lat po pierwszym prototypie mini...

Żródło: Jekko Europe

wszystkie aktualności

BLOG