×
Aktualności

Sarens wprowadza na rynek elektryczny żuraw pierścieniowy 1 650 ton

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowy żuraw elektryczny Sarens, nazywany Little Celeste, może wytwarzać własną moc. Jako innowator w branży żurawi ciężkich, Sarens z dumą przedstawia najnowszy dodatek do swojej globalnej floty: SGC-90, przyjazny dla środowiska elektryczny żuraw pierścieniowy, idealny do projektów w sektorach jądrowym, logistycznym, budowlanym i morskim.

Najnowszy żuraw we flocie został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na ciężkie żurawie o udźwigu 1 650 ton. Średnica jego pierścienia wynosi 35 metrów, maksymalna przeciwwaga to 2700 ton, a maksymalny moment obciążenia 99 000 ton. Może być konfigurowany na wiele sposobów, z głównym wysięgnikiem o długości 100, 120 i 130 metrów oraz małym wysięgnikiem o wadze 200 ton.

Wytrzymały i lekki wysięgnik Sarens może być również używany do sięgania dalej lub uzyskiwania większej wysokości haka. Klienci, którzy wybiorą SGC-90, mogą spodziewać się uruchomienia i demontażu dorównującego SGC-120, czyli około czterech do pięciu tygodni.

 

Funkcje przyjazne dla środowiska

Najbardziej wyjątkowym aspektem SGC-90 jest to, że jest to żuraw elektryczny. Podczas gdy wszystkie inne żurawie SGC firmy Sarens to żurawie hydrauliczne, SGC-90 można podłączyć do sieci elektrycznej, będąc w pełni zasilanym bez tradycyjnego źródła paliwa. W wyjątkowy sposób Little Celeste może nawet wytwarzać własną energię, odzyskując i ponownie wykorzystując wytwarzaną energię elektryczną za każdym razem, gdy obniża obciążenie. Podłączony do sieci krajowej odzyskuje całą wyprodukowaną energię i przekazuje ją z powrotem, zmniejszając zużycie energii nawet o 40%.

Ponieważ działa na energię elektryczną, SGC-90 działa bardzo cicho. Jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska, nie emituje spalin i nie stanowi zagrożenia zanieczyszczenia olejem. Ponadto, ze względu na brak pomp hydraulicznych, filtrów i silników, żuraw jest łatwy w konserwacji i bardziej niezawodny.

 

Rozwój i bezpieczeństwo

Zespół Sarens RDTS opracował koncepcję żurawia we własnym zakresie, wykonując wszystkie obliczenia i koordynując z różnymi wykonawcami konstrukcję żurawia, a wszystko to w napiętym harmonogramie. Chociaż żuraw został opracowany podczas pandemii Covid-19, nie wpłynęło to na postęp, ponieważ Sarens wdrożył już zasady i procedury w celu zminimalizowania możliwego wpływu na zdrowie i promowania bezpieczeństwa pracowników.

Little Celeste spełnia najnowsze normy dotyczące żurawi w zakresie bezpieczeństwa i ochrony. Dyrektywy, statyczne i dynamiczne testy przeciążeniowe, a także testy funkcjonalne i bezpieczeństwa zostały pomyślnie przeprowadzone zgodnie z Dyrektywą Maszynową, w obecności firmy certyfikującej. Producent z niecierpliwością oczekuje prezentacji Little Celeste klientom i debiutu tego potężnego, wydajnego i przyjaznego dla środowiska żurawia w terenie!

Żuraw Sarens SGC-90 prezentuje poniższy film:

X

Pozostałe aktualności

Pierwsze testy nowego wózka Baoli KBD 70

Pierwsze testy nowego wózka Baoli KBD 70

Mocny, zwrotny, skuteczny i prosty – taki obraz nowego wózka Baoli KBD 70 wyłania się z relacji jego pierwszych użytkowników. Pojazd należy do...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Haulotte unowocześnia podnośniki nożycowe

Haulotte unowocześnia podnośniki nożycowe

W ramach swojej niebieskiej strategii Haulotte wprowadza na rynek dwa nowe samojezdne podnośniki PULSEO, rewolucjonizujące segment podestów...

Żródło: Haulotte Group

Tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

Tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

Z linii produkcyjnej zszedł właśnie tysięczny model wózka wysokiego składowania Jungheinrich ETV 216i. Pojazd wraz z sześcioma innymi takimi...

Żródło: Jungheinrich Polska

FARAONE rośnie w siłę

FARAONE rośnie w siłę

Firma FARAONE POLAND sp. z o.o., specjalizująca się w produkcji bezpiecznych i ergonomicznych produktów do pracy na wysokości takich jak drabiny,...

Żródło: FARAONE POLAND sp. z o.o.

wszystkie aktualności

BLOG