×
Aktualności

SENNEBOGEN 728 E – maszyna do pielęgnacji drzew w trudnych warunkach

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

SENNEBOGEN rozszerza swoje portfolio produktów do wymagającej pielęgnacji drzew i ścinania problematycznych drzew o kolejną maszynę - SENNEBOGEN 728 serii E. To ważny dodatek do manipulatorów do pielęgnacji drzew 718 E i 738 E, znanych od wielu lat i używanych na całym świecie. Model 728 E jest dostępny na rynku jako kolejna maszyna o zasięgu do 21 m dla wyzwań związanych z gospodarką drewnem.

W dziedzinie pielęgnacji drzew lub ścinania problematycznych drzew kluczowe są bezpieczeństwo i precyzja. Tam, gdzie nie można użyć pilarki, na arenę wkraczają narzędzia do pielęgnacji drzew. Nowy manipulator SENNEBOGEN 728 E ma wyjątkowo długi osprzęt roboczy składający się z kompaktowego wysięgnika o długości 9,2 m i wysięgnika teleskopowego o długości 6 m, który można szybko chować i wysuwać w sposób ciągły o dodatkowe 2,5 m, pod obciążeniem za naciśnięciem jednego przycisku. Zasięg roboczy maszyny wynosi do 21 m, a solidne mobilne podwozie o szerokości podparcia około 4 m i opony pneumatyczne zapewniają bezpieczeństwo i stabilność.

 

Błyskawicznie gotowy do pracy i łatwy w transporcie

Manipulator SENNEBOGEN 728 E zostałzoptymalizowany pod kątem użytkowania na ścieżkach leśnych. Jego wymiary transportowe, wynoszące 3 m, pozwalają na szybki i łatwy transport na naczepie niskopodwoziowej lub, z indywidualnym dopuszczeniem drogowym, bezpośrednio z miejsca na miejsce jako maszyna mobilna.

Drzewa i krzewy wzdłuż ciągów komunikacyjnych można bezpiecznie i precyzyjnie usuwać przy minimalnym nakładzie siły roboczej. Dzięki kompaktowym wymiarom i szybkiej pracy pozwala zminimalizować utrudnienia w ruchu. SENNEBOGEN 728 E pozwala uniknąć skomplikowanych blokad drogowych i ryzyka wypadków wśród pracowników.

Podczas projektowania manipulatora do pielęgnacji drzew szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo i komfort operatora w codziennej pracy. Kabinie Maxcab, zapewnia doskonałą, panoramiczną widoczność na cały obszar roboczy, we wszystkich kierunkach z dodatkowym wsparciem kamer. Można ją podnieść o 2,70 m i przechylić o 30 stopni. Wyposażona jest w szczególnie ergonomiczne elementy sterujące oraz wygodny fotel. Zabezpieczona kratami dachowymi i przednimi oraz przednią i boczną szybą wykonaną z kuloodpornego szkła, maszyna może być konfigurowana zgodnie z wymaganiami klienta.

SENNEBOGEN 728 E wyposażony jest w silnik wysokoprężny Stage V o mocy 140 kW, który niezawodnie napędza dwa obwody hydrauliczne. Jak wszystkie manipulatory do pielęgnacji drzew jest on standardowo wyposażony w oddzielny, obszerny pomocniczy układ hydrauliczny do niezależnej obsługi osprzętu. W zależności od przeznaczenia maszynę można obsługiwać za pomocą piły chwytakowej, rozdrabniacza, zespołu tnącego i innych.

 

SENNEBOGEN 728 E - to łatwa pielęgnacja drzew 

Ze względu na rosnący udział ryzykownych przeładunków drewna bezpieczeństwo pracy ma ogromne znaczenie dla usługodawców i gmin, zwłaszcza w zakresie pielęgnacji drzew i wycinania drzew problematycznych. Nowoczesne koncepcje maszyn, takie jak 728 E, oferują delikatną i wydajną, ale przede wszystkim bezpieczną alternatywę dla ręcznej pielęgnacji drzew.

SENNEBOGEN 728 jest bezkonkurencyjnie szybki w pielęgnacji drzew i zbiorze drewna opałowego, z ciągłym naciskiem na bezpieczeństwo.

Zalety manipulatora do drewna SENNEBOGEN 728 E:

  • wytrzymała krata ochronna na całym obwodzie kabiny, specjalnie do kontaktu z drewnem,
  • kamery monitorujące wszystkie obszary istotne dla bezpieczeństwa,
  • bezpieczny dostęp i solidna poręcz górnego wózka zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy,
  • mocne światła LED zapewniające optymalne oświetlenia obszaru roboczego,
  • przesuwane drzwi oferują łatwy dostęp oraz platforma obok kabiny,
  • szerokie pojedyncze opony i 4-punktowe podparcie zapewniają wysoką stabilność.

Pozostałe aktualności

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

Firma TK Elevator podpisał nowy 3-letni kontrakt z SOS Wioski Dziecięce w celu zwiększenia szans na zatrudnienie młodzieży bez wsparcia...

Żródło: TK Elevator

wszystkie aktualności

BLOG