×
Aktualności

Siedmiu zwycięzców IFOY AWARD 2020

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Organizatorzy nagrody International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY AWARD) zorganizowali ceremonię wręczenia nagród w stylu hollywoodzkim wieczorem przed HANNOVER MESSE Digital Days. Zespół animatorów stworzył latającego robota „I-T20”, skrót od „IFOY Transformer 2020”, który podczas ceremonii przekształcił się w kategorie największej na świecie nagrody intralogistycznej i „przekazał” trofea zwycięzcom.

Wyjątkowe czasy wymagają specjalnych rozwiązań, a transformacja jest kluczem do sukcesu. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród będzie widocznym znakiem potęgi przemian. Dedykowana jest najlepszym innowacjom w intralogistyce, a ponadto osobom, które zajmują się logistyką, powiedziała przewodnicząca jury Anita Würmser podczas ceremonii wręczenia nagród.

Przedstawiamy 7 zwycięzców:

  1. Bosch Rexroth zdobył swoją pierwszą nagrodę IFOY AWARD za swój lokalizator - laserowe oprogramowanie do lokalizacji w kategorii: Oprogramowanie intralogistyczne. W przeciwieństwie do systemów dostępnych na rynku, oprogramowanie lokalizacyjne oparte na laserowym pomiarze odległości wykorzystuje czujnik laserowy do automatycznego mapowania otoczenia, tworząc w ten sposób podstawę do autonomicznej jazdy w intralogistyce i środowiskach produkcyjnych.

  2. W kategorii: Wózek magazynowy jury przekonał kompaktowy i zwinny wózek Combi-CS irlandzkiego producenta Combilift. Wózek paletowy o udźwigu jednej tony i wysokości podnoszenia 2500 milimetrów oferuje znaczną wartość dodaną w zakresie obsługi i bezpieczeństwa w wąskich korytarzach dzięki opatentowanej wielopozycyjnej sterówce, rozwiązując w ten sposób powszechny problem.

  3. W kategorii: Wózków magazynowych wysokiego podnoszenia konkurencję pokonał wózek ESR 1000 amerykańskiego producenta Crown. Wózek wysokiego składowania o udźwigu 1,6 tony i wysokości podnoszenia 6840 milimetrów zaimponował w teście IFOY typowym dla firmy Crown komfortem, ale przede wszystkim o 25 procent szybszą prędkością opuszczania i wyjątkowym odzyskiem energii w porównaniu z najlepszymi wózkami wysokiego składowania dostępnymi na rynku.

  4. W kategorii: Wózki automatyczne i roboty intralogistyczne jury wybrało autonomiczny pociąg holowniczy TractEasy francuskiego producenta EasyMile. Elektryczny ciągnik umożliwia elastyczną automatyzację procesów logistycznych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Z uciągiem 25 ton, może bezpiecznie jechać do 25 km / h w ruchu mieszanym między samochodami, pieszymi i rowerami. Dzięki prześwitowi pojazd może być używany również na nierównym terenie lub w trudnych warunkach atmosferycznych.

  5. W kategorii: Pojazd specjalny nagrodę zdobył wózek SRSC45H9 chińskiego producenta Sany. Wygodny hybrydowy wózek wysokiego składowania oferuje udźwig w pierwszym, drugim i trzecim rzędzie 45, 31 i 15 ton. Według wewnętrznego testu producenta wzrost produktywności jest co najmniej o 15 procent wyższy niż w przypadku standardowego pojazdu firmy, a zużycie paliwa jest o 20 procent niższe. Zalety wynikają z systemu hybrydowego polegającego na podnoszeniu i opuszczaniu wysięgnika za pomocą spreadera.

  6. 2,5-tonowy elektryczny wózek z przeciwwagą STILL RX 60, który został zaprezentowany w październiku 2019 roku, został zwycięzcą w kategorii: Wózek z przeciwwagą. Nigdy wcześniej elektryczny wózek widłowy nie był tak produktywny w teście IFOY i tak poważna alternatywa dla wózków z silnikiem spalinowym. Dzięki RX 60-25 w wersji o wysokich osiągach, wciąż bije wszelkie rekordy i ustawia poprzeczkę dla elektrycznych wózków widłowych w tym segmencie znacznie ją przewyższając  podkreśliło jury.

  7. Nagroda IFOY w kategorii: Start-up roku przypadła firmie Wiferion, dawniej Blue Inductive, za etaLINK 3000. Pierwszy w 100% bezkontaktowy system ładowania bezprzewodowego do przemysłowych pojazdów elektrycznych jest w pełni sprawny i umożliwia szybki i elastyczny montaż za pomocą płyt podłogowych które nie wymagają już żadnych środków infrastrukturalnych.

Nagroda IFOY (ang. International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) przyznawana jest najlepszym produktom i rozwiązaniom intralogistycznym roku. Stała się wskaźnikiem efektywności ekonomicznej i innowacyjności i jest uważana za wiodącą nagrodę za innowacje w intralogistyce ze względu na swoją wiedzę techniczną.

Decyzja jest podejmowana na podstawie trzystopniowego audytu, składającego się z protokołu testowego IFOY zawierającego około 80 kryteriów, naukowego testu innowacji IFOY oraz testu jury. Decydującym czynnikiem jest to, że nominowanych nie porównuje się między sobą, ale z wyposażeniem ich konkurentów na rynku. Z okazji Dni Testów IFOY, które odbyły się w lutym na terenach targowych w Hanowerze, serię testów IFOY przeszło łącznie 16 pojazdów i rozwiązań 15 producentów. Ponadto jurorzy i ich zespoły doradców ze świata biznesu udali się na wydarzenie, aby przed oddaniem głosu samodzielnie ocenić finalistów. Po raz pierwszy potencjalni nabywcy byli również obecni na targach TEST CAMP Intralogistics.

Głosowanie przeprowadza corocznie niezależne międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy specjalistycznych. Nagroda IFOY jest sponsorowana przez Stowarzyszenie Handlu Materiałami i Intralogistyki VDMA. Partnerem IFOY są Targi HANNOVER MESSE. Partnerem paletowym IFOY AWARD jest CHEP, światowy lider w łączeniu palet i kontenerów. Partnerem technologicznym jest firma Fronius, specjalizująca się w ładowaniu akumulatorów. Organizacja IFOY ma swoją siedzibę w Ismaning koło Monachium.

Faza składania wniosków o nagrodę IFOY 2021 rozpoczęła się 14 lipca 2020 r.

Pozostałe aktualności

Mini żuraw Jekko SPX650

Mini żuraw Jekko SPX650

Pod koniec lipca, podczas transmisji na żywo, firma Jekko zaprezentowała najnowszy model w ofercie – zapowiadany kilka tygodni temu mini żuraw...

Żródło: Jekko

wszystkie aktualności

BLOG