×
Aktualności

Sprzęt BEFARD buduje największą na świecie ścianę wodną

Największą na świecie ścianę wodną w Galerii Jurajskiej wykonała polska firma Beauty Aqua na polskim sprzęcie BEFARD.

W połowie 2017 roku narodził się pomysł na wykonanie dużej ściany wodnej w Częstochowskiej Galerii Jurajskiej. Ze wszystkich firm na rynku polskim i sąsiednich krajów jedynie Beauty Aqua podjęła się tak dużego ryzyka i wykonała największa ścianę wodną w skali całego świata. Aktualnie nigdzie na świecie nie ma większego sztucznego wodospadu niż nasz, 100 metrów kwadratowych. Przedsięwzięcie ruszyło w maju 2018, ze względu na działające centrum handlowe, czas był na wagę złota, a prace odbywały się wyłącznie w nocy. Chwytak próżniowy BEFARD , dzięki długiej pracy akumulatora, dokładnie całą noc przenosił szkło. Do transportu było około 6 ton szkła na wysokość do 15 metrów.

Ściana wodna składała się z dwudziestu czterech formatek szklanych o wadze do 300 kilogramów. Sam montaż ściany wodnej wraz z maszynownią i podkonstrukcją stalową zajął około półtorej miesiąca. Wynajem sprzętu nie daje 100% pewności, że sprzęt dojedzie, więc Wykonawca Beauty Aqua spośród szerokiej gamy urządzeń firmy BEFARD zdecydował się na zakup  ssawki do transportu szkła XP 600, ze względu na rozsądną ceną i przede wszystkim serwis na telefon. O zakupie zdecydował również fakt iż do pracy z urządzeniem nie potrzeba specjalistycznych narzędzi, a producent daje aż do trzech lat gwarancji na swoje urządzenia. Przed ścianą wodną wylądował zegar z siedmiometrową tarczą, co w połączeniu z wodospadem tworzy piorunujące wrażenie płynącego czasu.

Aktualnie Wykonawca ściany wodnej stara się o wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Zobacz ścianę wodną:

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing