×
Aktualności

STILL umacnia pozycję w segmencie wózków z platformami

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

STILL Polska poszerza ofertę o wyposażone w stałą platformę dla operatora: wózek unoszący EXH-S oraz pojazd z podwójnymi widłami EXD-S. Nowości wzmocnią portfolio marki w segmencie kompaktowych pojazdów transportu wewnętrznego.

Dwie nowe serie pojazdów STILL, wózki unoszące EXH-S oraz wózki z podwójnymi widłami EXD-S, to kompaktowe, szerokie na zaledwie 720 mm narzędzia do pracy wąskich przestrzeniach. Niewielkie rozmiary łączą się z ponadprzeciętną wydajnością przeładunkową oraz komfortem i bezpieczeństwem użytkowania.

Dzięki 5-kołowemu układowi jezdnemu EXH-S 20/25 o udźwigu do 2,5 tony i prędkości maksymalnej do 14 km/h świetnie radzi sobie z szybką obsługą ładunków także na nierównym podłożu, co predestynuje rozwiązanie do użycia w rozładunku ciężarówek w zakładach z rampami. EXD-S 20 jest natomiast elastycznym pojazdem „3w1” znajdującym zastosowanie zarówno jako: wózek unoszący o udźwigu na poziomie 2 t; środek jednoczesnego transportu 2 palet o masie do 1 tony każda; oraz wózek podnośnikowy o udźwigu 1,4 t i wysokości podnoszenia równej 2 424 mm. Czynności te pojazd może wykonywać z prędkością do 10 km/h.

Oba typy wózków występują z 3 wariantami amortyzowanej platformy dla operatora, w całości w obrysie pojazdu (z wejściem od tyłu – do obsługi ramp; z wejściem od boku – do pracy na dłuższych dystansach i z oparciem – gdy głównym zadaniem jest kompletacja). Jej konstrukcja redukuje wibracje przenoszone na operatora nawet o 40 proc. O ergonomii wózków stanowi także wygodna kierownica STILL Easy Drive, a o ich dostępności – system oszczędności energii STILL Blue-Q oraz możliwość wyposażenia w szybko ładujące się baterie litowo-jonowe.

Pozostałe aktualności

Strategiczna restrukturyzacja Tadano

Strategiczna restrukturyzacja Tadano

Firma Tadano Ltd. rozpoczęła realizację strategicznego programu restrukturyzacji dwóch niemieckich spółek zależnych Tadano Demag GmbH i Tadano...

Żródło: Tadano Ltd.

wszystkie aktualności

BLOG