×
Aktualności

Światowa premiera żurawia PALFINGER PCC 57.002

Podczas baumy 2019 PALFINGER zaprezentował żuraw na podwoziu gąsienicowym PCC 57.002, którego prototyp można było zobaczyć już jesienią 2018 roku, o czym pisaliśmy w naszym portalu. Obecnie wszystkie modele żurawia gąsienicowego dostępne są już w sprzedaży.

Maszyna sprawdzi się w każdej roli, a jej misja rozpoczyna się tam, gdzie kończy się podróż ciężarówką. Niezależnie od tego, czy chodzi o wąskie ulice miasta, trudno dostępny teren czy specjalne operacje w warunkach przemysłowych lub wewnętrznych, PCC 57.002 wykazuje się elastycznością, mocą i wszechstronnością.

 

Uniwersalny w szerokim zakresie zastosowań

Podwozie gąsienicowe żurawi serii PCC jest idealne do wszelkich zastosowań w terenie, ma duży prześwit i może wspinać się po pochyłościach do 60%. Gdy żuraw jest używany w nierównym terenie, w zależności od szerokości podparcia, nachylenie powierzchni od 8 ° do 20 ° można wyrównać dzięki długim i szczególnie wytrzymałym podporom. Zapewnia to bardzo wysokie możliwości podnoszenia i użyteczność, nawet w trudnym terenie. PCC 57.002 jest w przybliżeniu 60 centymetrów węższy od konwencjonalnej ciężarówki i oferuje nowy potencjał podnoszenia nawet w ciasnych miejscach, gdzie nawet jeden centymetr może zrobić różnicę.

 

Maksymalna elastyczność przy maksymalnej mocy

Podwozie gąsienicowe i żuraw mogą być transportowane i sterowane oddzielnie dla wszystkich modeli PCC. Moduły żurawia można łączyć w zależności od danego zastosowania. W razie potrzeby żuraw może również działać na własnych podporach stabilizacyjnych bez modułu gąsienicowego. Funkcja Shifting (np. przesunięcie jednostki żurawia wyłącznie za pomocą podpór stabilizatora) umożliwia pracę nawet w bardzo niskich i ograniczonych przestrzeniach. Dzięki kompaktowym wymiarom moduł żurawia PCC 57.002 może obsługiwać szczególnie wąskie prześwity o długości 2 metrów i wysokości pasażera 2,2 metra. Możliwe jest również niezależne ładowanie modułu żurawia.

Całkowity ciężar żurawia wynosi 22 tony, co oznacza, że kompletny PCC 57.002 może być transportowany bez specjalnej licencji (gąsienica i żuraw, w tym wysięgnik, bez przeciwwagi). Gwarantuje to ogromną elastyczność w codziennym użytkowaniu.
Modele PCC 71.002 i PCC 115.002 nie wymagają specjalnej licencji, pod warunkiem, że poszczególne moduły są transportowane oddzielnie.

 

Wszystko z jednego źródła z dostępnymi niestandardowymi kombinacjami

PALFINGER to pierwszy producent żurawi oferujący żuraw i podwozie gąsienicowe z jednego źródła. Trzy moduły gąsienicowe, żurawie i przeciwwagi są idealnie dopasowane, a interfejsy i funkcje zostały przemyślane aż do najdrobniejszych szczegółów. Dzięki temu można je indywidualnie łączyć i optymalnie obsługiwać w celu realizacji różnorodnych zadań. Do obsługi, konserwacji i szkoleń producent wyznacza jedną osobę kontaktową dla całego urządzenia. Wstępne szkolenie dokonywane jest przez personel fabryki, w momencie przekazania urządzenia a, jeśli jest to konieczne, pakiet usług oferuje pomoc w wykonaniu pierwszych prac.

 

Duży udźwig i wysięg we wszystkich modelach

Wszechstronny pojazd na podwoziu gąsienicowym będzie początkowo dostępny w trzech wariantach od około 50 do 115 tonometrów. PCC 57.002 przedstawiony podczas targów bauma 2019 ma maksymalny wysięg wynoszący 29,5 metra, maksymalną wysokość podnoszenia 32 metry i maksymalny udźwig 18 200 kilogramów. Nieco mocniejszy model PCC 71.002 ma wysięg 31,6 metra, maksymalną wysokość podnoszenia 34 metry i maksymalny udźwig 22 000 kilogramów. Najmocniejszym modelem serii jest PCC 115.002, którego wysięg wynosi 33,3 metra, maksymalna wysokość podnoszenia - 35,8 metra, a udźwig do 30 000 kilogramów. Dla wszystkich modeli dostępne są liczne elementy dodatkowego wyposażenia, takie jak kosze robocze, podnośniki próżniowe, manipulatory do rur, wciągarki do kabli i chwytaki. Wszystkie modele są dostępne w sprzedaży.

Galeria

Pozostałe aktualności

Nagroda IFOY 2019 dla wózka UniCarriers TX3

Nagroda IFOY 2019 dla wózka UniCarriers TX3

UniCarriers ponownie wygrał nagrodę IFOY za 3-kołowy wózek elektryczny z przeciwwagą TX3, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii Counter...

Żródło: UniCarriers