×
Aktualności

Światowa premiera żurawia PALFINGER PCC 57.002

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Podczas baumy 2019 PALFINGER zaprezentował żuraw na podwoziu gąsienicowym PCC 57.002, którego prototyp można było zobaczyć już jesienią 2018 roku, o czym pisaliśmy w naszym portalu. Obecnie wszystkie modele żurawia gąsienicowego dostępne są już w sprzedaży.

Maszyna sprawdzi się w każdej roli, a jej misja rozpoczyna się tam, gdzie kończy się podróż ciężarówką. Niezależnie od tego, czy chodzi o wąskie ulice miasta, trudno dostępny teren czy specjalne operacje w warunkach przemysłowych lub wewnętrznych, PCC 57.002 wykazuje się elastycznością, mocą i wszechstronnością.

 

Uniwersalny w szerokim zakresie zastosowań

Podwozie gąsienicowe żurawi serii PCC jest idealne do wszelkich zastosowań w terenie, ma duży prześwit i może wspinać się po pochyłościach do 60%. Gdy żuraw jest używany w nierównym terenie, w zależności od szerokości podparcia, nachylenie powierzchni od 8 ° do 20 ° można wyrównać dzięki długim i szczególnie wytrzymałym podporom. Zapewnia to bardzo wysokie możliwości podnoszenia i użyteczność, nawet w trudnym terenie. PCC 57.002 jest w przybliżeniu 60 centymetrów węższy od konwencjonalnej ciężarówki i oferuje nowy potencjał podnoszenia nawet w ciasnych miejscach, gdzie nawet jeden centymetr może zrobić różnicę.

 

Maksymalna elastyczność przy maksymalnej mocy

Podwozie gąsienicowe i żuraw mogą być transportowane i sterowane oddzielnie dla wszystkich modeli PCC. Moduły żurawia można łączyć w zależności od danego zastosowania. W razie potrzeby żuraw może również działać na własnych podporach stabilizacyjnych bez modułu gąsienicowego. Funkcja Shifting (np. przesunięcie jednostki żurawia wyłącznie za pomocą podpór stabilizatora) umożliwia pracę nawet w bardzo niskich i ograniczonych przestrzeniach. Dzięki kompaktowym wymiarom moduł żurawia PCC 57.002 może obsługiwać szczególnie wąskie prześwity o długości 2 metrów i wysokości pasażera 2,2 metra. Możliwe jest również niezależne ładowanie modułu żurawia.

Całkowity ciężar żurawia wynosi 22 tony, co oznacza, że kompletny PCC 57.002 może być transportowany bez specjalnej licencji (gąsienica i żuraw, w tym wysięgnik, bez przeciwwagi). Gwarantuje to ogromną elastyczność w codziennym użytkowaniu.
Modele PCC 71.002 i PCC 115.002 nie wymagają specjalnej licencji, pod warunkiem, że poszczególne moduły są transportowane oddzielnie.

 

Wszystko z jednego źródła z dostępnymi niestandardowymi kombinacjami

PALFINGER to pierwszy producent żurawi oferujący żuraw i podwozie gąsienicowe z jednego źródła. Trzy moduły gąsienicowe, żurawie i przeciwwagi są idealnie dopasowane, a interfejsy i funkcje zostały przemyślane aż do najdrobniejszych szczegółów. Dzięki temu można je indywidualnie łączyć i optymalnie obsługiwać w celu realizacji różnorodnych zadań. Do obsługi, konserwacji i szkoleń producent wyznacza jedną osobę kontaktową dla całego urządzenia. Wstępne szkolenie dokonywane jest przez personel fabryki, w momencie przekazania urządzenia a, jeśli jest to konieczne, pakiet usług oferuje pomoc w wykonaniu pierwszych prac.

 

Duży udźwig i wysięg we wszystkich modelach

Wszechstronny pojazd na podwoziu gąsienicowym będzie początkowo dostępny w trzech wariantach od około 50 do 115 tonometrów. PCC 57.002 przedstawiony podczas targów bauma 2019 ma maksymalny wysięg wynoszący 29,5 metra, maksymalną wysokość podnoszenia 32 metry i maksymalny udźwig 18 200 kilogramów. Nieco mocniejszy model PCC 71.002 ma wysięg 31,6 metra, maksymalną wysokość podnoszenia 34 metry i maksymalny udźwig 22 000 kilogramów. Najmocniejszym modelem serii jest PCC 115.002, którego wysięg wynosi 33,3 metra, maksymalna wysokość podnoszenia - 35,8 metra, a udźwig do 30 000 kilogramów. Dla wszystkich modeli dostępne są liczne elementy dodatkowego wyposażenia, takie jak kosze robocze, podnośniki próżniowe, manipulatory do rur, wciągarki do kabli i chwytaki. Wszystkie modele są dostępne w sprzedaży.

Pozostałe aktualności

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi organizuje w dniu 11 września 2019 spotkanie w sprawie...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Scaglia INDEVA, światowy lider w segmencie inteligentnych manipulatorów przemysłowych, przeznaczonych do podnoszenia, przenoszenia i manipulacji...

Żródło: DHC Systems

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal, lider w branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, stworzył bibliotekę BIM swoich maszyn dostępną online....

Żródło: Riwal Poland

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Hyster Europe wprowadził na rynek nową, kompaktową serię wózków wysokiego składowania z przechylanym masztem, doskonale dostosowaną do magazynów,...

Żródło: Hyster-Yale Group

wszystkie aktualności

BLOG