×
Aktualności

Szybkie teleskopowanie w żurawiu Liebherr LTC 1050-3.1

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Liebherr opracował kolejną opcję dla kompaktowego żurawia samojezdnego LTC 1050-3.1. W przyszłości wykonawcy usług dźwigowych będą mogli wybierać między 36-metrowym wysięgnikiem teleskopowym z szybkim systemem teleskopowym TELEMATIK a nowym 31-metrowym wysięgnikiem z technologią przedłużania liny. Pierwsze maszyny z nowym wysięgnikiem teleskopowym zostaną dostarczone w drugiej połowie 2021 roku.

Pod koniec lat 90. Liebherr zrewolucjonizował rynek żurawi, wprowadzając jednocylindrowy system teleskopowy szybkiego wysuwu TELEMATIK. System stał się podstawą do opracowania wielosekcyjnych coraz dłuższych, wysięgników teleskopowych.

System działa przy użyciu tylko jednego siłownika hydraulicznego i wewnętrznego systemu blokowania poszczególnych sekcji teleskopowych. Sekcje teleskopowe są łatwo i automatycznie wysuwane na wymagane długości za pomocą siłownika hydraulicznego, a następnie ryglowane.

Liebherr zastosował system TELEMATIK we wprowadzonym na rynek w 2010 roku żurawiu LTC 1045-3.1 oraz w żurawiu LTC 1050-3.1, który zastąpił go od 2015 r.

 

Lekki jednocylindrowy system teleskopowy

Lekki jednocylindrowy system teleskopowy zapewnia wysokie udźwigi przy długim wysięgniku i duże wysięgi. Jednocześnie przy nie w pełni wysuniętych członach TELEMATIK zapewnia większe udźwigi, ponieważ poszczególne sekcje można dowolnie rozsuwać w dowolnej kolejności i niezależnie od siebie.

 

Wysięgnik z mechanizmem wydłużania liny

Wykonawcy usług dźwigowych, którzy stosują kompaktowy żuraw Liebherr wewnątrz budynków, przeważnie nie potrzebują pełnej długości 36-metrowego wysięgnika teleskopowego. Warto wówczas skorzystać z zalet wysięgnika z technologią wydłużania liny. Proces teleskopowania jest szybszy i wielu operatorów żurawi samojezdnych w trakcie podnoszenia do 50 ton jest zaznajomiona z technologią wydłużania liny.

W żurawiach samojezdnych LTM, których wysięgnik teleskopowy składa się z części obrotowej i maksymalnie trzech sekcji teleskopowych, Liebherr stosuje hydromechaniczny system teleskopowy. Zintegrowana technologia wydłuzania liny umożliwia szczególnie łatwe i szybkie wysunięcie wysięgnika teleskopowego na wymaganą długość.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Liebherr opracowała wysięgnik z mechanizmem przedłużania liny jako alternatywę dla żurawia LTC 1050-3.1. Jego wysięg liczy 31 metrów długości i składa się z sekcji obrotowej oraz 4 sekcji teleskopowych — o jedną mniej niż wysięgnik TELEMATIK. Teleskopowe sekcje są wysuwane i wsuwane za pomocą dwustopniowego cylindra hydraulicznego o podwójnym działaniu. Etap 1 rozszerza sekcję teleskopową 1. Etap 2 wydłuża sekcje teleskopowe od 2 do 4 synchronicznie za pomocą 2-kierunkowego zblocza. Nowy wysięgnik zapewnia również duży udźwig teleskopowy, co jest istotne podczas pracy wewnątrz budynków.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG