×
Aktualności

Tadano przekazuje 65 000 euro ofiarom powodzi

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Tadano pomaga – to motto skłoniło pracowników Tadano w zakładach z Lauf i Zweibrücken do przekazania ponad 32 000 euro dla ofiar powodzi, która miała miejsce latem 2021. Firma uzupełniła tę kwotę i darowizna wyniosła łącznie 65 000 euro. Została ona symbolicznie przekazana sojuszowi Aktion Deutschland Hilft e.v. 16 grudnia w ramach spotkania online.

Wysiłki naszych członków zespołu przekroczyły wszelkie oczekiwania i były dla mnie wzruszającym symbolem solidarności z ludźmi w wielkiej potrzebie, wyjaśnia wiceprezes HR Tadano Europe, Frank Schättle.

Powódź przyniosła niszczycielskie skutki w budynkach i szlakach komunikacyjnych w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie. Wiele domów wciąż nie nadaje się do życia, a infrastruktura nie została jeszcze w pełni naprawiona. Oznacza to między innymi, że nadal trwają prace związane z czyszczeniem i usuwaniem odpadów.

Odbudowa wszystkiego i oddanie ludziom domów nadal zajmie sporo czasu. Nadal będziemy dostępni dla osób dotkniętych chorobą i zapewnimy pomoc tak długo, jak będzie to konieczne, mówi Manuela Roßbach, dyrektor generalny Aktion Deutschland Hilft.

Biorąc pod uwagę warunki panujące w terenie, pomyśleliśmy, że niezwykle ważne jest przekazanie darowizny jeszcze przed końcem roku, wyjaśnia Jens Ennen, prezes i dyrektor generalny Tadano Demag GmbH i Tadano Faun GmbH.

A darowizna nie mogła nadejść w bardziej odpowiednim czasie, ponieważ surowe zimowe miesiące dopiero się zaczynają, a pieniądze są pilnie potrzebne, jak podkreśla Roßbach: Ta duża darowizna pomoże nam w dalszym zaspokajaniu ogromnych potrzeb w okolicznych obszarach rzeki Ahr i Erft. Nie trzeba dodawać, że zarówno my, jak i ludzie dotknięci powodzią, jesteśmy ogromnie wdzięczni za wysiłki zespołu i firmy Tadano.

 

Aktion Deutschland Hilft e. V.

Aktion Deutschland Hilft to założone w 2001 roku stowarzyszenie niemieckich agencji pomocowych, których celem jest zapewnianie szybkiej i skutecznej pomocy w przypadku katastrof o dużej skali.

Na obszarach Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynatu dotkniętych tego lata powodziami 15 organizacji należących do sojuszu od pierwszego dnia zapewnia nieocenioną i różnorodną pomoc ofiarom klęsk żywiołowych bezpośrednio na miejscu. Nadal pomagają w wysiłkach porządkowych i odbudowie, zapewniają pomoc finansową w nagłych wypadkach i profesjonalne wsparcie psychospołeczne oraz wspierają lokalne inicjatywy wolontariuszy.

Pozostałe aktualności

Automatyczny wózek AGV - zobacz na żywo!

Automatyczny wózek AGV - zobacz na żywo!

Innowacyjne rozwiązanie firmy Inovatica AGV – autonomiczny wózek widłowy – oglądać można w ciągu najbliższych trzech dni. Wózek prezentowany jest...

Żródło: Inovatica AGV

wszystkie aktualności

BLOG