×
Aktualności

thyssenkrupp Elevator rozwija HoloLinc - pierwsze na świecie rozwiązanie Industry 4.0 do przekształcania pomiarów i dostaw w segmencie platform przyschodowych

Opracowany we współpracy z Zühlke i Microsoft - HoloLinc - pierwszy w swoim rodzaju, w pełni zdigitalizowany proces sprzedaży dla segmentu platform przyschodowych - będzie używany przez 120 przedstawicieli handlowych w celu przyspieszenia procesu sprzedaży, od pomiaru do dostawy. Menedżerowie sprzedaży otrzymają zestaw narzędzi HoloLinc, składający się z Microsoft HoloLens, tabletu, przenośnej drukarki, a także innych akcesoriów technicznych.

Rozwiązanie HoloLinc przybliżyliśmy naszym czytelnikom już w zeszłym roku na naszym blogu. Po pilotażu w Holandii, gdzie do tej pory zainstalowano z sukcesem ponad 300 urządzeń, rozwiązanie od października br. jest wdrażane w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Francji, a w przyszłym roku w Norwegii i Japonii. Wejście na globalny rynek stanowi znaczący kamień milowy w dziedzinie innowacji przemysłowych. Współpraca thyssenkrupp Elevator, Zühlke i Microsoft miała na celu stworzenie nowego standardu branżowego. HoloLinc, jako pierwszy prawdziwy przykład mieszanej rzeczywistości, która ma być stosowana w dużych serwisach terenowych, dostarcza zupełnie nowe doświadczenie w zakresie inżynierii na zamówienie.

 

Czas dostawy do czterech razy szybszy

Połączenie mieszanej rzeczywistości i opartej na chmurze konfiguracji pozwala znacznie przyspieszyć czas dostawy, a także zapewnia ciekawe wrażenia klientom, którzy będą mogli dokładnie zobaczyć, jak produkt będzie wyglądać w ich własnym domu i dostosować go do swoich specyficznych wymagań. Korzyścią będzie również płynny, bezproblemowy i krótszy proces składania zamówień - to, co zwykle zajmuje około 40 do 70 dni, zostanie zredukowane do zaledwie 14 dni.

Na rynku, na którym klienci mają pilną potrzebę zakupu rozwiązań w zakresie mobilności, radykalnie skrócony proces zakupu ma poważny wpływ. Potrzeba zainstalowania windy schodowej może pojawić się nagle. Klient może być w niebezpieczeństwie - a jeśli szybko dostarczymy rozwiązanie, może to zapewnić ogromną ulgę i komfort, który poprawi jakość życia klienta. Z tego punktu widzenia jest to również kwestia emocjonalna, wyjaśnia Andreas Schierenbeck, dyrektor generalny Thyssenkrupp Elevator.

 

HoloLinc zmienia sposób digitalizacji przestrzeni

HoloLinc umożliwia prawdziwą transformację w sposobie mierzenia i digitalizacji przestrzeni, co pozwala managerom sprzedaży natychmiast uruchomić produkcję. Dokładny pomiar podczas pierwszej wizyty u klienta umożliwia firmie Thyssenkrupp Elevator uwzględnienie indywidualnej ergonomii i unikalnych przeszkód znajdujących się w domu użytkownika. Przechwycone dane są wysyłane na platformę chmurową Azure firmy Microsoft, a następnie są wykorzystywane do konfigurowania najbardziej odpowiedniej platformy przyschodowej. Rozwiązanie może być wizualizowane, skonfigurowane zgodnie z niestandardowymi preferencjami, a także wyceniane w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dzięki temu pełny proces zamawiania zostaje skrócony do zaledwie kilku godzin.

Wykorzystując rozwiązanie HoloLinc, Zühlke, dostawca innowacyjnych usług, otwiera nowy wymiar. Po raz pierwszy możliwe jest wykorzystanie Microsoft HoloLens jako narzędzia pomiarowego z maksymalną precyzją. Cyfrowe przetwarzanie danych eliminuje ryzyko błędu ludzkiego podczas pomiaru i przekazywania określonych wartości.

Fabrizio Ferrandina, dyrektor generalny Grupy Zühlke wyjaśnia: Dzięki dobrej współpracy z thyssenkrupp i naszemu wspólnemu rozwojowi, mogliśmy przekształcić tę wizję w rozwiązanie w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy. Dzięki HoloLinc przenosimy mieszaną rzeczywistość na wyższy poziom. Jednak to dopiero początek i mamy wiele pomysłów, jak dalej się rozwijać.

Wykorzystując moc Internetu Rzeczy, dzięki takim rozwiązaniom jak HoloLinc, Thyssenkrupp Elevator jest w stanie wkroczyć w erę cyfrową i przekształcić sposób, w jaki dostarcza rozwiązania mobilne. Szybsza komunikacja pomiędzy działem sprzedaży, zapleczem technicznym i zespołami produkcyjnymi poprzez natychmiastową integrację ERP między konfiguracją, zakupem klienta i produkcją jest dużym krokiem naprzód, podobnie jak wykorzystanie technologii mieszanej rzeczywistości w czasie, gdy branże 4.0 i VR są w jeszcze przeważnie wizją przyszłości.

Galeria

Pozostałe aktualności

UDT coraz bliżej klienta

UDT coraz bliżej klienta

UDT wprowadził kolejne ułatwienie dla użytkowników portalu eUDT. Otrzymywanie decyzji i protokołów jest teraz możliwe w formie dokumentu...

Żródło: UDT