×
Aktualności

thyssenkrupp Elevator wkracza w nową erę jako niezależna firma

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

thyssenkrupp Elevator, wiodący globalny gracz na rynku dźwigów i schodów ruchomych po zakończeniu zmiany właściciela stał się samodzielną firmą. Wszystkie właściwe organy regulacyjne bezwarunkowo wyraziły zgodę na przejęcie firmy przez Advent i Cinven. Wraz z nowymi właścicielami jako partnerami strategicznymi i finansowymi, thyssenkrupp Elevator będzie w stanie kontynuować swoje ambitne plany dalszego rozwoju swojej silnej pozycji rynkowej i wiodącej pozycji technologicznej.

Peter Walker, CEO thyssenkrupp Elevator, powiedział: Pomyślne zamknięcie oznacza nowy rozdział w historii naszej firmy. Razem z naszymi nowymi właścicielami będziemy dalej umacniać naszą pozycję jako niezależnej, wiodącej na świecie niemieckiej firmy z branży E&E, wykorzystując nasze wyjątkowe mocne strony dzięki oddaniu naszych pracowników i usługom będącym sercem naszej działalności.

Działając na całym świecie i zatrudniając ponad 50 000 pracowników, thyssenkrupp Elevator osiągnął sprzedaż w wysokości około 8 miliardów euro w roku podatkowym 2018/2019. Najważniejszą linią biznesową firmy jest działalność usługowa, w której konserwowanych jest około 1,4 miliona wind i schodów ruchomych oraz ponad 24 000 techników serwisowych na całym świecie.

Portfolio produktów thyssenkrupp Elevator obejmuje szeroką gamę produktów: od dźwigów towarowych do budynków mieszkalnych i komercyjnych po najnowocześniejsze, wysoce zindywidualizowane rozwiązania dla najnowocześniejszych drapaczy chmur, takich jak One World Trade Center w Nowym Jorku. Oprócz wind, jej portfolio obejmuje również schody ruchome i chodniki ruchome, pomosty dla pasażerów, windy schodowe i platformy, a także dostosowane do potrzeb rozwiązania serwisowe dla wszystkich produktów - tym samym obejmujące szerokie spektrum mobilności miejskiej.

Podczas pandemii COVID-19 thyssenkrupp Elevator wykazał swoją fundamentalną odporność. Firma znalazła sposoby na kontynuowanie pracy w trudnych warunkach - zapewniając stałą mobilność w budynkach, zwłaszcza w przypadku kluczowych infrastruktur, takich jak jako placówki służby zdrowia i budynki publiczne.

Silna pozycja rynkowa thyssenkrupp Elevator, a także innowacyjne technologie przyciągnęły Advent i Cinven do aktywów. Obaj mają duże doświadczenie na rozwijających się rynkach, inwestując z powodzeniem w 130 firm z sektora usług przemysłowych i biznesowych. Konsorcjum ma wspólną filozofię inwestycyjną polegającą na odpowiedzialnym rozwoju wiodących przedsiębiorstw i zobowiązuje się do tworzenia długoterminowej wartości dla firmy.

Ranjan Sen, partner zarządzający i dyrektor na Niemcy w Advent International, powiedział: Widzimy znaczny potencjał do dalszego wzmacniania silnej pozycji rynkowej firmy i nie możemy się doczekać wykorzystania naszej wspólnej wiedzy i zasobów kapitałowych do budowania na tej doskonałej platformie dalszego zrównoważonego wzrostu.

Po zmianie właściciela thyssenkrupp Elevator przeniesie swoją siedzibę w pobliże lotniska w Düsseldorfie. Przeprowadzka planowana jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

Pozostałe aktualności

2000. żuraw Jekko na 20-lecie firmy

2000. żuraw Jekko na 20-lecie firmy

Rok 2020, choć trudny pod wieloma względami, to czas kiedy firma osiągnęła podwójny kamień milowy - dokładnie 20 lat po pierwszym prototypie mini...

Żródło: Jekko Europe

wszystkie aktualności

BLOG