×
Aktualności

thyssenkrupp wprowadza interfejs windy umożliwiający ruch robotów w inteligentnych budynkach przyszłości

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

thyssenkrupp Elevator North America wdrożył platformę robotyki, która ma na celu pomoc w usługach dostarczanych do budynków przez roboty. Poprzez połączenie interfejsu windy z robotami dostawczymi, właściciele i zarządcy budynków mogą poprawić logistykę wewnętrzną, zwiększyć produktywność i maksymalizować komfort najemców.

Wcześniej roboty nie mogły niezależnie działać i korzystać z wind, co znacznie ograniczało użycie ich w budynku wielopiętrowym. Teraz pozwala na to zaawansowany interfejs thyssenkrupp. komunikacja między robotem a windą, która umożliwia robotom wybór piętra na które mają się udać oraz użycia windy jak normalny pasażer.

Dzięki innowacyjnym technologiom thyssenkrupp Elevator pomaga kształtować inteligentne miasta przyszłości i rozwiązania, dzięki którym ruch pasażerów jest bezpieczniejszy i bardziej wydajny, również dla robotów, powiedział Kevin Lavallee, dyrektor generalny thyssenkrupp Elevator North Ameryka.

Udane projekty pilotażowe zostały przeprowadzone w znanych hotelach i szpitalach w całych Stanach Zjednoczonych Ameryki, ponieważ w ramach programu pilotażowego thyssenkrupp nawiązał współpracę z wiodącymi producentami robotów. Zautomatyzowane interfejsy wind mogą być implementowane, aby pomóc w utrzymaniu porządku w pokoju i usługach bagażowych, pomagać zrobotyzowanym ochroniarzom i portierom, jak również pomagać w dostawach farmaceutyków i paczek.

Interfejs pozwala robotom zachowywać się jak pasażerowie, przywołując windę przez
WiFi lub 4G LTE, wybierając piętro, a następnie wychodząc z windy po osiągnięciu celu. Korzystając z funkcji Machine Vision, robot może ustalić, czy winda ma wystarczającą ilość miejsca lub czy jest zbyt pełna pomieścić robota.

Cała komunikacja odbywa się bezprzewodowo za pośrednictwem rodziny kontrolerów TAC firmy thyssenkrupp. Interfejs, który jest zgodny tylko z oprogramowaniem thyssenkrupp, oraz niezbędny sprzęt można zainstalować w ciągu zaledwie jednego dnia.

Według raportu Markets and Markets, rynek robotów dostawczych wzrośnie z 11,9 mln USD w 2018 r. do 34 mln USD w 2024 r. Hotele coraz częściej testują technologię ze względu na oszczędność pracy, wzrost przychodów z obsługi pokoju, a także wzrost obłożenia i cen pokoi. Tymczasem szpitale używają robotów do dostaw do i z apteki, laboratorium, banków krwi, punktów pielęgniarskich, poczekalni, pokojów dla pacjentów, biura administracji i sklepów z pamiątkami.

W zależności od technologii organizacje dążą do poprawy wydajności operacyjnej wykorzystując praktycznie nieograniczony potencjał tej technologii, a sposób jej wdrożenia łączy roboty i windy w ich codziennych czynnościach, kontynuuje Lavallee.

To nie pierwsza wyprawa Thyssenkrupp Elevator do świata robotyki. W 2017 r.
thyssenkrupp uruchomił projekt pilotażowy, w którym roboty dostawcze transportują części zamienne i inne materiały z magazynu w celu przyspieszenia i zwiększenia wydajności prac konserwacyjnych wind.

Oprócz robotyki thyssenkrupp wprowadził niedawno dwie technologie mogące zrewolucjonizować wydajność windy - MAX oraz AGILE.

MAX to pierwsze w branży dźwigowej, oparte na chmurze rozwiązanie do konserwacji predykcyjnej w czasie rzeczywistym, które identyfikuje problemy zanim wystąpią, zwiększając dostępność windy i skracając przestoje. Obecnie zainstalowanych jednostek na całym świecie jest ponad 130 000.

Pakiet ulepszeń AGILE pozwala zarządcom budynków w bardziej inteligentny sposób grupować i przydzielać pasażerów do wind, szybciej przemieszczać ludzi do miejsc docelowych, dostosowywać przepływ pasażerów w czasie rzeczywistym i personalizować ekrany dotykowe. AGILE wypełnia lukę między tradycyjnymi systemami wind a windami przyszłości
zapewniając inteligentne środowisko o niespotykanej dotąd łączności i personalizacji.

Pozostałe aktualności

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Plan prac Komisji Europejskiej na 2020 r., został zmieniony zgodnie z regeneracją gospodarki po COVID-19. Wychodzenie z kryzysu skoncentruje...

Żródło: FEM

wszystkie aktualności

BLOG