×
Aktualności

Ważne dla operatorów i konserwatorów UTB - wyniki konsultacji publicznych

Projekt rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych znajduje się w trakcie konsultacji, o czym informowaliśmy 15 marca br.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konsultacjach i przesłały do nas swoje uwagi dotyczące wspomnianego projektu. Zestawione uwagi redakcji oraz naszych czytelników zostały przekazane do Ministerstwa.

Znamy już stanowisko MPiT dotyczące zgłoszonych uwag, które publikujemy w załączniku.

Z pełnym zestawieniem uwag zgłoszonych w ramach uzgodnień, opiniowania i konsultacji publicznych do projektu wraz ze stanowiskiem zapoznać się można na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce Uzgodnienia.

W dniu 12 kwietnia br. w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i technologii odbędzie się konferencja uzgodnieniowa ww. projektu rozporządzenia, w której wezmą udział przedstawiciele Ministerstw Infrastruktury, Obrony Narodowej, Spraw Zagranicznych, Cyfryzacji, Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Transportowego i Wojskowego Dozoru Technicznego.

Pliki do pobrania

Pozostałe aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu oraz możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa oraz innych...

Żródło: MTP