×
Aktualności

Wciągarki i żurawie PALFINGER dla statków-robotów

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Osiem zrobotyzowanych statków zasili flotę Armada należącą do Ocean Infinity - amerykańskiej firmy zajmującej się robotami morskimi, wdrażającej autonomiczne statki-roboty do bezzałogowych operacji morskich. Po raz pierwszy firma PALFINGER została wybrana jako dostawca rozwiązań zautomatyzowanych.

Amerykańska firma Ocean Infinity, założona w 2017 roku, obsługuje swoją flotę statków-robotów Infinity. Celem zrobotyzowanych statków jest gromadzenie i analizowanie danych z oceanów na całym świecie. Infinity składa się z autonomicznych pojazdów podwodnych.

Druga flota o nazwie Armada ma zostać uruchomiona w 2021 r. Na powierzchni wody operować będą zautomatyzowane statki. W nadchodzących latach flota ta zostanie powiększona o statki pełniące funkcję unikalnych wielofunkcyjnych platform, zaprojektowanych i zbudowanych przez norweską VARD Group. PALFINGER zapewnia tym jednostkom łodzie ratownicze i żurawie, a także wciągarki do operacji kotwiczenia i cumowania. Po raz pierwszy w historii PALFINGER uczestniczy w projekcie statku-robota.

 

Gigantyczny skok do przodu

W 2022 roku nowo zwodowana flota Armada, obejmująca 8 statków, rozszerzy flotę do 17 zrobotyzowanych statków. Dodatkowe statki, specjalnie zaprojektowane do działania jako statki wielozadaniowe, będą wspierać globalne operacje Ocean Infinity. Statki o długości 78 metrów i szerokości 15 metrów będą pierwszymi w swoim rodzaju i będą stanowić olbrzymi krok naprzód dla przemysłu morskiego.

 

Wciągarki do autonomicznych operacji

PALFINGER dostarcza wciągarki zaprojektowane i opracowane specjalnie do operacji autonomicznych.

Od dłuższego czasu ściśle współpracujemy z VARD Group, aby opracować dostosowane do indywidualnych potrzeb wciągarki kotwiczne. Spełniają one wszystkie niezbędne wymagania — szczególnie w przypadku operacji autonomicznych i zdalnych. Jesteśmy dumni, że nasza technologia i rozwiązania zostały wybrane dla innowacyjnych statków, mówi Gunther Fleck, wiceprezes ds. Sprzedaży i usług morskich w PALFINGER.

Wciągarki ze wszystkimi ich funkcjami są sterowane elektrycznie. Obejmując szeroką gamę rozwiązań bezpieczeństwa i redundantnych. Umożliwiają płynne operacje na statkach bezzałogowych. Oprócz wciągarek PALFINGER dostarczy żurawie i łodzie ratownicze. Te ostatnie są zbudowane do pracy w najbardziej wymagających warunkach i są zgodne z najnowszymi przepisami określonymi przez branżę morską.

Nowe statki-roboty zostaną zbudowane w stoczni VARD Vard Vung Tau w Wietnamie. Przewidywane dostawy będą miały miejsce w okresie od połowy 2022 do końca 2023 roku.

Pozostałe aktualności

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

AC160L-12 - AC200L-12 120V to nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero. Pojazdy przeznaczone są dla papierni, terminali portowych, hut,...

Żródło: Lampocar ​​S.r.l. - Raniero Forklifts

Grupa KION – dobry start w rok 2021

Grupa KION – dobry start w rok 2021

KION GROUP AG kontynuuje ożywienie z poprzedniego kwartału i z impetem wkracza w 2021 r. Pomimo ryzyka związanego ze zmianami na rynkach...

Żródło: Grupa KION

wszystkie aktualności

BLOG