×
Aktualności

Wielofunkcyjny wózek Clark do kompletacji zamówień z platformą roboczą

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Clark Europe rozszerza swoją ofertę produktów w zakresie technologii magazynowej, wprowadzając nowy wózek do kompletacji zamówień. COP1 jest nie tylko niezwykle wydajny podczas kompletacji towarów, ale także - dzięki podnoszonej platformie - sprawdza się jako drabina lub platforma robocza. W porównaniu z konwencjonalną drabiną toczną COP1 nie tylko oszczędza czas, eliminując potrzebę wspinania się i schodzenia, ale także zmniejsza ryzyko wypadku.

Wózek Clark COP1 jest idealnym pomocnikiem, który robi wrażenie dzięki intuicyjnej i bezpiecznej obsłudze. Płynny ruch pojazdu pozwala na jego jednoczesne podnoszenie i prowadzenie, co oszczędza czas i zapewnia wysoką wydajność. COP1 sprawdzi się zarówno w sprzedaży hurtowej i detalicznej, dystrybucji oraz w przemyśle spożywczym i napojowym, jak również do stosowania w biurach, hotelach, muzeach, szpitalach lub w budownictwie targowym. Podczas zastosowań wewnętrznych, na równych podłogach pojazd może być bezpiecznie i skutecznie używany do wypełniania półek, przeprowadzania inwentaryzacji, dekorowania pokoi, montowania znaków, wymiany źródeł światła lub czyszczenia i napraw.

 

Moc dostosowana do potrzeb dzięki technologii litowo-jonowej

Wielofunkcyjny wózek do kompletacji zamówień ma zarówno silnik napędowy o mocy 0,65 kW, jak i silnik podnośnika o mocy 2,2 kW. Jest standardowo wyposażony w bezobsługowy akumulator 24 V (120 Ah), który zapewnia wystarczającą energię na jeden dzień roboczy. Akumulator można ładować za pomocą zintegrowanej ładowarki z dowolnego gniazdka 230 V. Kabel ładujący jest zintegrowany z pojazdem. Jeśli użycie wymaga wyższej dostępności COP1 może być opcjonalnie wyposażony fabrycznie w dostępny akumulator litowo-jonowy o pojemności 120 Ah, dzięki czemu czasy przerwy można łatwo wykorzystać do tymczasowego ładowania. Żadna wersja baterii nie wymaga systemów wentylacyjnych, ponieważ proces ładowania nie wytwarza gazów.

 

Intuicyjne i bezpieczne użytkowanie

Półka z regulowaną wysokością COP1 ma udźwig 90 kg. Dolna półka może unieść dodatkowe 110 kg. Dzięki platformie roboczej operator może podnieść do maksymalnej wysokości wynoszącej 2 990 mm, osiągając dostęp do 5 m. Maksymalna prędkość jazdy 6 km jest dostosowana do wysokości podnoszenia. Łatwo dostępne przełączniki umożliwiają bezpieczną i efektywna pracę podczas jazdy po przekątnej. Na szczególną uwagę zasługuje zwrotność pojazdu, ponieważ COP1 skręca w miejscu. Jego całkowita szerokość wynosząca zaledwie 750 mm i promień skrętu wynoszący zaledwie 1 260 mm pozwala na łatwe manewrowanie pojazdem w wąskich korytarzach lub w ograniczonych obszarach roboczych - nawet wąskie drzwi do 80 cm nie stanowią dla niego problemu.

Standardowe funkcje bezpieczeństwa obejmują: elektryczne monitorowanie pasów bezpieczeństwa i dwa optyczne czujniki ręczne aż po dwa przełączniki „martwej ręki” w przestrzeni na nogi. Ponadto czujnik przechyłu i czujnik bezpieczeństwa pod platformą roboczą zapobiegają obrażeniom podczas opuszczania platformy.

Elastyczny pomocnik magazynowy można uruchomić tylko wtedy, gdy operator stoi na platformie roboczej, a szyny bezpieczeństwa są zamknięte. Kiedy platforma robocza jest podnoszona, pręty bezpieczeństwa są automatycznie blokowane. Czujniki bezpieczeństwa pod platformą operatora wyłączają funkcje jazdy, opuszczania i podnoszenia, gdy operator naciska na pokrywę silnika pod platformą roboczą. Czujniki optyczne zapewniają, że operator trzyma obie dłonie na elementach sterujących podczas jazdy i podnoszenia oraz pozostaje w obrębie konturu pojazdu podczas prowadzenia pojazdu. Przełączniki ”martwej ręki „ wymagają tego, żeby operator stał mocno na platformie. Gdy wyłącznik straci kontakt, funkcje jazdy, opuszczania i podnoszenia są automatycznie wyłączane.

Ergonomiczne pokrętło sterujące zapewnia intuicyjną i precyzyjną obsługę pojazdu. Małe części można bezpiecznie przechowywać w standardowych schowkach. Dwa uchwyty na kubki i jeden schowek na dokumenty ułatwiają codzienną pracę operatora. Do pracy w słabo oświetlonych miejscach lub jako ostrzeżenie dla nadjeżdżających pojazdów, pojazd jest wyposażony w lampkę LED zintegrowaną z ramą pojazdu. Ponadto Clark uzupełnia funkcje bezpieczeństwa COP1 o hydrauliczne opuszczanie awaryjne i wyłączanie awaryjne, które można obsługiwać z zewnątrz.

 

Solida i funkcjonalna konstrukcja

Podczas konstruowania wózka COP1 dużą wagę przywiązywano do solidnej budowy. Wytrzymała stalowa rama chroni pojazd nie tylko przed uszkodzeniami, ale także zapewnia stabilny styl jazdy i stabilne oparcie dzięki pięciopunktowemu podparciu, które zapewnia połączenie napędu, dwóch rolek podporowych i dwóch krawędzi podporowych. Maszt podnoszący, który został również zaprojektowany w wyjątkowo solidny sposób, jest nieoceniony w pozycji wysuniętej. W COP1 Clark całkowicie zrezygnował z zewnętrznych części z tworzywa sztucznego, które mogłyby zostać uszkodzone podczas użytkowania. Półka z regulacją wysokości jest wyposażona w podłużne szczeliny, dzięki czemu operator zawsze ma dobry widok w dół. Wyściełane klamki i drzwi, które służą również jako oparcie i wyściełane oparcie przednie w platformie roboczej, zapewniają najwyższy komfort pracy.

 

Dostosowany do aplikacji

Wózek COP1 można indywidualnie dostosować do aplikacji. Nie tylko sterowanie, ale także hamowanie, przyspieszenie i hamowanie przeciwprądowe można dostosować do danej sytuacji. Taca pojazdu ma regulowaną wysokość i ma regulowany zakres 485 mm, dzięki czemu można zbierać towary o różnych rozmiarach. Opcjonalnie dostępny sygnał jazdy lub opuszczania zwiększa bezpieczeństwo. W przypadku awarii COP1 ma wbudowany system diagnostyczny z kodami błędów, dzięki czemu technik serwisu może szybko poradzić sobie z drobnymi usterkami.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG