×
Aktualności

WOLFFKRAN inwestuje w linę z włókien z funkcją samokontroli

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

WOLFFKRAN nabywa udziały w TROWIS GmbH, młodej niemieckiej firmie zajmującej się rozwojem i produkcją wysokowydajnych lin z włókien do zastosowań w branży dźwignicowej i przeładunkowej. WOLFFKRAN dostrzegł potencjał lin TROWIS, gdy były one jeszcze w fazie badań, i aktywnie wspierał założenie firmy w lipcu 2019 r. Zarząd firmy TROWIS GmbH tworzą partnerzy zarządzający dr Thorsten Heinze i Peter Streubel.

Wysokowydajne liny z włókien TROWIS są wysoce innowacyjnym produktem na rynku lin z włókien. Charakteryzują się one integracją podwójnej samokontrolującej się konstrukcji z włókien kompozytowych, unikalnej technologii gwarantującej maksymalne bezpieczeństwo eksploatacji na placach budowy.

 

Inteligentny, bezpieczny, ekonomiczny

Czujniki zintegrowane z liną monitorują możliwe pęknięcie włókna w nośnej części liny i sygnalizują je operatorowi żurawia. W tym momencie ładunek przejmuje nadmiarowa rezerwa nośna w linie, zapewniając bezpieczne opuszczenie ładunku. Dzięki zintegrowanemu inteligentnemu rozpoznawaniu uszkodzeń liny z włókien TROWIS są znacznie bezpieczniejsze niż inne wysokowydajne liny z włókien, w których stopień uszkodzeń można ustalić jedynie poprzez kontrolę optyczną liny.

Kolejną korzyścią – ekonomiczną – wynikająca z użycia liny TROWIS jest fakt, że lina nie jest odrzucana zbyt wcześnie wg specyfikacji, ale może być faktycznie używana do końca jej okresu użytkowania. Liny TROWIS mają również szczególnie wysoką sztywność i niskie początkowe wydłużenie dzięki specjalnie opracowanemu procesowi wiązania, który jest niezbędny do bezpiecznego pozycjonowania ładunku i eliminuje potrzebę „łamania” się liny.

 

Stal kontra włókno

W porównaniu z konwencjonalnymi linami stalowymi, liny z włókien TROWIS oferują dodatkowe zalety w obsłudze żurawia. Ogromne oszczędności masy nawet do 80 procent pozwalają nie tylko na zwiększenie udźwigu, ale także znacznie szybszy i bezpieczniejszy montaż i wymianę. Ze względu na znacznie mniejszy zwis liny, można zastosować lżejsze zblocza hakowe, co dodatkowo zwiększa udźwig żurawia. Ponadto żywotność lin TROWIS jest siedmiokrotnie dłuższa niż lin stalowych ze względu na optymalne wykorzystanie elementu liny nośnej i zastosowanie wysokowydajnego smaru do produkcji lin. Powoduje to znacznie niższe koszty konserwacji i wydłużony czas pracy, przy jednoczesnym oszczędzaniu zasobów naturalnych.

 

Lina w fazie testów

Liny TROWIS są produkowane w siedzibie firmy w Chemnitz w Saksonii, na specjalnie opracowanej linii do wykańczania lin. Po zakończeniu szeroko zakrojonych testów w środowisku laboratoryjnym nowa lina z włókna zostanie gruntownie przetestowana na stanowisku testowym w fabryce WOLFFKRAN w Brandenburgii oraz na żurawiach WOLFF na wybranych placach budowy w warunkach rzeczywistych. Po zakończeniu fazy testów terenowych, TROWIS i WOLFFKRAN wprowadzą niezwłocznie nową, obiecującą linę z włókien na rynek.

Pozostałe aktualności

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Wraz z rozwojem narzędzia do zdalnej obsługi Liebherr rozszerza ofertę produktów cyfrowych dla żurawi gąsienicowych, sprzętu do głębokiego...

Żródło: Liebherr

wszystkie aktualności

BLOG