×
Aktualności

Wózek Hyster do jednoczesnej obsługi dwóch kontenerów zwiększa produktywność w portach

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Rozwiązanie Hyster do obsługi pustych kontenerów (ang. Empty Container Handler) pozwala na jednoczesną obsługę dwóch pustych kontenerów. Korzyści rosną w miarę skalowania organizacji, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, przy jednoczesnej kontroli wydajności i kosztów.

Ilość kontenerów wysyłanych na całym świecie stale rośnie i obserwujemy coraz większe wykorzystanie dedykowanych placów kontenerowych, mówi Richard Root, dyrektor Hyster w regione EMEA. Przy takiej skali jednoczesna obsługa dwóch pustych kontenerów może odblokować wzrost wydajności, który ma znaczący wpływ na wyniki finansowe.

Zdwojona wydajność może pomóc poprawić przepustowość terminali i zmniejszyć zatory w portach - zarówno wewnątrz terminala, jak i na drogach. Pomaga to skrócić czas oczekiwania ciężarówek, skutkując krótszymi kolejkami i zoptymalizowanymi przepływami. Przy większej szybkości i wydajności jednoczesna obsługa dwóch pustych kontenerów może zwiększyć przepustowość nawet o 30%, obniżając koszt jednostkowy na przemieszczany kontener i zwiększając rentowność.

Korzystanie z wózków Hyster do jednoczesnej obsługi dwóch pustych kontenerów, może również przyczynić się do niskiego kosztu posiadania. Zmniejszając odległości jazdy, operacje mogą zmniejszyć zużycie paliwa i opon, jednocześnie maksymalizując ilość przewożonych kontenerów.

Wózki serii Hyster H9-H11XM-ECD podnoszą ładunki do 11 ton i umożliwiają operatorom układanie stosów do wysokości dziewięciu kontenerów, co znacznie zwiększa przepustowość. Optymalizuje to przestrzeń portów i oszczędza czas i koszty.

Aby uzyskać maksymalną efektywność w zakresie bezpieczeństwa, spreadery dostępne dla wózków Hyster do obsługi pustych kontenerów blokują drugi kontener. Wózek wyposażone jest również w intuicyjny wyświetlacz cyfrowy, dzięki któremu operatorzy mogą sprawdzić, czy kontenery są prawidłowo osadzone i zabezpieczone. Jednocześnie operatorzy zyskują poczucie stabilności, konkurencyjny poziom widoczności do przodu i komfort dzięki ergonomicznemu siedzeniu i elementom sterującym.

Nawet podczas trudnych warunków pogodowych lub innych ograniczeń, które uniemożliwiają układanie stosów po dziewięć kontenerów, zwiększenie stosów z pięciu do sześciu kontenerów za pomocą wózków Hyster do pustych kontenerów może nadal zwiększać wydajność nawet o 20%. Dzięki udźwigowi do 11 ton wózki te mogą również jednocześnie obsługiwać dwie chłodnie, nawet jeśli kontenery mają mokrą podłogę lub ładunek jest „niezrównoważony '' dzięki umieszczeniu urządzeń chłodzących na tej samej stronie.

Pozostałe aktualności

e-udt - przełom w relacjach UDT – klient

e-udt - przełom w relacjach UDT – klient

Urząd Dozoru Technicznego, wprowadzając obsługę klienta za pośrednictwem portalu e-UDT, prawdopodobnie nie przewidywał, że jego poprawne...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Pierwsze testy nowego wózka Baoli KBD 70

Pierwsze testy nowego wózka Baoli KBD 70

Mocny, zwrotny, skuteczny i prosty – taki obraz nowego wózka Baoli KBD 70 wyłania się z relacji jego pierwszych użytkowników. Pojazd należy do...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Haulotte unowocześnia podnośniki nożycowe

Haulotte unowocześnia podnośniki nożycowe

W ramach swojej niebieskiej strategii Haulotte wprowadza na rynek dwa nowe samojezdne podnośniki PULSEO, rewolucjonizujące segment podestów...

Żródło: Haulotte Group

Tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

Tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

Z linii produkcyjnej zszedł właśnie tysięczny model wózka wysokiego składowania Jungheinrich ETV 216i. Pojazd wraz z sześcioma innymi takimi...

Żródło: Jungheinrich Polska

wszystkie aktualności

BLOG