×
Aktualności

Wózek widłowy Yale o największym udźwigu

Firma Yale Europe Materials Handling zaprezentowała wózek o największym dotychczas udźwigu: GDP160EC12. Najnowszy model jest częścią serii Yale EC.

Nowy model może unieść 16 ton ze środkiem ciężkości wynoszącym 1200 mm, umożliwia bardziej efektywne przewożenie ciężkich i niesymetrycznych ładunków. Nowy wózek o dużym udźwigu GDP160EC12, zwiększa możliwości Yale o nową gamę zastosowań, w których wymagane jest większe oddalenie środka ciężkości.

W oparciu o opinie klientów i dealerów, każdy element projektu nowego wózka został starannie przemyślany, aby zapewnić maksymalną niezawodność w najbardziej wymagających zastosowaniach. Udźwig wózka pozwala na uzyskanie doskonałych osiągów podczas transportu drewna, stali, betonu i innych ciężkich ładunków, powiedział, powiedział David Reeve, kierownik ds. Przemysłu Drzewnego w Yale.

Cechy nowego wózka, na które warto zwrócić uwagę to doskonałe właściwości chłodzenia, ergonomia stanowiska operatora, doskonała zwrotność i łatwość obsługi, oraz odporność na trudne warunki pracy związane z przemysłem drzewnym.

 

Zoptymalizowana widoczność podczas obsługi

GDP160EC12 został zbudowany w oparciu o ugruntowaną 8-16 tonową serię EC Yale, co oznacza, że posiada podstawowe cechy, które sprawiają, że wózki te są szczególnie wytrzymałe w najtrudniejszych zastosowaniach. Wyposażony został w najnowsze usprawnienia wprowadzone do tej serii wózków, które zwiększają widoczność operatora oraz zakres opcji przewozowych.

W nowym wózku zoptymalizowane zostało położenie mechanizmów podnoszących, poprawiono pozycję kanałów i poprzeczek ramy, co wpływa na zwiększenie obszaru widoczności.

Dzięki wąskiemu profilowi osi przedniej, można zwiększyć odległość linii środka ciężkości , umożliwiając zamontowanie karetki możliwie jak najbliżej kół napędowych, co stwarza miejsce dla masztu o dużym udźwigu, jednocześnie unikając zwiększenia odległości do ładunku.

Duże zakrzywione przednie okno i szerokie tylne okna przyczyniają się do optymalizacji ergonomii stanowiska operatora. Podczas podnoszenia ciężkich i niezręcznych ładunków, takich jak drewno, doskonała widoczność oferowana przez GDP160EC12 wpływa znacząco na efektywność pracy.

 

Wózek dostosowany do indywidualnych potrzeb

Wózki serii Yale EC są wyposażone w zintegrowane widły 2440 mm, zapewniające w standardzie zoptymalizowany udźwig oraz widoczność. Dostępny jest także szerszy zakres wózków typu sworzniowego lub hakowego, umożliwiający dostosowanie wózka do potrzeb konkretnych zastosowań.

Wózki Yale typu sworzniowego oferują maksymalny udźwig z maksymalnym przesunięciem bocznym w każdej pozycji wideł . Wózki z dwufunkcyjnym przesuwem bocznym i pozycjonowaniem wideł (DFSSFP) z mocowaniem hakowym idealnie nadają się do zastosowań, które wymagają szybkiej i łatwej wymiany wideł lub osprzętu, dodaje David.

Model GDP160EC12 jest zarówno trwały, jak i wszechstronny, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie gamy wózków Yale o dużym udźwigu z oddalonym środkiem ciężkości do 1200 mm, zakres wózka i zoptymalizowana widoczność ze stanowiska operatora są świadectwem ergonomicznych wartości, które są stosowane w całym zakresie wyposażenia Yale, podsumowuje David.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing