×
Aktualności

Wózek widłowy Yale o największym udźwigu

Firma Yale Europe Materials Handling zaprezentowała wózek o największym dotychczas udźwigu: GDP160EC12. Najnowszy model jest częścią serii Yale EC.

Nowy model może unieść 16 ton ze środkiem ciężkości wynoszącym 1200 mm, umożliwia bardziej efektywne przewożenie ciężkich i niesymetrycznych ładunków. Nowy wózek o dużym udźwigu GDP160EC12, zwiększa możliwości Yale o nową gamę zastosowań, w których wymagane jest większe oddalenie środka ciężkości.

W oparciu o opinie klientów i dealerów, każdy element projektu nowego wózka został starannie przemyślany, aby zapewnić maksymalną niezawodność w najbardziej wymagających zastosowaniach. Udźwig wózka pozwala na uzyskanie doskonałych osiągów podczas transportu drewna, stali, betonu i innych ciężkich ładunków, powiedział, powiedział David Reeve, kierownik ds. Przemysłu Drzewnego w Yale.

Cechy nowego wózka, na które warto zwrócić uwagę to doskonałe właściwości chłodzenia, ergonomia stanowiska operatora, doskonała zwrotność i łatwość obsługi, oraz odporność na trudne warunki pracy związane z przemysłem drzewnym.

 

Zoptymalizowana widoczność podczas obsługi

GDP160EC12 został zbudowany w oparciu o ugruntowaną 8-16 tonową serię EC Yale, co oznacza, że posiada podstawowe cechy, które sprawiają, że wózki te są szczególnie wytrzymałe w najtrudniejszych zastosowaniach. Wyposażony został w najnowsze usprawnienia wprowadzone do tej serii wózków, które zwiększają widoczność operatora oraz zakres opcji przewozowych.

W nowym wózku zoptymalizowane zostało położenie mechanizmów podnoszących, poprawiono pozycję kanałów i poprzeczek ramy, co wpływa na zwiększenie obszaru widoczności.

Dzięki wąskiemu profilowi osi przedniej, można zwiększyć odległość linii środka ciężkości , umożliwiając zamontowanie karetki możliwie jak najbliżej kół napędowych, co stwarza miejsce dla masztu o dużym udźwigu, jednocześnie unikając zwiększenia odległości do ładunku.

Duże zakrzywione przednie okno i szerokie tylne okna przyczyniają się do optymalizacji ergonomii stanowiska operatora. Podczas podnoszenia ciężkich i niezręcznych ładunków, takich jak drewno, doskonała widoczność oferowana przez GDP160EC12 wpływa znacząco na efektywność pracy.

 

Wózek dostosowany do indywidualnych potrzeb

Wózki serii Yale EC są wyposażone w zintegrowane widły 2440 mm, zapewniające w standardzie zoptymalizowany udźwig oraz widoczność. Dostępny jest także szerszy zakres wózków typu sworzniowego lub hakowego, umożliwiający dostosowanie wózka do potrzeb konkretnych zastosowań.

Wózki Yale typu sworzniowego oferują maksymalny udźwig z maksymalnym przesunięciem bocznym w każdej pozycji wideł . Wózki z dwufunkcyjnym przesuwem bocznym i pozycjonowaniem wideł (DFSSFP) z mocowaniem hakowym idealnie nadają się do zastosowań, które wymagają szybkiej i łatwej wymiany wideł lub osprzętu, dodaje David.

Model GDP160EC12 jest zarówno trwały, jak i wszechstronny, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie gamy wózków Yale o dużym udźwigu z oddalonym środkiem ciężkości do 1200 mm, zakres wózka i zoptymalizowana widoczność ze stanowiska operatora są świadectwem ergonomicznych wartości, które są stosowane w całym zakresie wyposażenia Yale, podsumowuje David.

Galeria

Pozostałe aktualności

Podnośniki samojezdne ATN w grupie Fassi

Podnośniki samojezdne ATN w grupie Fassi

Grupa Fassi, poprzez swoją francuską spółkę holdingową, która jest już właścicielem Fassi France i Marrel, przejęła ATN, wiodącego producenta...

Żródło: Fassi Gru S.p.A.

Następca popularnego żurawia Grove GMK3060

Następca popularnego żurawia Grove GMK3060

Manitowoc Cranes pokaże zmodernizowany trójosiowy żuraw terenowy Grove GMK3060 podczas targów bauma 2019 w Monachium. Nowy GMK3060L bazuje na...

Żródło: Manitowoc Cranes