×
Aktualności

Wózki podnośnikowe HAK w procesach technologicznych

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Firma Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty szeroką gamę wózków podnośnikowych mobilnych. Urządzenia wspomagają transport wewnątrzzakładowy oraz manipulowanie ładunkami, urządzeniami i komponentami wyposażonych w specjalistyczne oprzyrządowanie.

 

Szeroki zakres zastosowań

Wózki podnośnikowe HAK wyposażone w specjalistyczne oprzyrządowanie to urządzenia szyte na miarę. Produkowane są na podstawie projektu uwzględniającego potrzeby jednostkowego procesu technologicznego. Każdy projekt powstaje na bazie szczegółowego rozpoznania czynności wykonywanych w ramach określonego etapu oraz parametrów ładunku, jaki ma być transportowany bądź podnoszony z zastosowaniem wózka. Dzięki takiemu podejściu specjalizowane wózki znajdą zastosowanie w wielu przypadkach. Przykładem może być transport stanowiskowy ładunków i form, montaż komponentów i obsługa maszyn. Są to sytuacje, gdzie nie można użyć standardowych rozwiązań dostarczanych przez producentów.

 

Konstrukcja wózka podnośnikowego

Nowa propozycja w ofercie Przedsiębiorstwa HAK Sp. z o.o. to specjalistyczne przyrządy mobilne. Ich konstrukcja opiera się na budowie ręcznych oraz elektrycznych wózków podnośnikowych, a także innych typowych wózków magazynowych. Podstawowe cechy użytkowe tego typu sprzętu to mobilność, możliwość precyzyjnego manipulowania ładunkiem oraz duży udźwig. Zostały wykorzystane jako podstawa do zaprojektowania i produkcji urządzeń dostosowanych do jednostkowych potrzeb technologicznych. Każde z urządzeń zostało wyposażone w oprzyrządowanie dopasowane do obsługiwanego etapu procesów montażowych i produkcyjnych, usprawniając tym samym wykonywane czynności i zwiększając bezpieczeństwo. Zaawansowane techniczne adaptery, uchwyty transportowe i przyrządy obsługowe zostały zintegrowane z konstrukcją wózka, tworząc kompaktowe urządzenie. Nie wymaga ono stosowania dodatkowego osprzętu. Oprzyrządowanie, w jakie wyposażane są wózki specjalistyczne, może mieć różny stopień zaawansowania w zakresie zasilania oraz sterowania.

 

Zalety wózków podnośnikowych HAK

  • Specjalistyczne wózki podnośnikowe to rozwiązanie idealne w zagadnieniach technologicznych, w których nie można zastosować rozwiązań typowych tzw. katalogowych. Znajdują zastosowanie w transporcie ładunków, powtarzalnym przemieszczaniu form czy montażu i demontażu elementów określonych maszyn.
  • Nie wymagają montażu dodatkowego osprzętu. Dzięki temu zapewniają większą wydajność oraz bezpieczeństwo pracy.
  • Są urządzeniami jednostkowymi. Przygotowywane są z uwzględnieniem potrzeb zamawiającego oraz specyfiki procesu technologicznego.
  • Każdy z projektowanych przyrządów ma w swojej podstawie funkcjonalność wózka magazynowego. Są nimi mobilność, zwrotność oraz prostotę obsługi.

Pozostałe aktualności

Nie tylko resurs!

Nie tylko resurs!

Przed dwoma laty przepisy dotyczące UTB wprowadziły resurs oraz wiele uproszczeń i udogodnień dla eksploatujących! Oceń zmiany! Wraz z...

Żródło: redakcja dzwignice.info

CTE TRACCESS 160 – podnośnik nowej generacji

CTE TRACCESS 160 – podnośnik nowej generacji

Gama podnośników CTE montowanych na samochodach ciężarowych została wzbogacona o nowy model gąsienicowy. CTE TRACCESS 160 wyznacza nowe standardy...

Żródło: CTE (Europa)

Discover Battery rozszerza działalność w Europie

Discover Battery rozszerza działalność w Europie

Discover Battery, międzynarodowy producent akumulatorów, w ciągu ostatnich 12 miesięcy rozszerzył swoją europejską działalność. Celem jest lepsza...

Żródło: Discover Battery (Europa)

wszystkie aktualności

BLOG