×
Aktualności

Wózki podnośnikowe Robotic Hyster automatycznie obsłużą łańcuch dostaw

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Samojezdne wózki podnośnikowe Hyster umożliwią wprowadzenie niedrogiej automatyki w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej do powtarzalnych zadań związanych z obsługą. Inteligentne wózki Hyster mogą wesprzeć Przemysł 4.0, czwartą rewolucję przemysłową, poprzez spójność z elastycznością ręcznego użytkowania po wykonywanie dodatkowych zadań i wspierania nieoczekiwanych zadań.

Powtarzające się zadania związane z wózkami podnośnikowymi mogą stwarzać niepotrzebnie koszty, mówi Tracy Brooks, menedżer grupy Industry Solutions w Hyster Europe. Przemysł motoryzacyjny wdraża zautomatyzowane technologie w swoich fabrykach, aby utrzymać płynność pracujących linii produkcyjnych, jednocześnie obniżając koszty.

Technologia Hyster Driven by Balyo wykorzystuje niezawodne wózki podnośnikowe Hyster wyposażone w automatyczne systemy sterowania, które pomagają poprawić dokładność, wydajność i zmniejszyć uszkodzenia. Sprzęt i oprogramowanie do automatyzacji idealnie współpracują z systemami elektronicznymi wózka, umożliwiając ich ręczne użycie w razie potrzeby. W zależności od zastosowania można stosować systemy kamer, lasery, nawigację geograficzną lub kombinację kilku systemów.

W przypadku powtarzających się zadań istnieje szczególne ryzyko błędu ludzkiego, który może zwiększyć prawdopodobieństwo uszkodzenia lub opóźnienia, mówi Tracy. Automatyzacja tych działań może pomóc w zmniejszeniu tych kosztów i zapewnić dobry zwrot z odpowiednich aplikacji.

Hyster na chwilę obecną może zaoferować zautomatyzowane wózki holownicze LO7.0T do niezawodnego i konsekwentnego transportu części i zestawów do operacji podawania na linię produkcyjną. Wózki holownicze automatycznie podążają wymaganą trasą i zatrzymają się na niezbędnych stacjach zrzutowych w odpowiednim czasie, aby dostarczyć małe ładunki i zebrać puste kontenery. Często dochodzi do interakcji człowiek – robot. Na przykład osoba może znajdować się na stacji, na której zatrzymuje się wózek z własnym napędem, w celu rozładowania, a następnie wysłania go do następnej stacji.

Zrobotyzowane wózki z przeciwwagą dla pieszych Hyster (S1.0C-1.5C) mogą być również używane do automatycznego wysyłania palet i regałów na duże odległości, wraz z automatycznymi wózkami do kompletacji zamówień niskiego poziomu (LO2.5), aby pomóc w pozyskiwaniu towarów z obszarów magazynowych zlokalizowanych blisko linii montażowej. W ten sposób, korzystając z automatyzacji, operacja może stać się bardziej dokładna i przewidywalna przy mniejszym zarządzaniu ludźmi oraz możliwości oddelegowania pracowników do zadań o większej wartości dodanej.

Wstępne mapowanie środowiska klienta dla automatycznych wózków podnośnikowych Hyster jest dokonywane we współpracy z klientem, co obejmuje zdefiniowanie zadań i szczegółów, takich jak miejsca odbioru i dostawy. Należy pamiętać, że prędkość jest podstawowym czynnikiem w produkcji motoryzacyjnej, z rygorystycznymi czasami co do sekundy.

Automatyzację można łatwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą, taką jak strefy dla pieszych, mówi Tracy. Zautomatyzowane wózki Hyster są zaprogramowane do interakcji z innymi pojazdami i ludźmi. Na przykład, aby zatrzymać się i ustąpić.

Oprócz elastyczności działania, jakości i niezawodności zrobotyzowanych wózków widłowych Hyster, użytkownicy korzystają ze wsparcia dużej, globalnej sieci dystrybucyjnej w zakresie serwisu i konserwacji, dostaw części i wsparcia technicznego.

Pozostałe aktualności

Mini żuraw Jekko SPX650

Mini żuraw Jekko SPX650

Pod koniec lipca, podczas transmisji na żywo, firma Jekko zaprezentowała najnowszy model w ofercie – zapowiadany kilka tygodni temu mini żuraw...

Żródło: Jekko

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

Firma RIWAL – międzynarodowy lider w dziedzinie wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz szkoleń dla operatorów,...

Żródło: Riwal Poland

wszystkie aktualności

BLOG