×
Aktualności

Wózki widłowe PALFINGER montowane na ciężarówce

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Wózki widłowe podwieszane do pojazdów firmy PALFINGER to specjalne wózki widłowe, które można przewozić bezpośrednio na ciężarówce, umożliwiając klientom samodzielną pracę podczas rozładunku. Te wysoce zwrotne, wysokowydajne narzędzia pomocnicze w sektorze transportu są wyjątkowo łatwe w obsłudze i oferują bardzo niską masę własną i maksymalny udźwig.

Wózki widłowe podwieszane do pojazdów PALFINGER zapewniają wyjątkowe bezpieczeństwo, trwałość, komfort operatora i zwrotność. Udoskonalając i ulepszając modele, producent dążył do poprawy operacyjności, optymalizacji widoczności, skuteczniejszej ochrony operatorów, łatwości serwisowania wózków widłowych oraz obniżenia kosztów eksploatacji. Oprócz transportu i logistyki napojów, inne kluczowe zastosowania obejmują przemysł budowlany, przemysł recyklingu, rolnictwo i sektor imprez.

 

Montowany z tyłu pojazdu F3 253 PX 4W – sztandarowy produkt serii F3

Seria wózków widłowych F3 nie tylko wygląda dobrze dzięki nowoczesnej konstrukcji w stylu kocie oko, ale także umożliwia szybką i wydajną pracę - nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach - dzięki kątowi skrętu 180°. Swobodny widok masztu zapewnia operatorom najlepszą możliwą widoczność podczas załadunku. Kompaktowa konstrukcja i znakomita ochrona antykorozyjna zapewniają wysoką niezawodność podczas użytkowania i sprawiają, że jest niezwykle łatwy w obsłudze. Nowa blokada siedziska zapewnia operatorom więcej miejsca na nogi i zwiększa bezpieczeństwo, gdy operatorzy wsiadają i wysiadają oraz podczas operacji załadunku/rozładunku.

Wózek F3 253 PX 4W jest elastyczny, wszechstronny i oferuje wyjątkową widoczność ze wszystkich stron. Dzięki specjalnej geometrii nawet długie ładunki można łatwo przenosić w ograniczonych przestrzeniach, a także w dowolnym kierunku dzięki obrotowym kołom przednim, które zapewniają operatorom zawsze najlepszy możliwy promień działania. F3 253 PX 4W to idealne połączenie maksymalnej siły podnoszenia i ciężaru. Wyposażony w 4-cylindrowy silnik wysokoprężny, o masie 2018 kilogramów (bez wideł), ma udźwig do 2,5 tony z przodu. Dzięki temu idealnie nadaje się do transportu długich, nieporęcznych ładunków, takich jak profile i rury, tarcica, ciężkie materiały budowlane (prefabrykowane elementy betonowe), towary rolnicze, bramy i drzwi.

 

Wózek widłowy BM 214 montowany w skrzyni

Wózek widłowy BM 214 montowany w skrzyni jest przewożony nie z tyłu ciężarówki, ale w skrzyni pomiędzy osiami ciężarówki, co zapewnia trzy korzyści: po pierwsze, nie przeszkadza, szczególnie w przypadku zbyt długich pojazdów, po drugie zapewnia lepszy rozkład obciążenia osi, i po trzecie, jest chroniony przed brudem i deszczem, ponieważ jest transportowany w skrzyni.

Niski maszt i zwarta, smukła konstrukcja zdalnie sterowanego wózka widłowego BM 214 PALFINGER umożliwia zastosowanie urządzenia nawet w ciasnych, trudno dostępnych miejscach lub w wąskich garażach. Podwieszany do ciężarówki wózek widłowy jest bezpiecznie przechowywany w skrzyni na pojeździe podczas transportu, dzięki czemu jest chroniony przed żywiołami, a po dotarciu na miejsce pracy jest gotowy do użycia w mniej niż 30 sekund.

Pozostałe aktualności

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Ponad 100 uczestników, 5 merytorycznych stref tematycznych, polska prapremiera wózka RX 60 Li-Ion oraz prelekcja gen. Hermaszewskiego na temat...

Żródło: STILL

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Liebherr-MCCtec Rostock GmbH uruchomił nowy żuraw TCC 78000 w porcie morskim w Rostocku. Urządzenie będzie wspierać nie tylko rodzimy biznes...

Żródło: Liebherr-MCCtec Rostock GmbH

wszystkie aktualności

BLOG