×
Aktualności

Wyniki Terex w drugim kwartale idą w górę

Terex poinformował o wynikach w drugim kwartale, które potwierdzają tendencję wzrostową.

Firma Terex Corporation odnotowała silny wzrost sprzedaży w drugim kwartale 2018 r. - o 1,4 mld USD, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 r., przy wzroście sprzedaży i pozyskanych zamówień we wszystkich trzech segmentach biznesowych. Wyniki były efektem ciągłej realizacji strategii biznesowej Execute to Win i koncentrowania się na zaspokajaniu rosnących potrzeb klientów w okresie szeroko zakrojonego wzrostu.

Sprzedaż w segmencie żurawi wzrosła o 10% - do 335 milionów USD, dzięki wyższemu popytowi i ograniczeniom związanym z globalnymi łańcuchami dostaw. Globalne rynki żurawi są ogólnie stabilne, ze wzrostem w wybranych obszarach. Wskazania na przyszłość są pozytywne, a firma Terex Cranes drugi kwartał zakończyła z zamówieniami wyższymi o 31% w stosunku do 2017 roku.

Segment biznesowy Terex AWP, który obejmuje podesty ruchome Genie oraz wieże oświetleniowe Terex, zwiększył sprzedaż o 158 milionów USD, co stanowi wzrost o 27% w porównaniu do drugiego kwartału 2017 r., napędzany wzrostem w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Chinach.

W drugim kwartale osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki. Nasz globalny zespół nadal dobrze działał i kontynuował trend poprawy ogólnej wydajności. Zwiększyliśmy sprzedaż i napływ zamówień we wszystkich trzech segmentach oraz zwiększono produkcję, aby sprostać światowemu zapotrzebowaniu, powiedział John L. Garrison, prezes i dyrektor generalny firmy Terex. Ogólnie rzecz ujmując, był to silny kwartał, który bardzo dobrze pozycjonuje nas na drugą połowę roku.

Steve Filipov, prezes Terex Cranes, skomentował: Nasza działalność w zakresie żurawi wieżowych nadal rośnie dzięki wyższemu popytowi w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a nasza działalność w sektorze usług komunalnych nadal osiąga dobre wyniki w stosunkowo stabilnym otoczeniu rynkowym. Krytycznym elementem planu poprawy w segmencie żurawi jest skuteczne wprowadzanie nowych produktów. Nowy 3-osiowy żuraw terenowy Demag AC 55-3 to najnowsza pozycja w naszym portfolio. Ożywiając ofertę produktową, przywracamy pozycję lidera w segmencie wszystkich żurawi jezdniowo-terenowych.

Matt Fearon, prezes Genie, Terex AWP skomentował: Drugi kwartał dla marki Genie był kolejnym mocnym kwartałem, o czym zdecydowały solidne wyniki operacyjne i ciągłe globalne zapotrzebowanie na platformy robocze i ładowarki teleskopowe. Floty wypożyczalni rosną, mają wysokie wykorzystanie, a ich prognozy na drugą połowę 2018 r. i 2019 r. nadal są pozytywne.

 

Komentarz redakcji:

Żeby ocenić bieżące sukcesy trzeba spojrzeć na pozycję wyjściową . Jest nią rachunek wyników przedstawiony na dzień 31.12.2017 dla segmentu żurawi oraz segmentu platform roboczych. Przywołana strategia biznesowa jak również program ”DEMAG redivivus” zaczyna przekonywać klientów do wyrobów marki DEMAG w segmencie żurawi samojezdnych oraz Geni w segmencie podestów ruchomych. Przedstawiamy poniżej wyniki obydwu segmentów pod ocenę własną naszych czytelników .Wg nas jest to odzyskiwanie utraconego rynku- trzeba przyznać , że skuteczne.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Yale przedstawia wózek Veracitor VX Gold Edition

Yale przedstawia wózek Veracitor VX Gold Edition

Niezawodna seria wózków Yale Veracitor VX oferuje rozwiązania, które konsekwentnie zapewniają nagrody swoim użytkownikom. Aby uczcić wspaniałe...

Żródło: Yale Europe Materials Handling

UDT otwiera nowe laboratorium

UDT otwiera nowe laboratorium

10 października br., w Gmachu Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji na Politechnice Warszawskiej, otwarte zostało nowoczesne laboratorium...

Żródło: UDT