×
Aktualności

Wyniki Terex w drugim kwartale idą w górę

Terex poinformował o wynikach w drugim kwartale, które potwierdzają tendencję wzrostową.

Firma Terex Corporation odnotowała silny wzrost sprzedaży w drugim kwartale 2018 r. - o 1,4 mld USD, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 r., przy wzroście sprzedaży i pozyskanych zamówień we wszystkich trzech segmentach biznesowych. Wyniki były efektem ciągłej realizacji strategii biznesowej Execute to Win i koncentrowania się na zaspokajaniu rosnących potrzeb klientów w okresie szeroko zakrojonego wzrostu.

Sprzedaż w segmencie żurawi wzrosła o 10% - do 335 milionów USD, dzięki wyższemu popytowi i ograniczeniom związanym z globalnymi łańcuchami dostaw. Globalne rynki żurawi są ogólnie stabilne, ze wzrostem w wybranych obszarach. Wskazania na przyszłość są pozytywne, a firma Terex Cranes drugi kwartał zakończyła z zamówieniami wyższymi o 31% w stosunku do 2017 roku.

Segment biznesowy Terex AWP, który obejmuje podesty ruchome Genie oraz wieże oświetleniowe Terex, zwiększył sprzedaż o 158 milionów USD, co stanowi wzrost o 27% w porównaniu do drugiego kwartału 2017 r., napędzany wzrostem w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Chinach.

W drugim kwartale osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki. Nasz globalny zespół nadal dobrze działał i kontynuował trend poprawy ogólnej wydajności. Zwiększyliśmy sprzedaż i napływ zamówień we wszystkich trzech segmentach oraz zwiększono produkcję, aby sprostać światowemu zapotrzebowaniu, powiedział John L. Garrison, prezes i dyrektor generalny firmy Terex. Ogólnie rzecz ujmując, był to silny kwartał, który bardzo dobrze pozycjonuje nas na drugą połowę roku.

Steve Filipov, prezes Terex Cranes, skomentował: Nasza działalność w zakresie żurawi wieżowych nadal rośnie dzięki wyższemu popytowi w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a nasza działalność w sektorze usług komunalnych nadal osiąga dobre wyniki w stosunkowo stabilnym otoczeniu rynkowym. Krytycznym elementem planu poprawy w segmencie żurawi jest skuteczne wprowadzanie nowych produktów. Nowy 3-osiowy żuraw terenowy Demag AC 55-3 to najnowsza pozycja w naszym portfolio. Ożywiając ofertę produktową, przywracamy pozycję lidera w segmencie wszystkich żurawi jezdniowo-terenowych.

Matt Fearon, prezes Genie, Terex AWP skomentował: Drugi kwartał dla marki Genie był kolejnym mocnym kwartałem, o czym zdecydowały solidne wyniki operacyjne i ciągłe globalne zapotrzebowanie na platformy robocze i ładowarki teleskopowe. Floty wypożyczalni rosną, mają wysokie wykorzystanie, a ich prognozy na drugą połowę 2018 r. i 2019 r. nadal są pozytywne.

 

Komentarz redakcji:

Żeby ocenić bieżące sukcesy trzeba spojrzeć na pozycję wyjściową . Jest nią rachunek wyników przedstawiony na dzień 31.12.2017 dla segmentu żurawi oraz segmentu platform roboczych. Przywołana strategia biznesowa jak również program ”DEMAG redivivus” zaczyna przekonywać klientów do wyrobów marki DEMAG w segmencie żurawi samojezdnych oraz Geni w segmencie podestów ruchomych. Przedstawiamy poniżej wyniki obydwu segmentów pod ocenę własną naszych czytelników .Wg nas jest to odzyskiwanie utraconego rynku- trzeba przyznać , że skuteczne.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Podnośniki samojezdne ATN w grupie Fassi

Podnośniki samojezdne ATN w grupie Fassi

Grupa Fassi, poprzez swoją francuską spółkę holdingową, która jest już właścicielem Fassi France i Marrel, przejęła ATN, wiodącego producenta...

Żródło: Fassi Gru S.p.A.

Następca popularnego żurawia Grove GMK3060

Następca popularnego żurawia Grove GMK3060

Manitowoc Cranes pokaże zmodernizowany trójosiowy żuraw terenowy Grove GMK3060 podczas targów bauma 2019 w Monachium. Nowy GMK3060L bazuje na...

Żródło: Manitowoc Cranes