×
Aktualności

Wyraźne oznaczenie obecności akumulatorów litowych

Brady Corporation, producent i dostawca kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy, oferuje nowe, zgodne z obowiązującymi przepisami oznaczenie wózków widłowych zasilanych akumulatorami litowymi. Oznaczenia, wykonane na niezawodnych materiałach, pozwalają zwiększyć poziom zgodności z przepisami ADR i umożliwiają łatwą aplikację. Znaki ostrzegają pracowników i ekipy ratunkowe o występowaniu łatwopalnych i trudnych do gaszenia akumulatorów litowych.

 

Ryzyko dla bezpieczeństwa związane z akumulatorami litowymi

W następstwie uszkodzenia akumulatora litowo-jonowego może nastąpić zwarcie, a wystarczy tylko jedna iskra, by wewnątrz akumulatora nastąpił zapłon bardzo reaktywnego litu, a następnie pożar. W przypadku przegrzania akumulatory litowo-jonowe mogą także wybuchnąć. Z tego względu transport akumulatorów litowych o numerach UN 3090, 3091, 3480 i 3481 podlegają identyfikacji za pomocą umieszczanych na opakowaniach etykiet transportowych o treści wskazanej w przepisach oraz znaku ADR 9A obowiązkowego do stosowania na wózkach akumulatorowych od 31 grudnia 2018 r.

 

Niezawodne, zgodne z przepisami znaki na wózki akumulatorowe

Firma Brady oferuje znaki na wózki akumulatorowe ADR 9A do akumulatorów litowych wykonane na niezawodnych materiałach, które wytrzymają wiele lat w warunkach zewnętrznych. Znak ostrzegawczy z rombem dla akumulatora litowego firma oferuje w wersji samoprzylepnej, z magnesem lub sztywnym podkładem, co pozwala dopasować go do różnego typu wózków. Ten znak nie tylko zwiększa poziom zgodności z przepisami, lecz także ostrzega kierowców i ekipy ratunkowe o ryzyku pożaru. Firma Brady ma w ofercie także 15 pozostałych znaków ADR, zapewniających pełną zgodność wózków akumulatorowych z przepisami.

 

Łatwe w aplikacji etykiety na opakowania

Etykiety marki Brady na opakowania zawierające akumulatory litowe łatwo się aplikuje, a dodatkowo spełniają one wymagania obowiązujących przepisów. Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami na etykiecie należy podać odpowiedni numer UN akumulatora, swój numer telefonu oraz dodatkowe informacje. Można zlecić druk tych danych w zakładach Brady zgodnie z dokładnymi specyfikacjami lub wydrukować te etykiety samodzielnie na drukarce Brady we własnym zakładzie.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

UDT coraz bliżej klienta

UDT coraz bliżej klienta

UDT wprowadził kolejne ułatwienie dla użytkowników portalu eUDT. Otrzymywanie decyzji i protokołów jest teraz możliwe w formie dokumentu...

Żródło: UDT