×
Aktualności

Wyraźne oznaczenie obecności akumulatorów litowych

Brady Corporation, producent i dostawca kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy, oferuje nowe, zgodne z obowiązującymi przepisami oznaczenie wózków widłowych zasilanych akumulatorami litowymi. Oznaczenia, wykonane na niezawodnych materiałach, pozwalają zwiększyć poziom zgodności z przepisami ADR i umożliwiają łatwą aplikację. Znaki ostrzegają pracowników i ekipy ratunkowe o występowaniu łatwopalnych i trudnych do gaszenia akumulatorów litowych.

 

Ryzyko dla bezpieczeństwa związane z akumulatorami litowymi

W następstwie uszkodzenia akumulatora litowo-jonowego może nastąpić zwarcie, a wystarczy tylko jedna iskra, by wewnątrz akumulatora nastąpił zapłon bardzo reaktywnego litu, a następnie pożar. W przypadku przegrzania akumulatory litowo-jonowe mogą także wybuchnąć. Z tego względu transport akumulatorów litowych o numerach UN 3090, 3091, 3480 i 3481 podlegają identyfikacji za pomocą umieszczanych na opakowaniach etykiet transportowych o treści wskazanej w przepisach oraz znaku ADR 9A obowiązkowego do stosowania na wózkach akumulatorowych od 31 grudnia 2018 r.

 

Niezawodne, zgodne z przepisami znaki na wózki akumulatorowe

Firma Brady oferuje znaki na wózki akumulatorowe ADR 9A do akumulatorów litowych wykonane na niezawodnych materiałach, które wytrzymają wiele lat w warunkach zewnętrznych. Znak ostrzegawczy z rombem dla akumulatora litowego firma oferuje w wersji samoprzylepnej, z magnesem lub sztywnym podkładem, co pozwala dopasować go do różnego typu wózków. Ten znak nie tylko zwiększa poziom zgodności z przepisami, lecz także ostrzega kierowców i ekipy ratunkowe o ryzyku pożaru. Firma Brady ma w ofercie także 15 pozostałych znaków ADR, zapewniających pełną zgodność wózków akumulatorowych z przepisami.

 

Łatwe w aplikacji etykiety na opakowania

Etykiety marki Brady na opakowania zawierające akumulatory litowe łatwo się aplikuje, a dodatkowo spełniają one wymagania obowiązujących przepisów. Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami na etykiecie należy podać odpowiedni numer UN akumulatora, swój numer telefonu oraz dodatkowe informacje. Można zlecić druk tych danych w zakładach Brady zgodnie z dokładnymi specyfikacjami lub wydrukować te etykiety samodzielnie na drukarce Brady we własnym zakładzie.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Linde Roadster napędzany ogniwem paliwowym

Linde Roadster napędzany ogniwem paliwowym

Wraz z wózkiem Roadster firma Linde Material Handling wytyczyła całkowicie nowe standardy w zakresie widoczności i bezpieczeństwa wózków...

Żródło: Linde Material Handling