×
Aktualności

Zestaw do testowania i kalibracji podnośników koszowych Genie

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowy zestaw narzędzi do kalibracji dostępny w Genie® Parts zawiera wszystko, czego personel serwisowy potrzebuje, aby ułatwić i przyspieszyć wykonanie testu kalibracji pełnego obciążenia podnośników Genie wyposażonych w cyfrowy system Load Sense.

Wprowadzony po raz pierwszy w 2017 r. cyfrowy system Load Sense Genie nie ma łączników, sprężyn ani części uruchamiających, co zapewnia prostą i wytrzymałą konstrukcję. System w sposób ciągły monitoruje ciężar na platformie i dostosowuje kopertę roboczą zgodnie z tabelą obciążenia podnośnika.

Teraz testowanie systemu Load Sense, które jest elementem corocznego przeglądu maszyny, dzięki wprowadzeniu nowego zestawu narzędzi do kalibracji staje się jeszcze łatwiejsze i szybsze, mówi Amalija Kopac, menedżer produktu Genie. Zestaw narzędzi do kalibracji Genie zapewnia możliwość przeprowadzenia kalibracji pełnego obciążenia bez kłopotów z umieszczaniem fizycznych obciążników na platformie, co może być czasochłonne. Korzystając z zestawu, testowanie i kalibrację może teraz wykonać jedna osoba w mniej niż 10 minut.

Oprócz testowania systemu Load Sens w ramach corocznej kontroli, jeśli element platformy zostanie wymieniony z powodu uszkodzenia, można przeprowadzić kalibrację bez obciążenia, aby sprawdzić, czy Load Sense działa prawidłowo. Wykonując 10 prostych kroków i korzystając z zestawu, kalibrację przy zerowym obciążeniu można wykonać w zaledwie 30 sekund.

Zestaw, który będzie dostępny na całym świecie i jest kompatybilny z większością podnośników Genie wyposażonych w cyfrowy system wykrywania obciążenia. Zawiera on zatwierdzone olinowanie, wagę, wciągnik łańcuchowy i instrukcję obsługi, wszystko zawarte w przenośnej walizce. Wciągnik łańcuchowy służy do napinania wagi w celu przyłożenia odpowiedniego odważnika kalibracyjnego.

Zestaw kalibracyjny Load Sense jest już dostępny w Ameryce Północnej, a przed końcem 2021 r. będzie dostępny w regionie EMEARI (Europa, Bliski Wschód, Afryka, Rosja i Indie).

Pozostałe aktualności

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

Firma TK Elevator podpisał nowy 3-letni kontrakt z SOS Wioski Dziecięce w celu zwiększenia szans na zatrudnienie młodzieży bez wsparcia...

Żródło: TK Elevator

wszystkie aktualności

BLOG