×
Aktualności

Złoty medal EcoVadis dla Linde Material Handling

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Linde Material Handling została nagrodzona po raz drugi złotym medalem w rankingu EcoVadis Corporate Social Responsibility (CSR). Nagroda jest uznaniem za wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że działający na całym świecie specjalista w dziedzinie intralogistyki znajduje się wśród dwóch procent najlepszych firm z sektora inżynierii mechanicznej ocenianych w 2020 roku.

Z uwagi na jakość naszego zarządzania zrównoważonym rozwojem należymy do liderów w naszej branży. Jest to jednocześnie uznanie i zachęta, powiedział Christophe Lautray, dyrektor ds. sprzedaży i serwisu w Linde Material Handling, dodając, że udział w rankingu EcoVadis zawsze daje konkretne wskazówki, gdzie firma może się jeszcze bardziej ulepszyć. Wnosimy ten potencjał ulepszeń do celów i mierników naszej długoterminowej strategii korporacyjnej.

Linde MH bierze udział w rankingu EcoVadis CSR od 2012 roku i jest w stanie znacznie zwiększyć swój ogólny wynik z roku na rok. Tym razem firma Linde Material Handling otrzymała certyfikat potwierdzający poprawę w takich obszarach, jak ochrona środowiska i etyka. Potwierdzono oceny w obszarach prawa pracy i praw człowieka oraz zrównoważonych zakupów.

Pozytywna ocena EcoVadis cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów i innych interesariuszy. Na przykład firma jest coraz częściej proszona o przedstawienie dowodów jej wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju w zaproszeniach do składania ofert, a czasami jest to nawet warunek wstępny udziału.

Złotym medalem możemy udowodnić, że Linde Material Handling jest wiarygodnym partnerem i bierze na siebie odpowiedzialność społeczną, etyczną i ekologiczną, mówi Lautray. Z drugiej strony, staje się dla nas coraz ważniejsze, aby nasi dostawcy również uczestniczyli w rankingu EcoVadis. Umożliwi nam to skuteczniejsze zademonstrowanie zrównoważonego charakteru naszego łańcucha dostaw i spełnienie wymaganego holistycznego podejścia.

Agencja ratingowa EcoVadis oceniła już ponad 45 000 partnerów biznesowych na całym świecie. Każda firma jest oceniana pod kątem tematów, które są istotne dla jej wielkości, lokalizacji i branży. Mechanizm oceny EcoVadis został zaprojektowany, aby promować ciągłe doskonalenie. Nie wystarczy spocząć na laurach, aby utrzymać osiągnięty wynik. Ponadto odpowiedzi na obszerną listę pytań muszą być poparte dokumentami specyficznymi dla firmy, jak: raporty CSR, kodeksy postępowania, instrukcje wewnętrzne i dokumenty sprawozdawcze.

Pozostałe aktualności

EasyCom: zdalna diagnostyka podestów Easy Lift

EasyCom: zdalna diagnostyka podestów Easy Lift

EasyCom to nazwa bezprzewodowego urządzenia „STAY CONNECT” firmy Easy Lift, zamontowanego na platformie. Urządzenie może wykryć, na żądanie...

Żródło: Easy Lift

RAPORT: Rynek żurawi wieżowych w Polsce 2020

RAPORT: Rynek żurawi wieżowych w Polsce 2020

Firma badawcza CEBARYD, opublikowała raport na temat aktualnej sytuacji w segmencie żurawi wieżowych w Polsce w ostatnich latach. W raporcie...

Żródło: CEBARYD

wszystkie aktualności

BLOG