×
Aktualności

Zoomlion wprowadza żurawie samojezdne na rynek europejski

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Trzy linie produktowe Zoomlion, dedykowane rynkowi europejskiemu, pokazane zostały podczas tragów GIS we Włoszech; są to wózki widłowe, żurawie wieżowe oraz żurawie samojezdne. Te ostatnie w całości zaprojektowane i zmontowane są we Włoszech.

Zoomlion pokazał swoją nową gamę produktów dedykowanych na rynek europejski podczas włoskich targów GIS (wł. Giornate Italiane del Sollevamento), które odbyły się w ubiegłym tygodniu. Najbardziej ekscytującą innowacją, pokazaną na stoisku firmy, były żurawie samojezdne Zoomlion w całości wyprodukowane we Włoszech. Nowa pozycja w ofercie stanowi punkt zwrotny w sektorze żurawi mobilnych. Wraz z produkcją we Włoszech chiński producent powrócił po latach nieobecności jako znaczący gracz na rynku europejskim.

Podczas pokazu GIS zobaczyć można było żuraw samojezdny ATC 960, w klasie udźwigu 70 ton, z wysięgnikiem teleskopowym o długości 48 metrów na 3-osiowym podwoziu. W ofercie producenta dostępny jest również 4-osiowy żuraw ATC 1000, z wysięgnikiem teleskopowym o długości 55 metrów i udźwigu 100 ton, nieobecny na targach, ale już w sprzedaży. Maszyny te zostały zaprojektowane i zbudowane we Włoszech, wyposażone w najlepsze rozwiązania technologiczne i części produkowane wyłącznie w Europie, jak: silnik Mercedes-Benz, automatyczna skrzynia biegów ZF Taxon, układ zawieszenia Hydac, osie Kessler i hamulce Wabco z układem ABS.

Podczas GIS zaprezentowano również kilka modeli wózków widłowych, reprezentujących gamę Zoomlion dla sektora logistycznego:

  • wózek 4-kołowy z przeciwwagą, o udźwigu 2 ton, z silnikiem wysokoprężnym Mitsubishi i 4,8-metrowym masztem triplex z wolnym skokiem wideł oraz elektryczny wózek 4-kołowy o udźwigu 2 ton z 4,5-metrowym masztem triplex i wolnym skokiem wideł;
  • elektryczny wózek 3-kołowy, o udźwigu 1,6 tony z 4,5-metrowym masztem triplex i wolnym skokiem wideł
  • elektryczny wózek podnośnikowy, o udźwigu 1,2 tony z masztem o wysokości podnoszenia od 3,3 do 4,6 metra i wolnym skokiem wideł
  • elektryczny 1,5-tonowy wózek paletowy z technologią napędu AC z baterią litową.

Trzeci obszar działalności - żurawie wieżowe Zoomlion, nie były wystawiane podczas GIS, ale już pracujące na placach budów, obejmują żurawie z poziomym wysięgnikiem, o maksymalnej długości 70 metrów i udźwigu 12/2 tony. Maszyna zaprojektowana została zgodnie z normami europejskimi, cechuje się solidną konstrukcją, gwarantującą maksymalną niezawodność.

Davide Cipolla, dyrektor Zoomlion CIFA Europe, firmy, oficjalnego dystrybutora produktów marki Zoomlion w Europie, który montuje, projektuje i produkuje na poziomie lokalnym we Włoszech w jej imieniu, opisuje podejście firmy do Europy i rynku włoskiego: Strategia Grupy Zoomlion ma być obecna na rynku europejskim, który ma ogromny potencjał dla sektora żurawi oraz logistyki, z lokalną siedzibą we Włoszech. Dzięki niezawodnym, wysokowydajnym produktom, dojrzałym dla Europy, know-how i doświadczeniu zdobytemu na rynku europejskim, zapewniamy naszym partnerom kompleksowe, pełnowartościowe usługi.

Pozostałe aktualności

Mini żuraw Jekko SPX650

Mini żuraw Jekko SPX650

Pod koniec lipca, podczas transmisji na żywo, firma Jekko zaprezentowała najnowszy model w ofercie – zapowiadany kilka tygodni temu mini żuraw...

Żródło: Jekko

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

Firma RIWAL – międzynarodowy lider w dziedzinie wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz szkoleń dla operatorów,...

Żródło: Riwal Poland

wszystkie aktualności

BLOG