×
Aktualności

Żuraw gąsienicowy PALFINGER PCC 57.002 - liczy się każdy centymetr

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Wszechstronny, elastyczny i zwrotny: żuraw gąsienicowy PALFINGER PCC 57.002 działa znakomicie tam, gdzie zawodzą inne żurawie – zarówno o w terenie, jak i w ciasnych pomieszczeniach.

Wąska, pełna labiryntów hala produkcyjna, wymiana solidnych  stalowych i betonowych  belek w systemach murów czy w systemach przenośników, które wymagają wymiany to mile widziane wyzwania dla najnowszego modelu PCC 57.002 z oferty żurawi gąsienicowych PALFINGER.

 

Praca w ciasnych przestrzeniach

Dzięki geometrii żurawia - połączeniu smukłej konstrukcji, wyrafinowanej kinematyki i precyzyjnego sterowania – żuraw gąsienicowy PCC 57.002 może podnosić ciężkie ładunki w niskich przejściach i w innych obszarach, w których pracownicy budowlani muszą pamiętać o swoich głowach. System podwójnych gąsienic PALFINGER zapewnia możliwość podnoszenia ciężkich ładunków - w tym wokół wystających krawędzi - nawet w niewygodnych pozycjach i gdy system wysięgnika przegubowego (opcjonalnie z wysięgnikiem typu fly) jest nadmiernie wysunięty.

Ale przede wszystkim PCC 57.002 może „przesuwać się” - innymi słowy, można go odłączyć od podwozia gąsienicowego i przenieść w sytuacji ograniczonej przestrzeni za pomocą podpór stabilizujących. Zmiana biegów jest szczególnie przydatna, gdy żuraw musi omijać przeszkody bez podwozia gąsienicowego lub gdy jest to konieczne w celu ochrony wrażliwej podłogi. Przesunięcie wzdłużnych i bocznych podpór stabilizatora może również zwiększyć stabilność.

 

Elastyczny pilot radiowy

Żuraw gąsienicowy jest sterowany za pomocą pilota radiowego PALFINGER PALCOM P7, Dzięki temu zawsze jest w najlepszym miejscu, przejeżdża przez każde ciasne przejście, a przeszkody omija delikatnie i precyzyjnie. Za pomocą pilota zdalnego sterowania można wyrównać całą jednostkę żurawia używając regulowanych teleskopowych podpór stabilizacyjnych. Rama stabilizująca w kształcie litery H zapewnia optymalne ustawienie i udźwig.

Mario Eitzlmayer, któremu powierzono zadanie transportu maszyn podczas renowacji odlewni, podsumowuje korzyści: Kompaktowa konstrukcja, wysoki stopień zwrotności i elastyczne opcje stabilizacji są dla nas dużą zaletą, podobnie jak oczywiście możliwość„ zmiany ”- szczególnie w wąskich pomieszczeniach hali produkcyjnej. Tutaj każdy centymetr naprawdę się liczy. W takich zastosowaniach żuraw  gąsienicowy jest po prostu nie do pobicia!

Pozostałe aktualności

Mini żuraw Jekko SPX650

Mini żuraw Jekko SPX650

Pod koniec lipca, podczas transmisji na żywo, firma Jekko zaprezentowała najnowszy model w ofercie – zapowiadany kilka tygodni temu mini żuraw...

Żródło: Jekko

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

Firma RIWAL – międzynarodowy lider w dziedzinie wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz szkoleń dla operatorów,...

Żródło: Riwal Poland

wszystkie aktualności

BLOG