×
Aktualności

Żuraw HMF 2110-L3 TS-JOY w ciekawej konfiguracji

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

W pierwszych dniach sierpnia br. firma HMF POLSKA Sp. z o.o. we współpracy z TB TRUCK &TRAILER SERWIS Sp. z o.o. przeprowadziła wydanie żurawia HMF 2110-L3 TS-JOY. Za montaż odpowiedzialna była firma KONAR Sp. J.

Żuraw zamontowany na podwoziu DAF CF 450 FAT 6x4 wyposażony został dodatkowo w chwytak paletowy marki KINSHOFER. Na uwagę zasługuje fakt, że żuraw ten sterowany jest z siodełka. Dla zwiększenia wygody operatora zdecydowaliśmy się doposażyć maszynę w dodatkową drabinkę umożliwiającą komfortowe wejście na stanowisko sterowania oraz w podgrzewane siedzisko. Żuraw o momencie udźwigu 19,2 tm dla wysięgu 11,5 m posiada kąt obrotu aż 4500.

Żuraw w standardzie wyposażony jest w system kontroli udźwigu CE – RCL 5300 nadzorujący pracę żurawia. Jest to elektroniczny system zabezpieczający przed przeciążeniem, który komunikuje się za pomocą sygnalizacji dźwiękowej i optycznej od 80%, 85%, 90%, 95%, 100%, a wyłączniki awaryjne STOP znajdują się na wszystkich stanowiskach sterowniczych.

Niewątpliwą zaletą żurawia jest także tzw. przeprost ramienia z wysięgnikami hydraulicznymi w stosunku do ramienia pierwszego o 150, co znacznie ułatwia podawanie ładunku do niskich pomieszczeń (kontenery, hale, garaże). Żuraw posiada 2 dodatkowe funkcje sterownicze – 5-tą i 6-tą funkcję, które mogą być wykorzystywane do sterowania obrotnicą hydrauliczną i chwytakiem paletowym.

Zastosowany w tym rozwiązaniu przegub ósemkowy daje pionową charakterystykę udźwigów, nogi podporowe są wysuwane i opuszczane hydraulicznie zarówno z poziomu drogi jaki i z górnego siedziska, żuraw wyposażony w długą – aż 6,5 metrową belkę.

Węże hydrauliczne zostały poprowadzone w tym wypadku wewnątrz kolumny żurawia na złączu obrotowym, co pozwoliło zamontować żuraw bliżej zabudowy, otrzymując w ten sposób bardzo zwartą i odporną na działanie czynników atmosferycznych konstrukcję.

W konfiguracji znalazł się filtr wysokiego ciśnienia oraz co istotne – halogen oświetlający pole żurawia – co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy operatora - szczególnie w  trakcie pracy w godzinach wieczornych lub w okresie jesienno-zimowym.

Żurawie w takiej konfiguracji stosunkowo rzadko zamawiane są przez klientów, a szkoda, bo zdecydowanie zasługują na uwagę. Tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy możliwość, szczególnie w tym trudnym dla branży czasie wciąż panującej epidemii, zrealizować tak ciekawy projekt. Wszystkich klientów rozważających zakup żurawia z siodełkiem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z realizacji i do kontaktu z HMF POLSKA. Jestem przekonany, że taki żuraw doskonale sprawdzi się nie tylko jak w przypadku tego klienta w branży budowlano – remontowej, ale też na różnych innych polach eksploatacji, informuje Michał Sosnowski kierownik regionalny sprzedaży w HMF POLSKA Sp. z o.o.

Pozostałe aktualności

2000. żuraw Jekko na 20-lecie firmy

2000. żuraw Jekko na 20-lecie firmy

Rok 2020, choć trudny pod wieloma względami, to czas kiedy firma osiągnęła podwójny kamień milowy - dokładnie 20 lat po pierwszym prototypie mini...

Żródło: Jekko Europe

wszystkie aktualności

BLOG